Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Dr.FantastiK #950 üzenetére

    Mármint hogy lepucolni, eddig is különálló felület volt, v nem??
    Olyan értelemben, h desktop OS-en, van-e rá igény, v sem, az más tészta, de egy rétegnek van, még, ha szűkebb is.
    A Start menüben is ott az appok, ahogy meghagyták kijelentkezés utáni Start screen bekapcsolási lehetőséget is, szerintem ez így, jobban elszeparálva már nem rossz megoldás, h teljesen kiszednék-e az egészet, azt nem hiszem.
    Azért vmi pluszt ad a rendszernek, enélkül simán csak egy sima Win7 lenne jobbára, kicsit sivár, v nem is tudom...

  • worxland

    addikt

    válasz Dr.FantastiK #950 üzenetére

    Látták, a bemutató konferencián is elismerték, bár nyilván úgy, mint akinek a fogát húzzák. :DDD

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • Kékes525

    félisten

    válasz Воланд #945 üzenetére

    Szerintem a metro nevet már nem szabadna a Microsoftnak használnia a Windows 10-el kapcsolatban, elég rosszul cseng nagyon sok felhasználó fülében. Minél hamarabb el kellene felejtetnie. Ebből a szempontból teljesen lényegtelen, hogy mitől, hogy jogos, vagy nem jogos. Valami új nevet kell kitalálnia ami nem kapcsolható a metrohoz. Sok ember már előítéletből is nem venné meg, ha hallja ezt a nevet.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz netpeti98 #955 üzenetére

    Viszont ez ivódott be az emberekbe, ez terjedt el és rögtön a Windows 8-as sorozatra gondolnak. Ezért egy új, könnyen megjegyezhető nevet kellene kitalálnia neki, hogy feledtethesse a régit.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Kékes525 #956 üzenetére

    "Az MS nem is használhatja egy per miatt."
    Nem is használják.

    "Viszont ez ivódott be az emberekbe,"
    Igen, mert ez egy olyan viszonylag normális, név szerű valami volt.
    A Modern UI az nem név, az csak hívjukmárvalahogy, mert mégse lehet a neve az, hogy "az az izé"
    Én is mindíg metrót írok, pedig tudom, hogy nem kéne.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz vlevi #957 üzenetére

    Így van. :K

    Ez is alátámasztja azt, amit írtam. Így az emberek a "rossz emlékezetű" Windows 8-8.1-re asszociálnak. Ez nem segíti elő a Windows 10 sikerét.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Воланд

    titán

    válasz Kékes525 #958 üzenetére

    meg nincs kesz, meg sem jelent, de mar nem lehet tudni, hogy nem lesz sikeres. istenem.....

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Kékes525

    félisten

    válasz Воланд #959 üzenetére

    Egészen másról írtam. A kapcsolódó hozászolásokat is olvasd el. Különösen azt, amit neked címeztem. Hogy tudnám előre megmondani?

    A metro névről volt szó és arról, hogy ez akadály lehet. A lehet az nem jelenti, hogy biztos. Az viszont biztos, hogy nem segíti elő.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Воланд

    titán

    válasz Kékes525 #960 üzenetére

    arra mar valaszoltak es ki is javitottak, hogy az ms mar evek ota nem hasznalja a metro nevet. a boltok polcarol leemelt os darbszama meg meg mindig elenyeszo az elotelepitett/vallalatoknak eladott os darabszamahoz kepest.

    azt meg nem tudom, hogy hogyan tudnad megmondani, de a bejelentes ota folyamatosan csak azt hajtogatod, hogy meg egy sikertelen os-t nem engedhet meg magabak az ms, meg figyeljen oda, hogy mit csinal, mert ez is majd sikertelen lesz. az igazsag ezzel szemben meg az, hogy a start menu visszahozasa es a modern alkalmazasok ablakban valo futtatasa mar onmagaban eleg arra, hogy tobbet adjanak el belole, mint a win8-bol.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Kékes525

    félisten

    válasz Воланд #961 üzenetére

    Akkor tisztázzuk. Ezek szerint közel sem olvastad el minden hozzászólásomat. A "folyamatos" jelző enyhén szólva erős túlzás.

    Én nagyon szeretném, hogy sikeres legyen. :K Viszont még senki sem tudja megmondani, hogy az lesz e vagy sem.

    Most pedig az volt a hozzászólásom lényege, hogy valahogy el kellene terelni az átlag felhasználó figyelmét arról, hogy véletlenül se asszociáljon a metro-ra. Még itt a hozzászólok többsége is említi a metro nevet a Windows 10-el kapcsolatban, pedig ők az átlag felhasználó felett állnak tudásban. Az átlag felhasználók többsége a metro nevet a sikertelen Windows 8-al azonosítja. Ezért lenne jó egy új nevet kitalálni a felületnek. Ennyi, nem több.
    Ez a véleményem teljesen független attól hogy jó e, szép e a metro, mert az ízlés kérdése is és ebben a vonatkozásban lényegtelen.

    Szerinted csak az akarja a Windows 10 sikerét, aki kritikátlanul mindenben egyetért a Windows 10 fejlesztésének irányával? A siker bírálat nélkül nem valósítható meg.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • cattus

    őstag

    válasz Kékes525 #962 üzenetére

    Már egy jó ideje nem használja a Metro elnevezést.

    Do the thing!

  • Kékes525

    félisten

    válasz cattus #963 üzenetére

    Ez igaz.
    De nem is ez a probléma -elég, hogy mások más híján- ezt használják. Még itt a topikban, fórumon is. Akkor mit várjunk az átlag usertől és az újságíróktól? Ezért kellene egy konkrét név az új felületnek, mert akkor mindenki azt használná.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Воланд

    titán

    válasz Kékes525 #964 üzenetére

    az atlag user pont nem foglalkozik azzal, hogy a win8 sikeres volt-e, vagy sem. sot, vagy nem tud rola, vagy nem is erdekli.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Kékes525

    félisten

    válasz Воланд #965 üzenetére

    Megint nem arra reagálsz amit írtam, ami a mondanivalóm lényege. :F

    Persze hogy nem a Windows 8 sikerével foglalkozik. Arra viszont emlékszik, hogy mi terjedt el róla (igaz, vagy sem ebből a szempontból irreleváns) és ha találkozott vele akkor miért nem szerette. A Metro erre emlékezteti.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Kékes525 #962 üzenetére

    Nem tudom miből indulsz ki, de amiket fórumokon (nem szakmai fórumokon, ahol hozzáértők vannak) olvasok, azok arról szólnak, hogy "jajj de jó, visszajött a start menü, meg mennyivel gyorsabb, mint a 7, milyen jó, modern rendszer lesz ez, az appokat kipróbálom, vagy kiszedem a menüből". Jóval kisebb százalékban olvasni az Aero-ról megjegyzést, és még kevésbé a modern felület nevéről, vagy az appok hasznosságáról. Aki akarta, 8 alatt is külső programokkal átszabta a felületet, akit meg nem érdekelt a dolog, az vagy hagyta úgy, vagy fel sem rakta, mondván a 7/XP még mindig minden igényét kielégíti. Mivel átlagban pozitívan fogadták a 10-et, így azok is kipróbálják és felrakják, akiknek amúgy önálló véleménye nincs (például a kezdőképernyőn nem lehet semmit megoldani, a felület mindennel együtt teljesen használhatatlan egérrel és amúgy is mindig kékhalált dob), de elég hangosak ahol felbukkannak.

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz Воланд #965 üzenetére

    Szerintem helytelen a megközelítésed. A Windows alapvetően mindenkinek készül, a mindenki nagy részét pedig az átlag teszi ki. Az az átlag, akinek sem ideje, sem kedve, sem egyéb affinitása nincsen arra, hogy maga egy kvázi objektív teszten keresztül értékeljen egy Windows verziót. Ehelyett a véleményét olyan személyek elmondására fogja alapozni, akiket magánál hozzáértőbbnek gondol. Ez a hozzáértés akár lehet vélt és/vagy valós is, neki nem fog számítani. Tehát haverja, szomszédja, gyereke, munkatársa stb. Gondolom, tovább nem is kell ragozni a „szájhagyomány” útján terjedő jó és rossz megítélés közötti óriási különbséget az átlagra nézve. Az utóbbiban a W7 brillírozik még mindig, a W8 nem, nem is alaptalanul.

    Nekem az a véleményem egyébként, hogy minél több hasonlóságot fog külsőleg mutatni a W10 a W8 irányába, annál komolyabb hendikeppel fog indulni jövőre. Rengeteg nagyszerű fejlesztés történik a színfalak mögött, az átlag ritkán ezt látja. Sajnos még mindig tolakodnak azok a csempék és modern appok. A modern és klasszikus appok kettősségét és keveredését már nem is igazán tudom hová tenni. Legyen az a számológép vagy a vezérlőpult vagy bármi más.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #58000384 #967 üzenetére

    Akkor nem olvastad el minden véleményt. Másrészt a sajtót inkább a rossz érdekli, annak nagyobb a hírértéke. Az átlag ember is inkább a rosszra emlékszik.

    Az igaz, hogy több volt a pozitív vélemény, magamat is beleértve. És az is igaz, hogy könnyen átszabható a 8, neked, nekem, nekünk, de nem az átlag usernek.

    Amúgy nem értem mi rossz van abban, ha a felületnek egy új nevet adnának? :F Csak nyerhetne vele a Microsoft. :K

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Ice&Lime

    veterán

    válasz MoP_FX 57 #968 üzenetére

    Igen, ebben egyetértek veled.
    A másik, hogy tényleg rossz ez a kettősség a rendszerben, ilyen is meg olyan is, ami zavaró, és másoknak is zavaró lehet.

  • King Unique

    titán

    válasz Kékes525 #962 üzenetére

    Nem tudom, h minek ezt a korai előrejelzést ennyire erőltetned, mikor még, v jó fél, háromnegyed év múlva fog kijönni a végleges verzió... :F
    Átlag felhasználó nincs is igazán tisztában a Metro, Modern UI fogalmával, nem is használja, de ahogy már W10 Preview ablakban futó appok többnyire pozitív visszajelzéseiből megmutatkozott, ez már egy jó, vállalható irány lesz. Viszont minek adjanak neki teljesen más nevet, ha maga a technológia, program meg ugyanaz maradt, legyen New Desktop (Modern) UI, v mi?

    (#968) MoP_FX 57 : csak épp ott a gond, h nagy átlag nem tudja igazán objektívan átlátni a dolgokat és a szomszéd, kiskorú Veér István szava számára a szent, no meg a hülye mítoszok... :DDD
    Viszont az látszik, h több év fejlesztését - csempéket - nem fogják végleg kidobni az új rendszerből sem, talán nem véletlenül és hosszútávon, lehet inkább lassan adagolva utóbbi irányába fog elmenni a dolog.
    A kettősség valóban fura lehet, de szokható, más szemszögből nézve egyeseknek jó újdonság és ebben a TP verzióban már korántsem tolják annyira az ember képébe őket, ki tudja szedni fél perc alatt a Start menüből, ha akarja. Persze, mivel a nagy átlagnak egy Unpin opciót is nehezére esik használni, ahogy sok más mindent is Windowsban, lehet majd a végleges verzióban appok nélkül kéne megjelenni a Start menünek, v max 1 db-ot tesznek oda mintaként, aztán eldönti mit kezd vele... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #971 üzenetére

    csak épp ott a gond, h nagy átlag nem tudja igazán objektívan átlátni a dolgokat és a szomszéd, kiskorú Veér István szava számára a szent, no meg a hülye mítoszok...

    A probléma inkább ott van, hogy amikor leszólod az átlagot, akkor a vásárlóerő zömét szólod le. Ha nekik nem kell ez az egybekutyult, katyvasz irány, akkor kinek fog? Teljesen mindegy, hogy pontosan mi alapján nem kell nekik. Lehet persze konokul ebbe az irányba is menni, csak az emberek már egyszer szavaztak a pénztárcájukkal, meg fogják tenni újra, ha rá lesznek kényszerítve. 2020/W7 támogatásának vége pedig még nagyon nem holnap fog eljönni.

    A kettősség valóban fura lehet, de szokható...

    Na, és megszokták az emberek? Vagy inkább választottak valami mást?

    A további részre reagálva:
    Megint csak leszólod az átlagot, mert nem fogja addig toszogatni a W8 beállításait, míg eléri a W7-en megszokott megjelenést/érzést. Nem fogja, és? Megteheti. Az MS-nak lenne a feladata, hogy kicsit nagyobb érzékkel ragadja meg az emberek elvárásait/kívánságait. Elvégre ők próbálnak meg valami újat eladni, nem fordítva.

    [ Szerkesztve ]

  • cattus

    őstag

    válasz MoP_FX 57 #972 üzenetére

    Pont hogy a Windows 10 az, ami csökkenti a kettősséget - csempék Start menübe költöztetése (meg maga a Start menü visszahozása ugye), Modern appok ablakban futtatása.

    Do the thing!

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Kékes525 #969 üzenetére

    Nyilván nem olvashatok el minden véleményt, és az is igaz, amit te írsz, vannak, akik belekötnek a Metro/Modern UI nevekbe is, de tapasztalatom szerint ez a vélemények kisebb részében van jelen. Inkább a csempékkel voltak problémáik, hogy nem start menü volt, hanem kezdőképernyő, nem volt start gomb, stb. Ezt a 10 mind javítja.
    Adhatnának új nevet, ez nem lenne gond, csak szerintem felesleges :) Most sem látom sehol szinte a ModernUI-t, a Metro-t is csak bizonyos helyeken, fórumokon (meg ugye még mindig Skydrive van, meg Ati videokártyák). Vannak csempék, meg appok, meg start menü, kezdőképernyő :)

    Erről a mindenkinek megfelelésről amúgy egy régi fórumozó jut eszembe. Vadul szidta a frissen megjelent Win7-et, mert a memóriájának nagyobb része volt használatban, mint XP-n, és nem volt üresen a szokásos 1,5 giga a 2-ből. Aztán az Aero mellett az egérkurzort is túl csicsásnak és erőforrászablónak találta (a kis forgó gyűrűs kurzort), meg az árnyékát is kilőtte, had menjen a gép gyorsabban. Na most ezeknek az embereknek baromi nehéz ám megfelelni :) Próbáld megmagyarázni nekik, hogy a Vista óta miként működik a memóriakezelése a rendszernek, miért jó, ha nem üresen megy a memória, és mi lesz, ha egy alkalmazásnak kell. Vagy miért dolgozik a háttérben a rendszer (indexelés). 2006 óta nem sikerült ezt sokaknak megérteni.
    Vagy mutasd meg nekik, hogy az alkalmazások a kezdőképernyőn is ott vannak. Minden ugyanaz, a vezérlőpult sem változott. Ott az asztal is. De nem, mert egérrel lehetetlen kezelni ezt a felületet, ami olyan, mint valami '96-os AOL-os szar.
    Így jöhet akármilyen Windows, ha nem olyan, mint a 7, akkor nem jól működik, ha meg olyan, akkor pénzlehúzás, M$, meg a többi, meg jön a Linux-desktop éve. A pénztárcáról meg annyit, hogy a vállalatok és az OEM rendszerek kivételével azért szerintem a kalózrendszerek többségben vannak :U

