2016 legjobban várt stratégiai játékai

Itt a tavasz, dagad a műfaj

Lehet, hogy az elmúlt években a klasszikus 4X stratégiai játékok eltűntek, mint szürke szamár a ködben, de hogy 2016-ra is jut pár gyöngyszem, az az alábbi összefoglalónkból is világos lesz. Nem kell a klasszikus Command and Conquer féle játékmenetet vizionálni, de lesz szép számmal olyan alkotás, ami megmozgatja majd kicsit a agytekervényeinket, vagy a mangerek képességeit és még az űrstratégiák szerelmesei is boldogok lehetnek idén. Például a Colossal Order remek városépítős alkotása, a Cities Skylines is ellátogat majd Windows 10 mellett a Microsoft konzoljára Xbox One-ra, ahogy teszi azt a Haemimont Games remekműve a Tropico 5 is hamarosan.

Idei év első hónapjának kellemes meglepetése volt a Blackbird Interactive és a THQ csődjét követően a Homeworld jogait megszerző Gearbox közös munkája, a Homeworld: Deserts of Kharak. A Homeworld előzményeként felfogható epizód ezúttal az űr hidege helyett a Kharak bolygó sivatagába kalauzolja el a valósidejű stratégiák szerelmeseit. Rachel S’jet főszereplésével kell meghódítanunk az aranyló homoktenger, miközben konvojunkkal a bolygó megmentésének reményében kutatunk az Észak-Kiithid sivatag ellenség uralta részén. Artifact Retrieval néven még komoly többjátékos összecsapásokat is nyomhatunk földön és levegőben egyaránt, így a homokos multiplayer élményekből sem kell kimaradnunk.

Február első napjaiban megkapta folytatását a Firaxis Games körökre osztott idegenölködlős stratégiája a négy éve megjelent XCOM: Enemy Unknown. Az egyszerűen csak XCOM 2 nevet viselő folytatásban jelentősen megváltoztak a feltételek, hiszen XCOM csapatunkkal a föld alá kényszerültünk, az idegenek átvették az uralmat. Az alternatív történelemi felütéssel sikerült megoldani, hogy kevésbé legyen megkötve a fejlesztők keze. A folytatás nem finomkodott, teljesen új kasztrendszert rittyentettek a játékhoz, a megváltozott körülményeknek köszönhetően komoly szerepet kap a lopakodás és a pályákat már procedurálisan generálja a rendszer. A rengeteg merész változtatással és a modtámogatással egy kifejezetten élvezetes alkotás lett az XCOM 2.

A Battlefleet Gothic: Armadaban a Birodalmi Flotta egyik kapitányaként már lehetőségünk van rendet tenni a gótikus warhammeri univerzumban. A Tindalos Interactive meglepően profin portolta a korábban táblás játékként ismerté várt koncepciót egy űrstratégiába. A hatalmas csatahajók kommandírozása igazi élvezet a stílus kedvelőinek, az Armada kampányának különlegessége pedig, hogy a vesztes összecsapások esetén nem kényszerülünk erőltetett újrapróbálkozásra, egyszerűen csak legyünk felkészülve a bénázásunk későbbi következményeire. Hajóinkat fejleszthetjük, de még a tisztek is újabb képességekre tesznek szert idővel, azonban a történet mellett a többjátékos részleget sem szabad hanyagolni. Multiban az Imperial frakción felül játszhatunk akár az Orkokkal, az Eldarokkal vagy a Chaos erőivel is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Megjelent a Battlezone 98 Redux

    Az 1998-ban megjelent alapjáték rengeteg változáson esett át, egy kisebb grafikai tuningot is kapott.

  • XCOM 2 teszt (PC)

    Egy olyan PC-exkluzív folytatás, ami hozza az elődök színvonalát, jó a sztorija, koherens, mégis rengeteg újat tud mutatni még a hardcore rajongóknak is. Néhány apró hibáját pedig meg lehet bocsátani.

  • GC 2015 - Bejelentették a Halo Wars 2-t

    Xbox One mellett Windows 10-re is megjelenik a stratégiai játék folytatása.