2015 legjobban várt játékai: anime-feldolgozások

Egyedül a világ ellen

One Piece: Pirate Warriors 3

Tovább folytatva a Bandai Namco játékelőzeteseit, következzen a program, amely a nálunk talán hajszálnyival kevésbé ismert, ám világszerte annál rajongottabb One Piece humoros kalózvilágába repíti a játékosokat. Ezúttal minden eddiginél több platformon, hisz a PS3 mellé csatlakozik a Vita és a PS4, és legnagyobb meglepetésünkre a PC is. A megjelenés valamikor nyáron vagy kora ősszel várható.

A történetről csak annyit tudunk, hogy az anime első fejezeténél indul és elvileg egészen odáig tart, ahol a legújabb manga-epizódok zajlanak. Ha a két végpont között semmi fontosat nem hagynak ki, ez lehet minden idők egyik legmonumentálisabb játéka e stílusban. Ez a stílus pedig az a „magányos harcos egész seregeket gyalul le” felállást követi, amit a Dynasty Warriors talált ki, fejlesztett csaknem-tökélyre, majd döngölt a földbe megszámlálhatatlan folytatásával és mellékszálával. Az Omega Force fejlesztőcsapat dolgozik ezen a programon is, és bár a Pirate Warriors a humornak és az igen egyedi karaktereknek köszönhetően unalmasnak nem nevezhető, igazi megmentője mégiscsak a kétfős kooperatív-mód lehet, csakúgy, mint az elődben.

J-Stars Victory VS+

Noha a legtöbbek számára érthető okokból a Weekly Shonen Jump magazin neve nem sokat mond, a japán képregényeket kedvelők tudják, hogy a fiúknak szóló mangák terén ez AZ újság. Itt indult anno a Dragon Ball és a Naruto, a YuYu Hakusho és a Bleach, a Hunter x Hunter és a Gintama. Bár a magazin lapjain ismertté vált hősök nem egy játékot kaptak már, a Jump 45. születésnapjára egy minden eddiginél nagyobb bunyóba hozta össze a karaktereket a Bandai Namco. Most ez a Japánban már 2014 elején megjelent játék látogat el hozzánk is egy új játékmóddal kibővülve, a Vita és a PS3 mellett immár PS4-re is.

A játék minden meccsében négy karakter csap össze, egy 3D-ben bejárható terepen, a cél pedig természetesen a többiek laposra csépelése. A legtöbb játékmódban három győzelmi pont megszerzése a cél, ilyet pedig természetesen egy-egy másik játékos életerejének elfogyasztásával szerezhetünk. Mivel mind a 39 karakter teljesen eltérő harcmodorral és speciális támadásokkal rendelkezik, csakúgy, mint a Super Smash-ekben vagy a Power Stone-okban, kedvencünk megtalálása és kitanulása igen sok időt vesz igénybe. A négy sztori, a sok-sok különleges meccs és az online mód mellé a nyugati „+” kiadás egy arcade módot is kapott. A megjelenés nyáron várható.

JoJo’s Bizarre Adventure: Eyes of Heaven

Csaknem egy éve jelent meg a legutóbbi program, amely a Japánban szinte megmagyarázhatatlan népszerűségű JoJo manga alapján készült. Jó rég volt szerencsénk ezt megelőzően az utolsó olyan játékhoz, amely e szérián alapult és angolul is napvilágot látott, így csak azért merjük az Eyes of Heavent is belengetni, mert az All Star Battle viszonylagos siker lett. Amúgy hivatalosan ennek európai (netán amerikai) megjelenése még nem került hivatalosan szóba, ám Japánban körülbelül fél év múlva kerül a boltokba a PS3-ra és PS4-re megjelenő játék.

Noha a fejlesztők névsora szinte megegyezik a tavalyi All Star Battle epizódéval, ezúttal sok minden másként alakul. Bár az Eyes of Heaven is verekedős játék, nem a két harcost egymásnak engedő fajtából – itt a 3D-s arénákban négy karakter küzd, mégpedig mindig 2 vs. 2 felállásban. A meccsnek akkor van vége, ha egy csapatból mindkét karakter kidőlt, és hogy még érdekesebb legyen a dolog, az egyes harcos-kombinációk mindegyike különleges extra támadásokkal gazdagszik. E felvonásban lesz offline és online multiplayer lehetőség is, a történet viszont teljesen új lesz és Speedwagon karaktere körül zajlik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények