Új hozzászólás Aktív témák

  • martatamas0

    csendes újonc

    Üdv mindenkinek!

    Lenne egy extra kérdésem.
    Van egy Windows Server 2016 Standart.
    Amin be van állítva a SSL tanúsítvány.
    Van egy külsős másik szerver másoké, akik most szóltak, hogy ők most valami tanúsítványt állítanak meg a szerverükön.
    És mi a mi szerverünkön tegyük meg a szükséges lépést, ahhoz hogy a mi szerverünk tudjon továbbra is kommunikálni az ő szerverükkel.
    Sajnos ez szinte semmit nem mond nekem. :(
    "Ezen a téren amatőrnél is amatőrebb vagyok :) :) "

    Bemásolom az alap infót amit írnak, tudna valaki ezzel kapcsolatosan infót adni, hogy mit kell nekem megnézni, beállítani, stb.?

    "A globális biztonsági fenyegetések folyamatosan változnak, és kiskereskedőink biztonsága továbbra is a legfontosabb prioritás. Ebben az összefüggésben a Saferpay SSL tanúsítványai frissülnek.

    Mit kell tennem kereskedőként?
    A legtöbb esetben nem kell intézkedéseket tenni. A módosításnak nincs hatása a rendszerére és az eladásra, mivel a tanúsítványokat általában automatikusan kezeli és ellenőrzi.

    Fontos
    Bizonyos esetekben azonban a szerver, amelyre az e-kereskedelmi megoldás telepítve van, manuálisan kezeli a tanúsítványokat, az úgynevezett „Trust Store” néven. Ebben az esetben az összes megbízható tanúsítványt frissíteni kell ebben a Trust Store-ban, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a szerver továbbra is megbízható-e az érintett webszolgáltatásokban. Ha az új Saferpay tanúsítványokat nem tárolja a Trust Store-ban, akkor a rendszer már nem képes kommunikálni a Saferpay-vel a tanúsítvány megváltoztatása után.

    Ha nem biztos abban, hogy rendszere helyi Trust Store-t használ, akkor kérjük, forduljon a rendszergazdához vagy az üzlet üzemeltetőjéhez annak biztosítása érdekében, hogy szükség esetén a tanúsítványokat időben frissítsék a Trust Store-ban.

    A tanúsítványfrissítés magában foglalja a használt gyökér tanúsítvány megváltoztatását is. A szokásos operációs rendszer frissítések biztosítják az új gyökér tanúsítványok ismeretét. Ezt a pontot azonban ellenőriznie kell."

Új hozzászólás Aktív témák