    Szóval a Win10 az ablakos appokkal és a modern felületes start menüjével azért szép hidat képez a 7 és a 8 között, felturbózva mindenféle jóval (legalábbis amit már látunk és ígérnek), plusz a frissítés is másképpen, hatékonyabban zajlik majd. Szerintem jól fog fogyni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz MoP_FX 57 #972 üzenetére

    Ez részemről nem is igazán leszólás akar lenni, hanem száraz tények, amik főleg home user oldalról sokx lustaságra, megfelelő hozzáállás hiányára, vmint alapvető felhasználói ismeretek hiányára vezethető vissza. Persze, ha vki, dafke csak azért is ráfogja, h ez nem tetszik stb., akkor ezzel úgyse lehet mit kezdeni, ahogy pl. egy fanatikus XP userrel se, aki még mindig nem akar váltani. Viszont aki használja a rendszert és ráfog olyan dolgokat, g ezt-azt nem lehet benne megcsinálni, használhatatlan stb., pusztán azért mert nem tudom, mikor asztal része uaz, az már cinkesebb...Start menü meg már volt sima W8-ra 2012-ben is, ahogy azokban asztalra boot, Charms letiltás és minden egyéb is beállítható volt, akinek erre szüksége volt, ez meg a másik...
    "szavaztak a pénztárcájukkal" na harmadrészt meg pont erről van szó, h egy jelentős része, már korábban váltott Win7-re és alapból nem is szándékozik onnan váltani, mert neki elég az. Tehát ebből kifolyólag lehet bármilyen az új OS, őt nem különösebben fogja érdekelni. Ahogy sok cég is hasonló állásponton van, akik 2020-ig szintén ellesznek a 7-esen. Na szóval ennek a rétegnek teljesen mindegy, h 8.1, 10 meg mi lesz itt a jövőben, amíg vmi xy technológiai újítás miatt rá nem kényszerül, addig nem is fognak váltani, pláne azért sem, mert ugye fizetni is kéne érte. Ezeken túl, meg lehet egyeseknek gépet is kéne cserélni, mert amin elmegy a 7-es, 8.1 már nem biztos, ahogy 10-es se lesz biztos.
    Csak épp az a helyzet, h nem nagyon kell toszogatni, mert asztali felület alapból is szinte uaz és csak 1 db nyamvadt külső Start menüt kéne felrakni, amiben minden beállítható és máris szinte teljesen uaz, mint a 7-es. Aero Glass hiányát leszámítva, ami másodlagos, de arra is van megoldás. Csak ugye egy ilyen 3-5 perces művelet se megy a nagy átlagnak, v menne, de nem is érdekli alapból, de bezzeg Skype, FB profil beállítása már annál inkább..., mert az érdekli. Csak ennyi erővel, előbbit is meg tudná csinálni, ha kicsit érdekelné...viszont másik oldalról ilyen hozzáállással semmi más sem érdekli, az operációs rendszerben, tehát más egyszerű dolgokat sem tud beállítani, v hogyan van ez...?
    A nagy átlag elvárásait meg pont nem lehet olyan könnyen eltalálni, mert, ha csak rajtuk múlna a fejlesztés, maga az OS nem sokat fejlődne és előre ők maguk sem tudják objektíven, milyennek kellene lennie pontosan az új rendszernek... a gyártónak kell előrukkolni bizonyos újításokkal, vállalva néha azt a kockázatot is, h vegyes lesz a fogadtatása.
    De itt az Insider program, ahol mki leírhatná az óhaját a gyártó felé, feedbackelhetne. Vajon hányan, hány átlagos felhasználó teszi ezt meg célirányosan, regisztrálva live fiókkal az Insider programba??? Hiszen elvégre sajnos, v nem sajnos, de ők a többség, pont az ő véleményük számítana leginkább. Akkora médiafelhajtás volt körülötte biztos hallott róla, még itthoni legismertebb napilapban is volt róla cikk.
    Mert szerintem a nagyja lehúzza az ISO-t torrentről, telepíti helyi fiókkal, amivel nem tud feedbackelni, de ha regisztrált is, inkább X-eli, elutasítja, ha a rendszer a válaszára, véleményére kíváncsi... :U Főleg gondolom itt nálunk, ahol a nagy többség nem tud angolul, adott kérdés, v konkrét javaslatának megírásoz meg nem fog fordítóprogrammal 2-3 percet rászánni...bezzeg amikor máshoz kell uezt megcsinálni, akkor érdekes módon hajlandó rá...magyarán abszolút nem is fontos neki, xarik rá. De, ha vmi majd a véglegesben, nem pont úgy lesz megoldva, ahogyan ő azt megálmodta, akkor jön majd megint a sárdobálás, mítoszgyártás ... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #974 üzenetére

