Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G_N

    csendes tag

    válasz martillo #25 üzenetére

    Nálam tiszta, gyári XIAOMI rendszer megy.
    55 m2-es lakás. RPI-vel terveztem, mikor elkezdtem olvasgatni az automatizálásról, és a kezdetleges otthon okosításokról. Akkor hívták fel a figyelmem, hogy nézzem meg ezeket a cuccokat. Egyenlőre az igényeimet lefedi a dolog, bár még valami mindenképp lesz, amit nem fogok tudni szerintem megoldani ezzel a rendszerrel. A vízóra után szeretnék valami eszközt bekötni, amiben van áramlás mérő. Így ha senki nincs otthol, és nem indítottunk el mosást, akkor ha az jelez, vagyis ha folyik a víz a rendszerben, el is tudja zárni a vizet.
    A xiaomi vízjelzője maximum jelzést tud küldeni, hogy vizet érzékel, de beavatkozni nem tud.
    De mivel a fürdőben van a vízóránk, és a fürdő is elég pici, nem biztos, hogy szerencsés valami okos dugaljal szerelt szeleppel kísérleteznem a zuhanyzó mellett. Szóval ezzel még nem tudom mit kezdek.

    Ja, amit tegnap írtam, még kiegészítetném a DAFANG kameráról:
    Ha van füst, vagy CO érzékelőd, a kamera betanítható azok risztási hangjára, hogy jelzés esetén küldje az értesítést szintén a telefonra, hogy aktiválódott a füst, vagy a CO érzékelő. Ki még nem tudtam próbálni, csak a kamera menüjében találtam meg ezeket a lehetőségeket...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

Új hozzászólás Aktív témák