Új hozzászólás Aktív témák

  • vhw

    addikt

    Van mostanában szélesebb körben is ismert lefagyásos problémája a játéknak?

    Nem rég vettem egy öregecske radeon-t a hétvégi gépbe és nem tudom hardveres vagy szoftveres probléma van-e.

    A cpu, gpu hőmérsékletek rendben, a kliens standard-re van állítva, látótávon kívül minden minimumon van. De gyakran előfordul (óránként 3-4 akár több alkalommal is), hogy egyszerűen megfagy a játék, vagy elkezd vibrálni a képernyő, feketére vált az ég, vagy egyszerűen az egész képernyő feketére vált. Amint ez megtörténik azon a cpu magon, amit használ a játék felére csökken a terhelés, és csak feladatkezelőből lehet leállítani a játékot.

    Korábban másik gépen tapasztaltam én is a már "megszokottnak" mondható, hirtelen szó nélkül kivág az asztalra című mókát, ami viszonylag ritkán fordult elő, de ez a mostani jelenség már lényegesen gyakoribb.
    A kártya egy HD3870-es, az elérhető "legfrisebb" drivert tettem fel, amit még engedett a típushoz. Más játékot nem nagyon próbáltam, de netezés, filmnézés közben semmi probléma nem jött elő. Játékon belül sem látni rózsaszín pixeleket vagy bármi tipikus hibát.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Új hozzászólás Aktív témák