    Pontosan az ilyeneknek nagyon nehéz megfelelni....
    Egy személyes példa jut eszembe, mikor egyik ismerősöm megkért, mert vett OS nélkül egy laptopot....volt sulis MSDNAA hozzáférése, jogtiszta W7 és W8.1. Átjött hozzám, h segítsek neki feltelepíteni gépére az új OS-t. Még én erőltettem a korábbi előzmények alapján, h neked jó lesz a Win7, rakjuk fel azt, mert amolyan átlag felhasználó volt. De közbe mondogatta, h azért kíváncsi lenne a W8-ra is, én mondtam, h vannak ezek az xy előítéletek stb., neked inkább maradjon a 7-es. Aztán végül csak belekezdtünk a 8-as telepítésébe. Driverek támogatása mondhatni jó volt, az adott notebook-on, mert volt hozzá gyári Win7 driver DVD, de gyártó oldalán fent voltak a W8/8.1-hez való driverek is. Felkerült a rendszer, elsőre persze kicsit furcsállotta, de meglepődött, mikor egyből bejött az asztal, h ilyen felület is van benne, mert ő azt hitte, csak csempékből áll és mindent azon kell csinálni...Megmutattam neki, h a Start gombon jobb klikk nyom és ott is van leállítás, + fájlkezelő, vezérlőpult stb. Mondta, h régi Start menü, ahogy látja nincs, mondták is ezt neki korábban. Mondtam erre, ez ne legyen akadály, v egy csomó free alternatíva. Felraktam neki egy Classic Shellt, megmutattam neki a beállításait, hogyan tudja épp letiltani/ engedélyezni és Charms Bar és társait, ha épp nem akarja látni a Modern UI elemeit. Meglepődött, h ezt is lehet és eleve azon is, h ilyen könnyen lehet a rendszerbe tenni Start menüt tenni, mert neki azt mondták, h nem lehet, nincs benne, kész...
    Aztán kíváncsi volt rá, h xy programot, játékot fel lehet-e rá telepíteni, mert azt hallotta, h az új Windows-on jóformán nem megy semmi....szintén nagy ámulás volt, amikor felkerült minden és működött. Mondtam neki, h Aero Glass pótlására is van lehetőség, de neki az nem volt annyira fontos, Win7-en se szerette annyira, mondom akkor jó, ezt majd később megoldjuk, ha szükséges. Aztán kezdőképernyő használati lehetőségeit is megmutattam, hogyan tud program, mappa ikonokat kitűzni, meglepődött 1-1 elem innen milyen gyorsan elérhető onnan. Stb. stb. Megmutattam neki OblyTile programot is, amivel saját csempéket, rendszereszközöket tud kreálni, azon is volt ámulás.
    Aztán előkerült a Skype kérdése....mondta, h sokaktól azt hallotta, h a W8-ban csak az a szar metrós Skype van, ami nem olyan, mint az asztali. Mondtam, h ez akadály, mert ugyanúgy lehet rá telepíteni a hagyományos Skype-ot is, meglepődött...
    Szal CS beállítva neki, mondta is, h ez végülis olyan, mint a Win7, nem is annyira bonyolult stb. Ki mondta, h az, kérdeztem? Hát, mert ő úgy hallotta, azt mondták neki többen...
    Végül aztán, biztos, ami biztos alapon, felraktam neki dualboot megoldással a Win7-et is. Azóta is használja mind2 rendszert, de javarészt már inkább a 8-ason dolgozgat és nem zargat folyamatosan xy problémákkal... :)

