Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Kékes525 #969 üzenetére

    Nyilván nem olvashatok el minden véleményt, és az is igaz, amit te írsz, vannak, akik belekötnek a Metro/Modern UI nevekbe is, de tapasztalatom szerint ez a vélemények kisebb részében van jelen. Inkább a csempékkel voltak problémáik, hogy nem start menü volt, hanem kezdőképernyő, nem volt start gomb, stb. Ezt a 10 mind javítja.
    Adhatnának új nevet, ez nem lenne gond, csak szerintem felesleges :) Most sem látom sehol szinte a ModernUI-t, a Metro-t is csak bizonyos helyeken, fórumokon (meg ugye még mindig Skydrive van, meg Ati videokártyák). Vannak csempék, meg appok, meg start menü, kezdőképernyő :)

    Erről a mindenkinek megfelelésről amúgy egy régi fórumozó jut eszembe. Vadul szidta a frissen megjelent Win7-et, mert a memóriájának nagyobb része volt használatban, mint XP-n, és nem volt üresen a szokásos 1,5 giga a 2-ből. Aztán az Aero mellett az egérkurzort is túl csicsásnak és erőforrászablónak találta (a kis forgó gyűrűs kurzort), meg az árnyékát is kilőtte, had menjen a gép gyorsabban. Na most ezeknek az embereknek baromi nehéz ám megfelelni :) Próbáld megmagyarázni nekik, hogy a Vista óta miként működik a memóriakezelése a rendszernek, miért jó, ha nem üresen megy a memória, és mi lesz, ha egy alkalmazásnak kell. Vagy miért dolgozik a háttérben a rendszer (indexelés). 2006 óta nem sikerült ezt sokaknak megérteni.
    Vagy mutasd meg nekik, hogy az alkalmazások a kezdőképernyőn is ott vannak. Minden ugyanaz, a vezérlőpult sem változott. Ott az asztal is. De nem, mert egérrel lehetetlen kezelni ezt a felületet, ami olyan, mint valami '96-os AOL-os szar.
    Így jöhet akármilyen Windows, ha nem olyan, mint a 7, akkor nem jól működik, ha meg olyan, akkor pénzlehúzás, M$, meg a többi, meg jön a Linux-desktop éve. A pénztárcáról meg annyit, hogy a vállalatok és az OEM rendszerek kivételével azért szerintem a kalózrendszerek többségben vannak :U

    Szóval a Win10 az ablakos appokkal és a modern felületes start menüjével azért szép hidat képez a 7 és a 8 között, felturbózva mindenféle jóval (legalábbis amit már látunk és ígérnek), plusz a frissítés is másképpen, hatékonyabban zajlik majd. Szerintem jól fog fogyni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák