American Truck Simulator teszt (PC)

A kivitelezés minősége

Természetesen elég hamar nyilvánvalóvá válik: egy új kamion elég drága ahhoz, hogy alkalmi fuvarokból összedobjuk rá a pénzt, de persze a helyi bank mindig rendelkezésünkre tud állni, ha kölcsönre van szükségünk. Biztonsági játékosok felvehetnek kevesebbet, és építkezhetnek alulról, aki viszont gyorsan fel akarja pörgetni az eseményeket és a számokat, az bevállalja a rizikót és komoly dollárkötegekkel távozik a pénzintézetből. Természetesen nem csak vontatót kell vennünk, hanem a tárolásról is gondoskodni kell, illetve azt sem árt figyelembe venni, hogy minél több szállítmányozási certifikációt szerzünk be, annál jobb munkákat kaphatunk. Később, ha már több autónk is van, érdemes felvenni sofőröket, persze ezen a téren is hatalmas a szórás, és a legjobb minőségű munkaerőt bizony vastagon meg kell fizetni.

A Hollywood felirat manipulálása természetesen nem maradhatott el.
A Hollywood felirat manipulálása természetesen nem maradhatott el. [+]

Az utakon általában elég arra figyelni, hogy ne hajtsunk túl gyorsan, mindig legyen üzemanyag-utánpótlás és pihenőhely, amikor szükséges, illetve igyekezzünk betartani az összes közlekedési szabályt, különben elég súlyos bírságokra számíthatunk. A legproblémásabb feladat a vezetés végén jön el, amikor a soktonnás döggel be kell parkolnunk a megadott helyre, ilyenkor előfordulhatnak kisebb-nagyobb anyagi károk. Több óra játék után realizálódik véglegesen, hogy gyakorlatilag alig kapunk extrát az Euro Truck Simulator 2-höz képest. Más a környezet, kicsit mások a térképek, a szabályok és a járművek (van egy-két baromi hosszú, európai szemmel már elképzelhetetlen méretű pótkocsi), de egy idő után ezek már nem tűnnek változatosnak, nem érdekesek igazán, és bár az ETS 2 egy remek alap, lehetett volna vele sokkal többet dolgozni.

Meglepően sokat kell városokban közlekedünk.
Meglepően sokat kell városokban közlekedünk. [+]

Grafikailag nem nevezhető lélegzetelállítónak a program, ellenben viszonylag könnyedén fut egy gyengébb gépen is, ha van elegendő memóriánk. A 6 gigabájt ajánlott RAM mindenképpen szükséges lesz, viszont grafikai és processzoros teljesítmény terén egyáltalán nem igényel sokat a játék, egy hatéves, Phenom II X4-alapú, Radeon HD 5670 kártyával szerelt PC-n is gond nélkül futott, még az Ultra beállítások kipróbálásához sem volt kevés. Az igazán durva fps-eket persze nem ilyen géppel döntögetjük, egy tavalyi, középkategóriás gamer PC-n viszont bőven 100 fps fölötti értékek jönnek ki, maxra húzott grafikai értékek mellett is.

Igényes a beltér kidolgozottsága, de ezt már megszokhattuk.
Igényes a beltér kidolgozottsága, de ezt már megszokhattuk. [+]

Végül, de nem utolsó sorban beszélnünk kell pár szóban a hibákról is: a játék időnként váratlan lefagyásokat hozott össze, ami elég idegesítő tud lenni, a hangeffektek pedig lehetnének változatosabbak, érdekesebbek. Aki játszott már a Euro Truck Simulator 2-vel, az nem fog többet látni az amerikai változatban, mint egy komolyabb DLC-t. Aki viszont nem ismeri egyiket sem, annak érdemes lehet kipróbálásra, hiszen egy összetett, jó hangulatú, kellemes külsővel megáldott, nem túlzó gépigényű programmal állunk szemben, ráadásul a jövőben ehhez is folyamatosan érkezni fognak az extra térképek, járművek és lehetőségek, nem beszélve a modderekről, akik folyamatosan örvendeztetik meg újdonságokkal a játékosokat.

Pro:

  • Jól eltalált amerikai hangulat;
  • a Euro Truck Simulator 2 erényeit a tengerentúli változat is magáénak tudja.

Kontra:

  • Sokkal több tartalom illene hozzá, hogy önálló játékként megállja a helyét;
  • az európai változathoz képest kevés újítás.

72

szentkuti11

Azóta történt

Előzmények