    Ez csak egy példa és mondhatni elég szubjektív, másnál lehet nem lenne ennyire egyszerű a helyzet, de azért látszik, h sokak fejébe a különféle mítoszok révén rengeteg hülyeség bele van tömve és erre alapozva élből elutasít dolgokat...aztán meglepődik, mikor kipróbálja, h hoppá, lehet nem is minden úgy van... :DDD

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #975 üzenetére

    Ez részemről nem is igazán leszólás akar lenni, hanem száraz tények, amik főleg home user oldalról sokx lustaságra, megfelelő hozzáállás hiányára, vmint alapvető felhasználói ismeretek hiányára vezethető vissza.

    Leírom újra, bár csak ismétlem önmagamat. Nem az embereknek kell a MS-ot megnyerniük, hanem fordítva. Ha az MS új terméke elnyeri a tetszésemet, megveszem. Ha nem, akkor nem. Ennyire egyszerű. Egyelőre van választásom. Ha már fizetni kell érte, utána még állítgatni, third-party programot telepíteni csupán azért, hogy valahogy az eddigi állapotot visszaállítsuk, az már rég rossz az egyszeri felhasználó szemszögéből. A piac farkastörvényei, nem nagyon lehet vele vitatkozni.

    "szavaztak a pénztárcájukkal" na harmadrészt meg pont erről van szó, h egy jelentős része, már korábban váltott Win7-re és alapból nem is szándékozik onnan váltani, mert neki elég az. Tehát ebből kifolyólag lehet bármilyen az új OS, őt nem különösebben fogja érdekelni.

    Na, ez meg aztán teljesen szembemegy az aktuálisan uralkodó termékciklus-alapú értékesítési trenddel. Tehát tulajdonképpen az MS nem azért árulja a W8-at, hogy a Windowst továbbiterálja, és ezzel többek között profitra tegyen szert?

    Csak ugye egy ilyen 3-5 perces művelet se megy a nagy átlagnak, v menne, de nem is érdekli alapból, de bezzeg Skype, FB profil beállítása már annál inkább..., mert az érdekli.

    Skype, FB érdekli őket, az OS meg csak egy eszköz, ami lehetőleg tegye a dolgát láthatatlanul. Számomra abszolút érthető, a többség nem az OS állítgatásában/„betörésében” leli az örömét.

    A nagy átlag elvárásait meg pont nem lehet olyan könnyen eltalálni, mert, ha csak rajtuk múlna a fejlesztés, maga az OS nem sokat fejlődne és előre ők maguk sem tudják objektíven, milyennek kellene lennie pontosan az új rendszernek...

    Én ki merem jelenteni, hogy a felhasználók zöme nem rajong a változásokért. Egy ekkora paradigmaváltástól meg nyilván egyenesen irtóznak.
    Már a Vista sem volt egy kéjutazás az MS számára, pedig kívülről leginkább csak egy komoly facelift volt. (a motorháztető alá most ne menjünk)
    Nekem pedig kifejezetten tetszett, és használtam megelégedéssel. Felüdítő volt a szépsége.

