2015 legjobban várt játékai: kalandjátékok

Új megoldások

Minecraft: Story Mode

A Game of Thrones és a Tales from the Borderlands sorozatok beindulása mellett igencsak elsikkadt a hír, miszerint a Telltale 2015-ben egy újabb epizodikus kalandszériát indít, amely ezúttal a mindenki által ismert Minecraft világába vezet. (Persze lehet azért nem figyeltek fel sokan a bejelentésre, mert ez elsőre teljesen hihetetlen ötletnek tűnik. És másodikra is.) Pedig ez tény, idén érkezik legalább az első epizódja a Story Mode-nak, amely a megjelenés után nem sokkal vélhetően Minecraft-modként is megjelenik a fanatikus játékosoknak köszönhetően.

 Minecraft: Story Mode
Aki hüledezne egy sztorialapú Minecraft-játék létezésén, annak jusson eszébe: jövőre jön a Tetris film. Tényleg. [+]

Néhányan talán tudják, hogy a Minecraft központi karakterét Steve-nek hívják, de sokkal többet még a legelszántabb kockaépítész sem tud róla (a három (!) megjelent regény nemhivatalos sztorikat tartalmaz). És ez a játék után is így marad, mert a Telltale-sorozatnak nem ő lesz a hőse. Sőt, mivel minden játékos eltérő módon alakítja ki saját Minecraft-univerzumát, ez nem is ad majd definitív hátteret a játéknak. Lényegében, ha jól értjük, a Telltale egy rajongói játékot készít, amely nem számít majd be az alapjáték kánonjába, egyszerűen elmesél egy bányászattal, creeperekkel és minden bizonnyal némi világalakítással ellátott történetet a tőlük megszokott játékmenettel. A Minecraft: Story Mode gyakotlatilag minden nem-Nintendo platformra megjelenik (PC, Mac, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, iOS, Android).

Life Is Strange

A Square Enix kiadásában és a Dontnod (a Remember Me alkotói) fejlesztésében érkezik ez a kalandjáték, amely a Telltale által lefektetett ösvényt követi, de azt néhány remek ötlettel dobja fel. Bár jóval nagyobb figyelmet kap az idővisszatekerés képessége (mindjárt kitérünk erre), számomra talán legvonzóbb tulajdonsága az, hogy teljesen hihető környezetben játszódik. Egy békés amerikai kisvárosban vagyunk, ahová főhősünk, Maxine több évnyi iskolai távollét után tér vissza. Régi ismerőseinek életét jobbára szétesve találja, ráadásul az egyikük, Chloe egy barátja eltűnése miatt komoly depresszióba zuhan. Mi fogunk neki kibogozni az eltűnt ismerős, Rachel sorsát, remélhetőleg minden természetfeletti kavarás nélkül

No persze, leszámítva azt, hogy a játékos képes az idő visszatekerésére, ami azért elég durva szuperképesség. Bár a döntések meghozatalakor, a párbeszédek során nincs időlimitünk, mint a Telltale játékaiban, mégis megeshet, hogy nem tetszik egy tettünk, mondatunk következménye – ilyenkor egy gombnyomással visszatekerhetjük az időt az előző checkpointig, és megpróbálhatunk jobban dönteni. A trükk persze az, hogy a döntéseknek sokszor nem csak rövidtávú hatása van, amit ugye meg tudunk ismerni és aztán változtatni is tudunk azon, de sokszor csak pár óra múlva, vagy néhány epizóddal később jelentkező hatása is lehet. Így aztán tényleg meg kell fontolni, hogy mikor milyen döntést hozunk, miként próbáljuk meg Maxine útját a lehető legjobb mederbe terelni. Az öt epizódban megjelenő Life is Strange PC-re, a két PlayStationre és a két Xboxra érkezik; az első fejezetet január 30-án tölthetjük le.

Armikrog

A nosztalgia hihetetlen nagy erő – olyan hatalmas, amely egymillió dollár kifizetésére késztette azokat, akik csaknem két évtizede jól szórakoztak egy minőségi, de a pénztáraknál hatalmasat bukó kalandjátékkal. Egy kalandjátékkal, amelyet Doug TenNapel designer gyurmából álmodott meg, és így is hozott létre. Hát persze, ez volt a The Neverhood, amely különleges kinézetével, őrült humorával és gyurma-kegyetlenkedéseivel sokaknak okozott örömet. Az eredeti alkotók most egy új gyurmajátékkal térnek vissza, amelyet jogi problémák miatt ugyan a hülyén hangzó Armikrog névre kellett keresztelni, de így is sikerült a régi rajongókat a Kickstarter segítségével előfinanszírozásra rávenni.

Az egyelőre PC-re, Mac-re, Linuxra, Wii U-ra és PS4-re bejelentett Armikrog továbbra is jobbára gyurma felhasználásával készül, bár az animációknál és effekteknél most már digitális technológiákat is felhasználnak. A történet egy féleszű asztronautát és vak, de annál többet pofázó kutyáját követi nyomon, miután a páros lezuhan egy fura alakokkal teli bolygón. A stílus marad point ’n click, a fejtörők sem lettek sokkal logikusabbak, és még a zene is ismerős lehet, hiszen azokat ugyanaz a Terry Scott Taylor írja, mind a Neverhood igencsak fütyörészhető dalait. Pontos megjelenési dátum még nincs, de aligha tévedünk nagyot, ha nyárnál előbbre nem várjuk Az Armikrogot.

Azóta történt

Előzmények