Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    Na, pár újdonság ha már a hőn szeretett IT bulvár lapunk szerint ez nem érdemel cikket, csak a facebook-os, hekker józsis meg szerzői jogos szemét :DDD

    Nyomkodtam ma pár órát, a felfedezett dolgok teljesség igénye és komolyabb motorháztető alá nézés nélkül:

    1, AD telepítés powershell-ből:

    2, DHCP-nél három új dolog, rendes failover, és policy MAC address plusz egyéb tulajdonságok alapján. Hibátlanul jön ha mondjuk IP telefonok vannak azonos subneten. Valamint teljes management powershell-en.
    Új policy:

    Feltételek:

    DHCP failover 1:

    DHCP failover 2:

    DHCP powershell:

    3, Az IIS 8. Ehhez nincs sok kommentárom, nem az elsődleges területem, max az Exchange-es dolgokat szoktam benne rugdalni.:

    4, Úgy tűnik, hogy minden 100%-ban piszkálható powershell-en keresztül, tehát semmi limitáció nem lesz a server core-ban, a továbbfejlesztett server manageren keresztül távolról is telepíthetőek lesznek a role-ok.

    5, Nagymértékben egyszerűsödni látszódik a távelérés és a directaccess témakör. Tény, hogy nem volt egyszerű összekalapálni egy directaccess rendszert Win2K8 R2 + Win7 környezetben.
    RRAS Console:

    Directaccess varázsló:

    A telepítés:

    Testre is szabható:

    Telepítés kész:

    Később is egyszerűbben módosítható:

    Első körben ennyi, majd jön még több infó :)

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák