Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Nem hiszem el... egész hétvégén ez megy. Nem lehet egy embereset szorzózni a nap első nyertes csatáival.

    Folyton vagy én vagyok a totális barmok között és hiába verek be 2-3k dmg-t és veszítünk, vagy éppen nekünk sorsol céltábla lövészetet az MM, de akkor meg alig jutok oda a tolakodásban, hogy egy embereset belekarmoljak az ellenségbe.

    Tegnap meglett a Top Gun medál és 3800 dmg (M4 + gold ammo kreditért), kilőttem 8 ellenséget mire végem lett, mint a botnak. De ezt sem tudta lehozni a csapat és az ellenség fordított. Vesztettünk. Pedig erre szép szorzó járt volna.

    Rögtön a következő kört 15>0-ra nyertük nagyjából annyi idő alatt amennyi megállás nélküli átgurulást jelent az ellenség bázisára. Összesen két lövést tudtam bevinni, mindkettő csak lánctalpat szaggatott, mert lökdöstek a többiek és nem tudtam rendesen megcélozni őket.

    Azt hiszem az M4 legénységemnek ezen a hétvégén már nem lesz meg a harmadik skill.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    A f*szom belé már a sok tetves idiótába! Miért luxus a 70 feletti IQ? Miért luxus gondolkozni? Miért luxus nem hülyének lenni?

    1 perc 17 másodperc telt el a kör kezdete óta és már 0<8 az állás! :W A büdös francért nem tudják ezek letörölni a nyomorult játékot és állnak neki Call of Dutyval szórakozni... az való az értelmi szintjükhöz...

    Utálom a hétvégéket. Baromarc invázió...

    A csapat ékét jelentő top tier KV-1s platoon elmegy a bázis mögé kempelni, beállva az artyk közé, erre a lemming vonat megindul egyetlen oldalon, berohan közéjük egyetlen T50 scout és rögtön mindegyik fordul utána, segget mutatva az ellenségnek és 1 perc 17 másodperc alatt mindet lemészárolják.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Nincs itt semmi látnivaló, semmi újat nem fogok mondani, csak szimplán jó meglepődni még ennyi év játék után is. :D

    Kicsivel több, mint két éve játszom ezzel a játékkal és még mindig nem értem hogyan tudtam eddig kihagyni a VK3601H-t és miért mentem el eddig mellette. Most lett meg rá a 8.8cm-es löveg és valami borzalmasan durva. Rögtön az első körben ahogy felraktam 7 kill és 2300 dmg jött össze (mondjuk ez nem tartotta vissza a társaimat, hogy ennek ellenére veszítsünk).

    Lassan meglesz a tank ász is. Már első osztálynál járok.

    Hát azt hiszem most az M18 Hellcat és a KV-3 kicsit inaktívba megy a "kedvenc fun tankom" státuszt illetően. :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Enzolord #182 üzenetére

    Ha kerültél már vele szembe, akkor tudod, hogy kb mire számíthatsz. Az orra nagyon kemény, az átlag random játékosnak megoldhatatlan feladvány, hogy hol kell lőni. Az orráról nagyon tisztességes arányban pattint le nagyjából mindent. Viszont kritikus modul rombolást bevinni oldalról nem nagy mutatvány, szóval arra kényes. KV-3-ból nem egyszer megreptettem egyetlen lövéssel.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Miért esek mindig abba a hibába, hogy még belépek ebbe a fosba játszani?

    Tegnap óta lejátszottam ~20 kört a VK3601H-val és sem tegnap, sem ma nem lett még meg a napi duplázás. Ez ezzel a tankkal 0% győzelmi arányt jelent, miközben sokszor az ellenséges top játékosoknál is többet pusztítok.

    Ja... nincs szopóág. Csak ma láttam vagy 7-8 játékost akik amiatt panaszkodtak, hogy 1-2 napja alig kerülnek olyan csapatba aminek az össz IQ teljesítménye nagyobb lenne egy marék földnél. Egyesek szerint a szopóág csak a magyar fórumokon terjedő mítosz. Hát kurvára nem.

    A legutóbbi kör egyszerűen kiakasztott. Már nem elég, hogy annyira primitív a WOT játékosok 90%-ka, hogy leszarják a csapatot meg a segélykéréseket, taktikát... hanem egyenesen ellentmondanak. Egy zászlós map volt, láttam, hogy mindenki az alapbázis körül kempel, ezért a zászlóhoz mentem... nagyjából hat percen át én (VK3601H) és egy VK3001 tartottuk ketten a zászlót, folyton resetelve az ellenséget, de amikor már nyolc ellenség volt a körön belül, akkor már ez sem ért semmit.

    Hiába nyomkodtam az SOS parancsot és villogtattam a zászlót a térképen, rögtön vagy 5-6 csapattárs azonnal nyomta, hogy "Negatív!", tehát értették mit akarok. Kempelték a nagy büdös semmit. A kör úgy ért véget, hogy 0 dmg volt az egyenlegük és ők egy kurva lövést nem adtak le...

    Miért? Miért jó ez nekik? MIÉRT? Mi a büdös francot élveznek így a játékban? :W :(((

    Az a legnagyobb bajom, hogy a 22-es csapdájában vagyok. Még van 6500 aranyam a játékban, amit nem akarok az accountom törlésével elbukni. De nem fogy el soha, mert már prémiumra sem fizetek elő, mert folyton az a vége, hogy 15-20 csata után úgy felbasz a primitívség, hogy kilépek és egy hétig felé sem nézek.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz xtmod #3421 üzenetére

    Múlt hétvégén is szopóágban voltam, de akkor a jó oldalán. Eleinte vicces, hogy különösebb ellenkezés nélkül lyukasztod ki az ellenséges tankokat, de 5-6 kör után ez is unalmassá válik, főleg ha a tankod nem elég gyors (pl: KV-4) és nem tudsz időben odaérni sehova és a társaid mindent eloroznak előled.

    Ezen felbuzdulva ezen a hétvégén is bátor voltam, pedig megfogadtam, hogy hétvégente nem játszom, mert a szokásosnál is idegesítőbb a játékos összetétel. Hétköznap is sok a barom, de késő estére kicsit tisztul a kép. Akkor már 3-4 csapattárs is akad aki nem buta, mint kő, ez pedig bőven elég lehet egy masszív győzelemhez.

    De mindegy, azt hiszem megemésztettem az ebédem, inkább elmegyek edzeni egy nagyobb bringás tekeréssel. Többet ér, mint a sok retardált barom között idegeskedni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Kelvin #3423 üzenetére

    Engem a W/L ratio érdekel a legkevésbé, de egy idő után roppant idegesítő, mikor egyhuzamban a huszadik kört bukod úgy, hogy még bőven tudnád csépelni az ellent, de mivel a társaid az első 2-3 percben tömegével elhullanak, ezért elég hamar bekerítenek.

    Volt olyan napom amikor a kalkulátor szerint 2100 volt az effem, de a win arányom 19%. Néha úgy érzem, hogy a WG hazudik a játékosok számát illetően és valójában a játékosok 90%-ka csak bot. Ezért nem írnak vissza, nem reagálnak semmire és ezért annyira idióták.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Chris0321 #3427 üzenetére

    Ezt szoktam, de sajnos a WoT már nagyon nem olyan, mint régen. Én nyíltan vállalom, hogy casual játékos vagyok, de közben elvárom azt, hogy ez ne csak agyatlan szórakozásból álljon, mert gondolkozni, taktikázni nem bűn, akkor sem ha valaki egy munkanap után már leterhelt és fáradt. Régen még nem volt ennyi hülye. Lehetett nagyon jó köröket menni, ment a kommunikáció, viccelődés és a körök elején gyorsan rögtönöztünk taktikákat, amihez többnyire tartotta magát mindenki aki beszélte az angolt (de egy térképen a tervezett útvonal végig pittyegtetését is értette a többség).

    Most meg... nagyon legatyásodott a közösség.

    Én már kinőttem a klánosdiból, csak esténként akarok 1-2 órát szórakozni meg ilyenkor hétvégén lenne kicsit több időm (és a szórakozás azt is jelenti, hogy élvezem használni az agyam gondolkozásra). Szakaszban szoktam menni ismerősökkel, de igazság szerint a legtöbb WoT játékos haverom igencsak kezdő. Többet érnek, mint az átlagos random csapattárs, de azért nincs valami nagy harci értékük.

    (#3433) virkir: Hidd elég elég sokszor felmerül bennem, hogy bennem van a hiba amiért nem tudok alkalmazkodni. De az 53%-os győzelmi arányom szerint azért szerencsére nem a teljesen hülye noobok között vagyok. Az eddigi legeredményesebb tankom a KV-3, amivel most rontottam a győzelmi arányt 59.12%-ról 58.95%-ra. Arra sosem panaszkodtam, hogy ne lenne elég pénzem meg XP-m vagy ne fejlődnék elég gyorsan. Egyszerűen csak azért picsogok időnként, mert felidegesít, hogy mennyire elsilányult a közösség. Ezért sem érdekel a W/L arány... ha beteszek a közösbe 2500-3000-3500 dmg-t és mégis veszítünk, akkor nem érzem úgy, hogy rajtam múlt.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #3438 üzenetére

    Na mielőtt elindulok bringázni még toltam egy kört T20-szal. Epikus csata volt, végig kiélezett, sok társam volt hajlandó összedolgozni. Majdnem kitáraztam a lőszer készletet, közel 3000 dmg ment bele az ellenségbe és még 1800 dmg spot által (pedig nem akartam scout szerepet, véletlen volt). Izgalmas kör volt.

    Veszítettünk, de nem érdekel. Nem a vereséggel van bajom, hanem azzal, hogy nagyon kevés az ilyen izgalmas kör, a legtöbb egy gyors dara amiben az egyik oldal percek alatt elbukik. De ilyen fajta vereségből százat is elviselnék egymás után.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vhw #6663 üzenetére

    Jó, de azért az MM kalkulálhatna úgy is, hogy ne kerülj 15-20 körön keresztül minden alkalommal olyan csapatba aminek az esélye 20% alatt van. A régi szép időkben sokkal kiegyensúlyozottabb köröket lehetett menni. Volt bennük küzdelem, izgalom, kommunikáció, csapatjáték. Most meg... örülsz ha 3 perc helyett csak 5 perc alatt darálja le egyik csapat a másikat. Én így a győztes köröket sem élvezem. Unalmas. CW-re meg nem megyek, én csak egy agyamat használó casual vagyok.

    Most is kigurítottam a garázsból a T20-ast, találtam egy társat akivel szót tudtam érteni, ezért összedolgoztunk (utána még pár kört mentünk szakaszban). Ketten együtt több rombolást vittünk véghez, mint az ellenség csapatában a TOP 5 játékos együtt. Eltelt 4 perc a körből amikor már csak ketten maradtunk 12 játékossal szemben. Sikerült még sokat lecsipegetni, de azért ez esélytelen volt a győzelemre.

    Mondjuk a vereség ellenére nagyon szép kredit eső hullott, de azért érthető, hogy az ember frusztrált lesz ha ennyi ovisra kell vigyáznia. Nekem bevallottan alacsony az ostobaság-toleranciám. Amikor olyanok nem értik a játék lényegét akik kétszer annyi csatával rendelkeznek mint én, akkor az nagyon felba... szomorú.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mottie #6666 üzenetére

    Nekem jósolt már nem egyszer 8-10% körüli esélyt is, de engem nem izgat. Én már megszoktam, hogy sokszor kerülök funkcionális retardáltak közé és a körből maximum annyit akarok kivenni, hogy minél többet romboljak és hulljon a kredit. Sokszor meg sikerül összedolgozni 1-2 értelmes csapattárssal és nyerünk 20% esély ellenére.

    Nekem azok a körök hiányoznak amikor még nem hígult fel ennyire a játékosállomány. Múltkor mentem egy vesztes kört, de az utolsó percig tömény izgalom volt. Majdnem lejárt a 15 perces időlimit is, de nem azért, mert mindenki kempelt és/vagy noob volt, hanem mert mindkét csapat játékosainak 80%-a jól nyomta. Vesztettünk, de nem érdekelt. Ezerszer is veszítenék egyhuzamban, ha mindegyik ilyen izgalmas kör lenne. Felidézte a régi szép időket, mikor még éppen csak kilépett az open béta állapotból a játék.

    De én már azzal boldog lennék ha csak a játékosok fele tudná, hogy mit csinál, tudná hova kell lőni, tudná, hogy adott szituációban mit érdemes csinálni, tudna kommunikálni, stb...

    Tegnap este támadás játékmódban ment az egyik kör, nekünk kellett volna támadni, erre a csapat beásta magát védelemre. Kérdeztem, hogy mi a bánatért ülnek az alapbázison. Azt mondták, hogy ez taktikai döntés, majd jön az ellenség és legyilkolják őket. Nem jöttek, mert ők is védekeztek, ahogy a dolguk is volt. Amikor 1 perc volt hátra a körből, akkor kapcsoltak, hogy valamit művelni kéne.

    Meg a körök amikor az egyik oldal tele van 1200 eff felettiekkel, a másik oldal meg csupa 800 eff alatti. Sajnos mostanság az MM nagyon, nagyon, nagyon sűrűn sorsol össze ilyeneket.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vhw #6673 üzenetére

    Én pont ilyen "amatőr műkedvelő" vagyok, csak igyekszem ésszel játszani.

    Eff: 1274
    WN6: 1258
    WN7: 1284
    W/L: 52.9%

    (W/L a kedvenc tankommal (KV-3) meg 58.9%)

    Én nem is arra vagyok kiakadva, hogy ne tudnék teljesíteni én magam. Tudom, ezek a fenti statisztikák is messze vannak a pro szinttől, de engem az úgysem izgat. Csak ahogy mondtam, nagyon alacsony a tűréshatárom amikor hülyékkel vagyok körülvéve. Nem azért, mert tönkreteszik a játékomat. Én elszórakozok vele, pörög a kredit, pörög az XP, minden körben kimegy több ezer dmg.

    Csak én ilyen vagyok... aggódok az emberiség jövőjéért, hogy ha már a jelenlegi generációk ennyire életképtelenek, akkor mi lesz később. Idén a magyar érettségin is kiakadtam, hogy a szövegértésnél a szövegben be voltak jelölve a mondatok ahol a választ kellett keresni az adott kérdésekre. Bele sem merek gondolni abba, hogy milyen sötét primitív agyhalott unokáim lesznek, akik fejfájás csillapító nélkül önálló gondolatokra sem lesznek képesek.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rico33 #6688 üzenetére

    Én vhw-val értek egyet. Ő sem azt mondta, hogy hozz 150%-ot magadból, hanem legalább az agyad használd gondolkozásra. Nem olyan nehéz az.

    Én is casual vagyok, nem klánozok, nem CW-zek, csak simán hagyom az agyamnak, hogy tanuljon. Amikor látok a társaimtól egy-két jó fogást, manővert, akkor később én is kipróbálom és hasonlók. Én teljesen casual vagyok, mégis a lent ismertetett bűvös 1200 felett van az eff/WN6/WN7 értékem is. Pedig a legkevésbé sem töröm agyon magam, hogy halálra gyakoroljam magam. Az utóbbi fél évben heti (!) 3-4 órám van játszani.

    Sajnos manapság az emberek felháborodnak amikor felmerül az, hogy tanulni kéne. Mereven, makacsul elutasítanak mindent az emberek ami tanulással kapcsolatos. Egy multis videojátékban is van tanulógörbe, mindenki pancserként kezdi, aztán megtanulja a fogásokat, esetleg utánaolvas a játékmechanizmusnak (fórumon, rajongói oldalon, hivatalos oldalon, stb).

    Erre egyre kevesebbek képesek manapság. Az emberek imádnak a szellemi posványba süllyedni, ByeAlexet dúdolnak és Való VIlágot bámulnak és imádják, élvezik, hogy a legkevésbé sem kell az agyukat használni. Funkcionális analfabéták, két darab kétjegyű számot nem tudnak összeadni és két sornál hosszabb szöveget el sem olvasnak. Amikor egy WoT-ban kezdő haverom kérdezett a játékról, akkor belinkeltem neki egy magyar nyelvű leírást az észlelési, álcázási rendszerről, sebzési modellről, stb... nagyjából 10 perc alatt elolvasható, de könyörgött, hogy inkább foglaljam össze, mert ez túl hosszú... :W

    Múltkor moziban voltam és nem volt sehol leírva, hogy feliratos lesz a film. Én nagyon meglepődtem, de örültem neki, mert sokkal jobban szeretem így. Erre nagyjából a fél terem kiürült és felháborodottan mentek ki, hogy visszakérjék a pénzüket, mert 98 percen keresztül olvasni kellett volna... Mondtam magamban, hogy menjetek, haljatok bele az agysorvadásba... :W

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz AlexWolf #6699 üzenetére

    Azért én néha beszélgetnék bölcsészekkel, pszichológusokkal, társadalomkutatókkal. Egyáltalán nem hasztalanok, mint ahogy azt a mérnök társaim sokszor állítják. Az MMO játékok virtuális társadalma és a való élet között pedig igen is nagyon sok párhuzam felfedezhető, sokkal több mint amennyi előre látszik. Nem csoda, hogy annyi társadalmat és az embert egy közösség tagjaként vizsgáló szakdolgozat és tanulmány születik az IRL és MMO-ban mutatott viselkedésminták összehasonlítására.

    Igen, lehet valaki nagyon jó szakember a való életben miközben hülye a WoT-hoz, de a tanulásra való hajlamot az ember a munkája mellett a játékokban is kamatoztatja, már ha megvan erre az affinitás. Nem csak a WoT-ban, hanem lehet az póker, sakk vagy bármi más ami eredendően kisebb-nagyobb szellemi igénybevételt követel meg. Lehet úgy pókerezni meg sakkozni, hogy csak félig ismered a szabályokat és meg sem próbálod kiismerni a játék sajátosságait és az ismétlődő eseményekből sem kell következtetéseket levonnod (pl: századszorra követed el ugyan azt a taktikai hibát, de leszarod, nem tanulsz belőle), csak éppen így nincs értelme a játéknak, mert itt a játék része a gondolkozás és a tanulás. Aki nem akarja az agyát gondolkozásra használni az választhat magának fizikai erőnlétre vagy reflexekre épülő játékot/sportot is.

    A WoT meg nem bonyolultabb a sakknál (sőt).

    (#6700) Rico33: Sosem bántom a kezdőket. Mindig istápolom őket, igyekszem tanácsokat adni nekik ha tudok. A baj azokkal van, akik már régóta játszanak, sok csata van mögöttük és még mindig nem tudnak mit kezdeni hétköznapi szituációkban. Tanulásra képtelenek, nem hajlandók. Azért akinek van 8000 csatája és a Tiger P orrába még mindig a legkeményebb pontra küldi a lövedéket az minden körülmények között egy hülye. Ennyi idő alatt már bőven levonhatta volna a megfelelő következtetést még akkor is ha nem olvasott utána a témának, nem fórumozik, nem beszélget másokkal a játékon belül sem, hiányoznak belőle a haditechnikai ismeretek, stb.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rico33 #6717 üzenetére

    "Értemén hogy gőzgép, de ha a technika nem oda lő, akkor miről beszélünk."

    Azért a játékos hasznossága messze nem abban merül ki, hogy minden lövését képes bevinni pont oda ahova szánta. Épp olyan fontos, hogy tudjon jól együtt mozogni a többiekkel, tudja jól használni a terep adottságait, tudja, hogy mikor és hol kell lennie, ismerje a saját gépét meg az ellenségét is. Ezeket jó esetben akaratlanul is megtanulja egy intelligens játékos, mert ezt hívják tapasztalat szerzésnek.

    Ezért mondtam példának, hogy a hülyék százszor követik el ugyan azt a baklövést és fel sem merül bennük, hogy valamit rosszul csinálnak.

    Jellemző, hogy a hülye teljesen magabiztosan rongyol előre, belefut egy kis ellenállásba ezért bekempel egy pontra, mindig kidugja az orrát, de nem jut dűlőre és egy pillanatig sem merül fel benne, hogy keressen egy másik utat, inkább várja a sült galambot. Századik, ezredik és ötezredik alkalommal is.

    Csapatmunka meg random is kialakulhat. Szerencsére ilyen játékos is sok van. Ma is mondtam rá példát, én egy T20-al mentem és random összehaverkodtam egy IS-3-mal. Úgy mentünk előre, hogy cserélgettük a pozíciónkat attól függően, hogy mi kellett, védte a seggem amíg spotoltam neki én meg megkerültem az ellenséges tankokat amíg ő lekötötte őket meg hasonlók. Közben sem TS-en, sem chaten nem kommunikáltunk. Teljesen intuitívan alakult így. Nem olyan nehéz ez. (Aztán még pár kört mentünk szakaszban, szerintem fogunk még ha látjuk egymást online).

    Én rendszeresen játszom Day of Defeat Source-ot, ott az átlagos intelligencia hányados viszonylag magas, alapvetően felnőttek játsszák, nem vérpistik. Eléggé rétegjáték, mert ott is elég meredek a tanulógörbe. De szinte mindig találok egy-két idegent akivel frankón össze lehet dolgozni szinte szavak nélkül is. A WoT-ban ehhez képest sokkal hígabb a felhozatal, emiatt zsörtölődünk sokat. Túl sok az olyan ember aki nem csak a csapatjátékra, de a szólózásra sem képes (azzal sincs baj ha valaki egyedül akarja megváltani a világot és ez alapvetően megy is neki... akadnak a WoT-ban is olyanok akik a csapattól leszakadva a fél ellenséges állományt leaprítják).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dfsz34 #6764 üzenetére

    Én sosem értettem ezt az arty parát meg a hőbörgést miattuk. Én folyamatosan mozgok, de ha beásom magam, akkor nem csak két dimenzióban, hanem háromban gondolkodom. Ha fedezéket keresek, akkor a gyors mérlegelés alatt az ellenséges tankoktól és az artyktól való védettséget egyaránt kalkulálom.

    Alapvetően tőlük kapok ki a legkevesebbszer. Ha meg betalál, hát ez van. Mások is szoktak eltalálni a szemközti bokorból.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dfsz34 #6769 üzenetére

    "csakhogy nem lehet minden helyzetben mindig olyan helyen maradni, ahol még véletlenül sem lő meg arty"

    Ez igaz a normál tankokra is. Nem tudsz mindig úgy helyezkedni, hogy védve legyél tőlük. Meg az is megesik, hogy az adott map abszolút nem kedvez az aktuális tankodnak. Van olyan, hogy pont az artykkal tol ki a map.

    "hány és hány olyan meccs volt, hogy csak az artyk maradtak"

    Előfordulhat, hogy nem jutnak át a scoutok a csapattársakon és akkor az artyk addig védve vannak amíg van ki feltartsa az ellenséget. Ennek pont így is kell működnie ideális esetben. Ellenben hány és hány olyan kör van amikor az átszaladó scoutok és medek vadásszák le az artykat pillanatok alatt.

    "hány és hány olyan meccs, ahol artyk ölték meg a tankok több, mint felét"

    Hány és hány olyan kör van ahol a heavyk ölték meg a tankok több mint felét. Hány és hány olyan kör van ahol a medek ölték meg a tankok több mint felét. Hány és hány olyan kör van ahol a TD-k ölték meg a tankok több mint felét.

    Ezek nem érvek. Ha én tudok mozgásban lenni, rejtőzködni, fedezékről-fedezékre haladni, akkor más is tud. Nem lehet mindig elbújni az artyk elől, de ez igaz az összes többi típusra is. Nem tudsz mindig elbújni a scoutok, medek, TD-k és heavyk elől sem. Nem tudom van-e statisztika arra, hogy milyen tankokkal nyírtak ki a legtöbb alkalommal, de meg lennék lepve ha akár csak egyetlen arty is benne lenne a TOP 10-ben, mert általában közelharcban pusztulok el.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Imádom a T20-at! :D Egy időben nagyon leálltam vele mert nem éreztem a vasat, a US med ág teljesen léállt nálam miatta, de aztán megkedveltem és pikk-pakk összejött 98.000 xp a Pershingre. Illetve még pár kör és meglesz a kellő XP mennyiség (még 8k XP kell).

    A nap első nyertes csatája vele:

    2700 xp
    58.000 kredit
    3150 dmg
    2700 dmg spottolásból
    16 lövésből 15 áthatoló

    Miközben csupa tier 7-8 heavy volt a csatában. Nem is foglalkozott velem szinte senki, rohangáltam körülöttük amíg azok a többi heavy-vel voltak elfoglalva.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz scyllarus #9722 üzenetére

    Imádom a KV-3-mat! A mai napig a legjobban teljesítő tankom, most nincs előttem a pontos adat, de 62% felett van a győzelmi arányom vele. Egy brutális barbár, nem olyan kifinomult jószág, mint a Tigris, de ezt kompenzálja a modortalan kocsmai keménylegény verekedős stílusával.

    Amikor nagyon megunom a sok idióta lemming marhát akik miatt folyton veszítünk, akkor átülök a KV-3-ba (vagy a KV-4-be, mert azt is csípem) és igen jó hatásfokkal tudom lehozni vele a kört.

    Ami egyedül irritál, hogy a löveg kitéríthetősége lefele irányban nem olyan nagy, mint az amerikai tankoké, így dombos terepen sűrűn kell rizikózni azzal, hogy megmutatod a hasát (vagy emiatt nem tudsz kibújni sem). Sokak szerint az IS vonal jobb, ezt én nem akarom vitatni, de a KV vonal is igen jó tud lenni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Janos_ #10192 üzenetére

    Az a proci még elég lenne, de a B980-ban lévő IGP nagyon sovány. Ha lenne mellé legalább egy GT630M szintű GPU, akkor már közepes grafikán simán menne.

    Amit teszteltünk egyszer (itt a topikban is próbálgatta valaki, keresőből kikukázható), hogy egy i3-3110M + HD4000 IGP már elég lehet a WoT-hoz szintén kb. közepes grafikán. De az az IGP sokkal többet is ér, meg a proci is erősebb.

    Egyébként mivel ingyenesen letölthető, ezért sokat nem veszíthetsz. Próbáld ki.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jano_77 #10225 üzenetére

    Viccet félretéve ez pontosan így van. Manapság már egy csapatban akad 2-3 játékos aki képes valamit művelni, maradék 3-4 értelmesebbje szépen igazodik hozzájuk a többi meg csak szobapáfrány. Nem nehéz, hogy a matchmaker ezt a 2-3 embert berakja az egyik oldalra míg a másik oldalnak nem jut értékelhető játékos.

