Új hozzászólás Aktív témák

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #979 üzenetére

    Ki mondta, h az embereknek kell megnyerniük az MS-t? Én nem az biztos, csak arra utaltam, h eleve van egy nagyon nehéz eset réteg, akiket jóformán nem nagyon lehet...

    Azzal kezdted, hogy a felhasználók zöme lusta, tájékozatlan, buta, alkalmazkodásra képtelen stb. Nyilván két megoldás van erre az esetre. Vagy minden felhasználó elkezdi pallérozni az elméjét Windowsból, vagy pedig az MS figyelembe veszi a célcsoportjának jelentős hányadát képező átlagot, és így alakítja (át) a lassan 20 éve kvázi de facto szabványnak számító GUI-ját.

    Ennyi erővel Win7-re is fel kell tenni csomó 3rd party programot, van akinek elég beépített Media Player, van akinek nem, mert nem támogat bizonyos formátumokat....az felrakja VLC-t és társait, v nem?

    A különbség pusztán annyi, hogy W8 esetén bűvészkedni kell egy kört még a modern UI legyűrésével is.

    Azért árulja, csak, mint mondtam, bizonyos rétegeknek hiába...

    Akkor vigyük végig a gondolatmenetet. Nem a W7 felhasználóknak szánták, implicite levonhatjuk a Vistát is, mert elég W7-szerű. 2012-ben az előbbi kettő 48%-ot birtokolt, míg az XP 43% körül lavírozott. Szerinted az XP felhasználók lettek volna a célcsoport? Azok az XP felhasználók, akik kvázi bemutatva a középső ujjukat az egész Vista-7 érát kihagyták? Meredek feltételezésnek tűnik.
    Nekem inkább az a véleményem, hogy a W7 felhasználóknak szánták, csak szimplán elbarmolták, a sajtó meg jól felkapta, és végül az MS duplán szarul jött ki.

    Igen az OS, csak egy eszköz, de ez a kerülő válasz, nem válasz, mert egy számítógép felhasználónak rendelkeznie bizonyos alapismeretekkel, meg kell tudni oldania bizonyos menet közben felmerő általános problémákat, beállítania xy dolgot.

    Dehogy kerülő válasz, ez a helyzet, nézz körbe a környezetben! Az emberek zöme csupán egy rutinszerű, betanult számítógép-használati ismerettel rendelkezik. Ha valami ettől eltérőt szeretnének, akkor jön a családtag, ismerős, rendszergazda. (az idősebb generációkra nyilván hatványozottan igaz, a fiatalabbak meg általában csak hiszik, hogy értenek hozzá)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák