Új hozzászólás Aktív témák

  • petipetya

    nagyúr

    válasz KRISSTUS #134 üzenetére

    Xiaomi AX1800:

    Nem kockultam bele a pontos mérésekbe, szóval nem igazán tudok számadatokkal szolgálni. Ami tény, hogy az előző Asus routerrel kevesebbet mértem a wifin keresztül a aptopon/telón egyaránt. Most 90-95 Mbps a sebesség a 100 Mbps-es netcsomag esetén - telón a korábbi routerrel kb. fele ennyi volt a sebesség, a laptopon nagyjából ugyanennyi. Nagyobb csomag esetén tudna még többet is átadni, mert párszáz Mbps-t mért a teló-router között közvetlenül. Röviden: a számadatok alapján gyorsabb, igaz ezzel eddig sem volt gondom.

    Ami viszont feltűnt, hogy stabilabb a kapcsolat. Panelről van szó, ahol a router a lakás közepén (nálam) van, míg a többiek eszköze falakon túl. A régi Asus routernél a telómat/laptopomat az 5GHz-es sáv szolgálta ki, míg a többiekét (2-3 másik eszköz) csak a 2,4.es sávra engedtem. Időnként előfordult, hogy a Netflix/YouTube karikázott a laptopomon. Most a Xiaomi routeren minden wifi6-os jóság aktiválva van, és a 2,4/5 GHz-es sáv is egyként van kezelve. Az admin felületen figyelve az eszközöket, az esetek nagy részében mind a négy-öt eszköznek az 5 GHz-es sávot biztosítja (az én kettőmnek a router szobájában mindig).

    10-12 db wifi hálózatot látok. A zAsus esetén nekem kellett játszani a legkevésbé terhelt sáv megkeresésével, és arra lockolni a routert. A Xiaomi esetén ez is automatizálva van. Mivel érezhetően betonstabil a kapcsolat, nem is foglalkoztam azzal, hogy appon keresztül csekkoljam a sávok telítettségét és hasonló dolgokat. Ez a router dolga, punktum.

    Egyszóval beröccintettem, és teszi a dolgát. Kíváncsiságból kiprbáltam a reset funkciót is, így másodszorra is be kellett állítanom rajta mindent - igaz, el lehet menteni a konfigurációt, de arra nem gondoltam. Itt olvashatsz az AX1800-ról bővebben is.

    Szerintem egy panelba 5-10 eszközhöz príma az AX1800. Egy kertesházba (főleg ha többszintes) viszont már az AX3600-at javasolnám. Persze ha panel, de okosotthont építesz trilliónyi eszközzel, akkor hosszútávon szintén az AX3600-at ajánlanám.

    [ Szerkesztve ]

    "nincs rá lezsóidő"

Új hozzászólás Aktív témák