    Szerintem valahogy így épül fel a játékos összetétel:

    1% - Igazi HC játékos, ő az aki bármilyen játékba is kezd bele, jobban megismeri mint a tenyerét, csukott szemmel is szétver egy egész ellenséges csapatot. Randomra már csak farmolni jár (vagy már azt sem nagyon), mert minden lényeges tank megvan, már csak a CW kihívás neki, vagy már ez sem, ezért kupákra nevez és nagyon komoly "sportnak" tekinti az egészet. Néhány példányuk (na jó, sok közülük) már átesik a no-life kategóriába aki idegen nemiszervet akkor lát leginkább, mikor a WoT kliensből Alt+ Tabbal átvált a webböngészőre és egész nyarakat képes barnulás nélkül átvészelni.

    5% - Jó játékos, aki hatalmas pusztításra képes, egy klánban igazi húzóerő. Érti a játék csínját-bínját, randomban ő az aki a szakasz társával kettesben szétver egy egész ellenséges csapatot, néha akár egyedül is. De az ő számítógépe azért már ismeri a kikapcsolt állapotot és körükben sokan vannak akik hús-vér emberrel is folytatnak szexuális kapcsolatot és ha a haverok hívják sörözni, akkor sosem mondja, hogy "Bocsi, ma CW van".

    5% - Átlagon felüli játékos, aki már nem biztos, hogy csatlakozik klánhoz, mert jól érzi magát randomban. Jól jár vele bármilyen csapat, mert érti a játékot, képes csapatban dolgozni és jó harci értékkel bír. De az már túl sok lenne neki, hogy állandóan csak ezzel játsszon, nem akar ő Michael Wittmann nyomdokaiba lépni, csak jót szórakozni, amibe persze az is beletartozik, hogy gondolkozik, taktikázik és tanul.

    88% - Istenverte értelmi gyengeségben szenvedő, a fogyasztói társadalom által "ne gondolkozz csak fogyassz" elve mentén nevelkedett hülye. A tankokról van egy olyan ködös fogalma, hogy a filmekben azok nagyokat durrantanak és nagyon menő verdák. Látott a TV-ben vagy az interneten egy WoT reklámot, amiben azzal a kamu dumával verték át, hogy ez egy maguk fajta értelmi csökevénynek való agyatlan lövöldözés. Letölti, majd a kedvenc szórakozásává válik egy bokorban ülni (szigorúan helytelenül, kilógatva a tank orrát, esetleg seggel az ellenség felé áll be). Tanulni nem hajlandó, mert "gondolkozzon helyettem a Google" kifogással mereven elutasít mindent ami az ismeretek megszerzésére irányul (és mellesleg a Google-t is túl hülye használni, ezért az ismerőseit és a fórumozókat basztatja állandóan idióta kérdésekkel). Reménytelen eset, pár évtizeden belül miatta pusztul ki az egész emberiség.

    1% - Fórumozó játékos, aki pofázás mellett sosem játszik, ha mégis, akkor is csak bénázik, ezért fórumokra megy keménykedni. Csak Photoshoppal hamisított screenshotokkal próbálja bizonygatni, hogy mekkora legény a gáton, néhányan a színfalak mögött összesúgnak és eljátsszák, hogy haverok. Ha ezt most olvasod, akkor te is ilyen vagy, nem kell tagadni! :DDD

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Quan-Chi #10242 üzenetére

    Tekintve a értelmi defektesek nagy számát, szerintem ők simán tekinthetők az átlagosnak. Ha azt mondom, hogy ma az átlagos WoT játékos egy idióta segg, akkor pont rájuk gondolok. Ha bemész egy kocsmába, ahol az emberek 80%-ka zöld felsőt visel, akkor ott az az átlagos viselet. Az átlagon felüliben meg nagy a szórás, szerintem a közösség siralmas állapotát nézve már az is átlagon felüli ha valaki legalább próbálkozik valamit összehozni a csapatban. Egy átlagos 15 fős csapatból garantáltan legalább 10-11 ember csak a nagy büdös semmit csinálja, mert a lepkék kergetésével és a kerítések ledöntögetésével is már akkora örömet szerez magának, hogy nincs is többre szüksége.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #73173120 #11828 üzenetére

    A hiba nem a készülékedben van, nekem hasonló a konfigom, csak a VGA egy GTX460 768MB, illetve a proci húzva van,

    Eddig közel maximumon volt a grafika (jobban mondva valahol a közepes és a maximum között kompromisszumosan) és elment 40-60 fps közötti átlaggal, nagyon durva esetben 30 fps-re esett.

    De most belépve (most volt először alkalmam a 8.6 update óta játszani) már a menüben is szaggat és játék közben folyamatosan be van ragadva 17 fps-re... :F

    Mi a tosz?

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #73173120 #11831 üzenetére

    Nyomtam a gépnek egy újraindítás és most elvileg visszaállt a rend. Azért is jöttem a topikba, hogy rákérdezzek mi a tosz. Mert régen is művelt ilyet, amikor Alt+Tab kombóval átváltottam böngészőre vagy Skype-ra és amikor visszaléptem, akkor beragadt az fps mutató valahol egészen alacsonyan, akkor elég volt a játékot újraindítani, de most már a Windows is kellett... nem jó ómen. De pillanatnyilag megy a játék 60 fps-el (közepes és maximum közötti beállításokkal).

    Szerk: Ne nézd a hivatalos gépigényt... az egyrészt mindig is csak egy álom volt, másrészt mióta először megjelent az ajánlás, azóta sok minden változott (pl: a grafikus motor erősen átalakult). Úgy néz ki, hogy amit maximumnak megadtak az még minimumnak is sovány.

    A magok terhelésén se lepődj meg, nem nagyon használja ki a többmagos processzorokat. Szóval csak a magonkénti nyers erő számít. Én az X4 955 BE procimat felhúztam 4 Ghz-ig is csak a próba kedvéért, érezhetően sokat gyorsult, de az extra fogyasztás meg a zajos hűtés miatt inkább visszatoltam 3.6 Ghz-re.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jagada #11859 üzenetére

    Én rettentően hamar kihúztam fullosra a VK3601H-t, szerintem az egyik legjobb med tank a tierjében, sőt ez már félig heavy. Mondjuk lehet, hogy némi free XP-t beleborítottam, hogy minél előbb meglegyen a 88-as löveg, azzal nagyon bitang pusztítást lehet végezni. Neked is azt javaslom, ha nagyon nem megy, akkor tedd félre, szedj fel egy jó adag free XP-t és azzal könnyebb lesz.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jano_77 #11862 üzenetére

    Amúgy igen, a Konisch löveggel lehet a legjobban kibírni amíg nem lesz meg a 88-as. Prémium lőszerrel gyakorlatilag bármit el lehet vele csipegetni ami szembe jön.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jano_77 #11866 üzenetére

    Én csíptem azt is, de végül a 88-as mellett maradtam, mert elég nagyot oda lehet pörkölni. Töltésgyorsítót még nem tettem fel mellé, de így is elboldogulok vele. 1500-2000 dmg alap, hogy mindig összejön.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Annyira unom magam, hogy bele akarok kezdeni egy új ágba. A Brit heavy vonalat szemeltem ki. Mik a vélemények róla? Alapvetően milyen játékstílussal játszható?

    Ellenfélként annyit figyeltem meg rajtuk, hogy kicsiket sebeznek, de gyorsan töltenek (legalábbis a Churchillek és leszármazottaik).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dorka16 #15529 üzenetére

    Több ezer csatával és néhány kihúzott ággal úgy gondolom nem vagyok már a játék elején. :D A brit/francia/kínai nemzetek nálam elég nagy lemaradásban vannak és már annyira felidegelt az utóbbi napokban ami tier 8-9 körül megy, hogy visszatértem low-tierbe és nagyon jól szórakozom. Olyan újonnan jövőket pótoltam, mint a Pz I C és Pz I G. De gondoltam ha már low tierben játszom, akkor ne olyan ágat vigyek aminek a későbbi tagjai már mind megvannak. :D

    (#15542) Chris0321: A frissítés óta, mióta a lövedékek a random faktor szerint "középre súlyozottan" repülnek el, szerintem az orosz tankok is elég pontosak lettek. Most kihúztam egy KV-1S-t (a rendes KV vonal már végig megvan, csak át akarok menni az orosz med ágra is) és egyszerűen durván OP ez a tank és nagy távolságokra is egész jó eséllyel tudom a célkör közepére küldeni a lövedéket. Alig 15 csatából meglett az Ace Tanker és az event miatt csináltam egy 130.000 kredites kört egy közel 4000 dmg-es csatával. Mondjuk nem cicóztam vele, free XP-ből maxoltam az összes felszerelést és a KV-1-ből áthoztam a 100%-kos 2 skilles legénységet.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Franc essen az ilyen gyökerekbe...

    Már majdnem meglett a 6 kill (az lett volna az utolsó életben maradt ellenséges tank), amikor egy gyökér társam direkt beállt elém, hogy blokkoljon és övé legyen a kill, de annyira balfasz módon csinálta, hogy pont akkor mikor lőttem.

    Persze tőlem vont le emiatt 14.000 kreditet...

    Délelőtt meg egy másik baromarc direkt kitolt a fedezékből az ellenséges tűzbe, majd annyit közölt, hogy kellett neki egy kis extra fedezék és én voltam kéznél...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz CHaooSS #16202 üzenetére

    Gondolom az angol nyelvtudás aránya ott sem rosszabb, mint az európain a csupa szerb, lengyel, magyar, horvát játékos között. :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz CHaooSS #16205 üzenetére

    Akkor jobb az EU szervernél, mert állandóan szláv nyelveken (és magyarul) megy a szövegelés de angolul is maximum csak elemi szavakat (cat, dog, f*ck you) és nyelvtanilag értelmezhetetlen tőmondatokat tudnak makogni. Ráadásul ha angolul írok valamit, akkor arra rendszerint semmilyen válasz nem jön... :D

    Még a végén átköltözök oda... :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zeratul #16317 üzenetére

    Én nem úgy vettem észre. Múltkor 100%-ban én foglaltam és alig pörgött fel az XP számláló (lényegében 0% dmg nélkül ért véget az a köröm, mert scout voltam, de a végén már nem volt mit felderíteni és megkértek, hogy menjek foglalni). Szinte csak a spot által szerzett pontokért kaptam az XP-t és kreditet a foglalás nem nagyon érződött. Vagy te arra gondolsz, hogy csökkented az ellenség bázisfoglalását?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz CHaooSS #16326 üzenetére

    Múltkor írtam én is erről, csak akkor a gyökér direkt beállt elém, nehogy meglegyen a Top Gun-om, de már akkor gurult be, mikor már lőttem, őt meg telibe kapta. Mire újratöltöttem egy másik csapattársam leszedte előlem, nem lett belőle Top Gun és vele együtt kredit duplázás.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Angel1981 #16904 üzenetére

    És olyan mikor lesz, hogy a győztes csapatban a nulla teljesítményűek annyit kapnak, mintha a vesztes csapatban lennének?

    Ez a legnagyobb rákfenéje a WoT-nak, hogy nem kényszerít rá arra, hogy fejlődj, tanulj, teljesíts. Szó se róla, semmi bajom a kezdőkkel, de aki sok ezer csata után is noob annak végre elvehetné a kedvét a játéktól. Még aki segghülye, az is elér 40% győzelmi arányt, ami a nulla vagy értékelhetetlen teljesítmény mellett is elég ahhoz, hogy bár lassan, de biztosan eljusson magasabb szintekre. Ezért játszhatatlan magasabb tierben a játék, alacsonyabb esetében meg hamar megunod, hogy valódi kezdőket gyilkolsz tucatnyi halmokba és már sajnálod őket, mert nem ők tehetnek róla.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Atlantis #16931 üzenetére

    Én eddig akárhányszor érveltem a szopóág létezése mellett, mindig el lettem küldve a vérbe. Bár én a többséggel ellentétben nem értettem egyet azzal, hogy ez egy szándékos dolog, szerintem valami nem jól működik az MM algoritmusban és a WG túl nyuszi könyékig beletúrni. Ez kicsit olyasmi, mint egy pénzügyi, gazdasági rendszer, ahol hiába vannak lefektetett szabályok és előre deklarált "ügymenet", ha közben a "userek" behatására az máshogy kezd viselkedni, mint papíron kéne.

    Na meg az olyan baromságokat is elvetem, hogy szopóág alatt direkt mindig mellé mennek a lövések vagy semmi sem pattan le rólad aminek le kéne. Én ilyet sosem figyeltem meg, inkább csak az idegesség hatására látnak sokan rémeket. Velem volt nem egyszer, hogy a nyerő szériában voltam és olyan lövések mentek félre, hogy el sem lehet hinni (volt, hogy szinte 95%-os fedésben volt a célkeresztben a tank, mégis négy egymás utáni lövés ment el mellette).

    De azt nem tudom puszta véletlennek nevezni, hogy 15-20 alkalommal egymás után kerülök borzalmasan hasznavehetetlen csapattársak közé, majd megfordul és utána meg csak és kizárólag jó és kiváló játékosokkal vagyok együtt, akikkel pillanatok alatt leradírozzuk az ellenséget. Persze lehetne ez a véletlen műve ami nagyon ritkán előfordul, de nem úgy, hogy az elmúlt 1,5 év alatt kifejezetten sokszor lezajlott ez már és nem csak nálam, hanem közel mindenkinél.

    Aki meg azzal érvelt, hogy a szopóág-mechanizmust (már amennyiben szándékosságról beszélünk) erőforrás igényessége miatt nem lehet kidolgozni, annak itt a jó példa, hogy mégis. Egy pusztán eff/WN6 vagy más alapján működő match making változó sokkal kevésbé összetett, mint nézni azt, hogy mennyire stock a tankod.

    Bár szerintem ezt eddig is nézte valamilyen szinten. Például scout tankot (ami nem a scout ágban van, csak pusztán gyors és van egy jó rádiója) alap rádióval, motorral és felfüggesztéssel szívesebben sorsolja tier társak közé, de amint megvannak a scouthoz szükséges felszerelések, már egyre többször kerülsz valódi scout szerepkörbe (pl: Pz I C, stb).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Enzolord #16937 üzenetére

    Ez a normális. Én sem vagyok egy kiemelkedő pro játékos (1300-1400 között alakulnak az eff/WN6/WN7 értékeim, meg 52-53% a W/L), de a WoT nagy bakija, hogy nem ösztönzi az átlagos játékost arra, hogy ha el akarja érni a nagyobb vasakat, akkor fejlődjön (és bánom is én, hogy pénz költésre is rá akar venni, nekem is van prémium fiókom). Ott van a sakk, kártyajátékok, komolyabb társasjátékok amik gondolkodásra ösztönöznek, de ma már senki sem játszik ilyenekkel, mert hát ugye abban gondolkozni kell... a gondolkozás meg egy leprás undorító betegség, amit feltétlenül kerülni kell.

    Mondjuk nem csoda... a legtöbb ember szerint az a szórakozás definíciója, hogy az agyad még véletlenül sem használod gondolkozásra, csak teljes szellemi összezuhanásban, nyáladat folyatva bámulsz egy képernyőt. Ezt az igényt meg bőven kiszolgálja a média, filmipar, zeneipar, videójátékipar. Elvégre elhülyülni és butulni egy emberi jog, sokan szívesen élnek is vele.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Bingisz #16953 üzenetére

    Állított olyat a kolléga, hogy a szopóág konstans dolog és ha bekerülsz, akkor már benne is ragadsz az idők végezetéig? Aki ilyet állít az legfeljebb a saját bénaságát palástolja vele.

    Én is már beleborítottam egy adag pénzt a játékba (1,5 éve van prémium előfizum), mégis belefutok én is 15-20 csatás sorozatokba, ahol semmi esély a győzelemre. Egyszer mérgemben feltettem egy XVM-et azért, hogy lássam ilyenkor mi zajlik le az MM során. Amikor a nyolcadik csata volt egyhuzamban amire 25-30% alatti nyerési esélyt jósolt, akkor már az igencsak felidegesített.

    Azóta sem használom az XVM-et, ha meg 5-6 csatát egyhuzamban elég nagy fölénnyel bukunk (pl: 1<15, 2<15, 0<15, stb), akkor inkább kilépek és egy hétig rá sem nézek. Keletkezett már épp elég ősz hajszálam, mikor ilyen bukás sorozatok ellenére erőltettem, hiába tettem bele a csata legtöbb sebzéseit. Jobb a békesség.

    Mondjuk a fordított felállást sem nagyon szeretem, ahol be sem tudsz vinni elég sebzést, mert elkapkodják előled az ingyen frageket (egy lassabb tank ilyenkor szerephez sem jut).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Djuree #16961 üzenetére

    Bizonyára jó erre is, de én ettől még elvagyok nélküle. Nem panaszkodom, mert így is jó a statom, főleg a ráfordított időt figyelembe véve (már lassan fél éve maximum heti pár óra játékidőm van). Ha kiegyensúlyozottak az erőviszonyok, akkor tökmindegy, menni fog XVM nélkül is, hogy hova kell csapni, ha meg fel vannak borulva, akkor főleg tök mindegy, olyankor csak és kizárólag arra lehet koncentrálni, hogy a lehető legtöbb rombolást bevidd az ellenségbe (mindegy, hogy rossz vagy jó oldalán vagy a szopóágnak).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz grex4 #16966 üzenetére

    Nem tudom hol szerezted a kereskedelmi diplomád, de meglehetősen unortodox szemlélet, hogy az elégedetlen ügyfél szívesebben költ. Bár nem vagyok a sablonok híve, de nem véletlenül tanítják mindenhol, aminek köze van a közönség/vásárló figyelmének fenntartásában, hogy az érdeklődést meg kell ragadni és nem szabad elengedni.

    Ha valaki elégedetlen a videójátékkal, az nem fog rá költeni, hanem keres mást, mert hamar megunja. Én ezért sem tartom szándékosnak, hogy az MM hajlamos sokszor rátenni a szopóágra. Szerintem ez az elcseszett algoritmus egyik defektje amivel a WG nem tud mit kezdeni, mert nem akarja nagyon megbolygatni.

    Egyébként ezért is lenne szerencsés ha az MM-et tényleg átalakítanák úgy, hogy az effet is beleszámolja a csapat összeállításba. Hogy ez mennyire bonyolult, arra van sok más példa más játékoknál, ahol a statból levezetett hatékonysági mutatót is kalkulálja mikor összesorsol mással/másokkal. Nem is kéne sokat variálni, csak amikor megvan az adott csatára a 30 ember, akkor ossza szét eff szerint őket. Lehet egyik oldalra több nagy vas kerülne de a harci értéket amúgy sem a tank adja, hanem aki használja.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz octopus666 #16973 üzenetére

    Én csak késő este. Ha egyáltalán... :) Mondjuk mikor nagyon megunom, akkor még mindig ott van a Day of Defeat vagy a Red Orchestra, ahol (főleg későn) már csak normális emberek játszanak, mert a kicsike vérpistik már alszanak. DoD-ban angol szerveren, bekapcsolt mikrofonnal olyan jókat el lehet dumálni játék közben, hogy hihetetlen. Egyszer egy ötvenes fickóval dumáltunk, akinek aznap született unokája és leginkább egy angol pub hangulatához volt hasonló a beszélgetés (az egyik admin még a csapatok közötti dumát is bekapcsolta). :D

    WoT-ban nem várok már el senkitől kommunikációt. Siemka, Hi, Hello, Van magyar?, B*zd meg az any*d! és hasonlók mellett nem érzem úgy, hogy ez egy kommunikációra éhes közeg lenne. A legtöbben a beépített parancsokat sem képesek használni. Valakinek azt mondom kövessen, akkor semmiféle visszajelzés nélkül leszarja, nem válaszol, elmegy egyenesen a másik irányba, stb... ez a játékosállomány 80%-ka legalább.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bullseye #16977 üzenetére

    Nem gondolom, hogy ennyire szét kellene választani a játékosokat. Szerintem bőven elég lenne ha az MM preferenciái szerint a tapasztaltabbak kerülnének egy csatába a kevésbé tapasztaltak meg egy másikba. Akkor sincs semmi ha nem jön össze. Ha néha adódik némi keveredés, hogy ne kelljen túl sokat várni csatára, akkor sem történik semmi. De a legtöbb csatában nem tépné egymás és a saját haját egyik fél sem. Nem nyafogna a kezdő, hogy őt folyton legyilkolják a "prók" és nem nyafogna a "pró" sem, hogy túl sok a noob.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz octopus666 #17043 üzenetére

    Amikor egy kredit duplázó event van kiírva az M4-re, akkor igazán brutális. Betöltöd a 105 mm-es lövegbe a prémium lőszert és sorra adod a one-shot killeket a PzIV, StugIII gépeknek, de egy KV1 is megvan maximum 2 lövésből. Simán repkednek a 100.000 kredit feletti jutalmak. Nem nehéz egy délután alatt 2 millát farmolni, főleg prémiun előfizuval.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz g85j #17091 üzenetére

    Engem sem szokott érdekelni az, hogy veszítünk, kivéve, mikor egy masszív 15-20 körös hullámban jön és bármit teszek, egyszerűen mintha a csapat nagy része arra kötött volna fogadást, hogy ki tudja jobban csinálni a semmit.

    Én boldogan veszítek egy olyan körben, ami izgalmas volt, összedolgozott mindkét oldal és volt benne valódi küzdelem. Nem gáz ha valaki a jobb játékostól kikap. Én azt tartom gáznak, mikor mindkét csapat arra játszik, hogy ki a bénább, majd az nyer aki nem tudott elég lúzer lenni.

    Amúgy nekem sem megy mindig, de olyankor nem erőltetem. Van mikor normális játékosok közé kerülök sok körön át és nem tudok élni vele, mert fáradt vagyok vagy bármi más nyűgöm van. Mondjuk szerencsétlenkedés helyett én inkább kilépek ilyenkor. Én sem élvezem, meg mások játékát sem akarom ezzel rombolni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz g85j #17099 üzenetére

    Én fáradtan, kimerülten is jól el tudok játszani vele (sokszor ez a legfőbb kifogás a gondolkozás ellen, de ez szerintem baromság). Nálam inkább egy masszív fejfájás szokta parkoló pályára tenni a játékot, de akkor mondjuk kb mindent amihez képernyőt kell bámulni. :D

    3-4 zsinórban elszenvedett vereség még közel sem szopóág, nem izgatom magam tőle. Ez simán benne van a pakliban. De amikor már 10-15 vagy akár 20 ilyen kört kell végigszenvedni, akkor már tényleg betelik a pohár.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz virkir #17207 üzenetére

    Ezért kell még most tolni, amíg nincs tele bámészkodókkal akik csak a sült galambot várják.

    A WoT-nak is ez a legnagyobb baja, aki elég régóta játszik (closed/open beta óta) azok végignézhették ahogy silányodik a közösség. Ez minden sikeres játék átka. A Call of Duty United Offensive iszonyú jó volt, most meg van 100 millió aktív játékos és azok fele egy barom. A Battlefield sorozat is szar lett a BF3-ra, mikor jött az első masszív siker a CoD mellett.

    A fizetés meg szerintem nem gond. Ez azoknak gond akik úgy gondolják szellemi termékért fizetni ciki ha torrentről ingyen is beszerezhető a java része. A sörért is fizetsz, pedig távozhatnál a kocsmából fizetés nélkül...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz mefistofeles #17226 üzenetére

    Ezt már nagyon nagyon nagyon sokszor leírtam (lehet beleszerkesztem az aláírásomba), hogy az égvilágon semmi bajom a kezdőkkel! Igyekszem őket támogatni és ahol lehet tanácsot adni nekik (pl: látom, hogy nem jól használja a fedezéket, akkor szólok). Ha van agya, akkor minden vereségből és hibából tanul valamit.

    A gondom azokkal van, akik több ezer, esetenként tízezernél is több csatával rendelkeznek és mellé még mindig nem érti, hogy mit művel, mit kéne művelnie, mi a szerepe az adott tanknak a csatában, esetleg olcsójános módon nem mer kezdeményezni és ha rászólsz, hogy ne kempeljen a bázison top tankként, akkor visszaugat, hogy drága a javítás és ő nem akar megdögleni (tipp: Akkor ne dögölj meg!). Tele van ilyenekkel a Tier 8-tól felfele az összes csata és minél magasabbra mész, annál rosszabb a helyzet. Odáig el is kell jutni, egy jobb játékosnak is több ezer csata, mire megvannak az első tier 9-10 tankok... az ilyen szobanövényeknek meg legalább kétszer annyi (kevesebb átlagos XP és kredit miatt).

    Meglehetősen nulla agyi kompetenciára vall az, hogy valaki több ezer csata után sem képes kiismerni egy nem túl bonyolult játékot. A sakk például ennél sokkal komplexebb és sokkal jobban igénybe veszi az agyi tekervényeidet, de ha ott lejátszol több ezer játékot és még mindig nem tudod melyik bábút miként érdemes kijátszanod, akkor ott komoly gondok vannak nem?

    "A fizetéssel az a legnagyobb gondom, hogy..."

    Mivel kezdő vagy, akkor engedd meg te is, hogy kicsit megismertesselek a WoT fizetési modelljével: Az ingyenesek érdekei sem csorbulnak, hiszen a harctéren a prémium játékosnak nincs előnye, főleg mióta prémium lőszert lehet vásárolni kreditért is (érdemes azonban csak szorult helyzetben használni, mert nagyon drága, de ez is a taktika része). Gyorsabban fejlődik, könnyebben eltartja a tankjait ez tény, de semmi olyan lényeges dologra nem képes amire az ingyenes játékos ne lenne képes. Pénzt már annyira nem tud farmolni magasabb tierben, de ennek is megvan az előnye: A többség nem fizet, ezért visszatér tier 4-5 vagy 6 körüli tankokra, hogy azokkal termeljen profitot. Így nem néptelenednek el az alacsonyabb szintek sem.

    Egyébként meg havi 10 euró. Ennyi egy havi prémium előfizetés. Ez egy hónapnyi gondtalanabb szórakozásért nem rossz pénz, főleg annak fényében, hogy elviszed a párodat a mekibe és ugyan ennyit költesz egy koszorúérszűkületre.

    Más MMO játékokban meg nem ritka, hogy havi 15 euró a kötelező havidíj. Nélküle nincs játék. Ha itt kifogysz a prémiumból nem történik semmi, majd feltöltöd megint amikor jónak látod.

Új hozzászólás Aktív témák