    De itt az Insider program, ahol mki leírhatná az óhaját a gyártó felé, feedbackelhetne. Vajon hányan, hány átlagos felhasználó teszi ezt meg célirányosan, regisztrálva live fiókkal az Insider programba???

    Szerintem nagyon sokan. Naivitás lenne azt hinni, hogy mindenki, de már minden 2.-3. ember visszajelzése bődületes infó lesz nekik. Csak remélni tudom, hogy megszívlelik az ötleteket is, nem csak a bug reportokat.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz King Unique #976 üzenetére

    Sajnos az, amit leírtál, az nagy általánosságban mindenre igaz. Valaki olvas valamiről 1-2 negatív hozzászólást, majd ugyanezt az 1-2 negatív hozzászólást más fórumokon is, plusz még a másik haverja is elmondja neki, akkor már onnantól kezdve csak és kizárólag az létezik a fejében, hogy az vacak, nemtudja, rossz, egészségtelen, satöbbi.

    De ettől még sajnos tényként lehet elkönyvelni azt, hogy a start menü hiányáról szólt az egész windows 8 és 8.1. A win9 tökéletes lett volna (mint minden páratlan windows verzió :DDD :DDD ), de sajnos ez a 10-es megint melléfogás. Azt nem tudom, mi lesz a fő bűne, így, hogy van start menü, talán az aero glass hiánya :F
    Mert más nem nagyon tud lenni. Igaz, én nem használtam sokat a win8-at, de a felhasználói felület szokatlanságán kívül mást nem tudtam neki felróni. Megy minden, ezzel a 10-essel is.

    Igaz, most vannak furcsaságok.
    Az egyik a powergomb. Ez mondjuk nálam a 8.0 óta nem működik. Pedig azóta már másik alaplappal, másik házban van a gép, de csak a startmenü (vagy startképernő) kikapcs menüjéből lehet leállítani a gépet. Ezt abszolút nem tudom miért van.
    A másik pedig, amit ma is csinált, és már vagy 2-3 alkalommal megtette a 10-es, hogy a gép bekapcsolásakor (előtte rendesen le volt állítva, a start menü shutdown-al), szóval bekapcsoláskor elkezd bootolni, de a windows ablakok és a tekergő kör izé már nem jön be, hanem kikapcsol a gép. Újbóli bekapcsolásra persze bejön rendesen.

    win10x64, UEFI telepítés, 250GB-os HDD, ASUS B75M lap, i5-3470 proci, 8G RAM, Sapphire 7770-es videókátya. Azthiszem semmi extra nincs ebben a konfigban, aminek hülyéskedni kellene.

  • King Unique

    titán

    válasz MoP_FX 57 #977 üzenetére

    Én leírtam a lényeget, amit akartam.
    Ki mondta, h az embereknek kell megnyerniük az MS-t? Én nem az biztos, csak arra utaltam, h eleve van egy nagyon nehéz eset réteg, akiket jóformán nem nagyon lehet...1 db programot kell feltenni és csak azt állítgatni és ezt is csak azoknak, akiknek erre szüksége van, mert egy másik réteg meg anélkül is tudja használni, szal van egy kis különbség. Ennyi erővel Win7-re is fel kell tenni csomó 3rd party programot, van akinek elég beépített Media Player, van akinek nem, mert nem támogat bizonyos formátumokat....az felrakja VLC-t és társait, v nem? Ahogy felrak épp másik böngészőt, mert nem jó neki az IE, v szintén külső Start menüt rak W7-re, mert nem felel meg a gyári és neki XP kinézetű kell...
    Azért árulja, csak, mint mondtam, bizonyos rétegeknek hiába....szerintem van sok vállalat, akik pár éve, v nemrég átálltak XP-ről Win7-re, azok majd egyből ugrani fognak a Win10-re és új beruháznak az új OS-re, mikor a mostani még 5 évig supportolva lesz?? De ez megvan home user szinten is. Hiszen az XP-t is sokan halogatták a legvégéig, tettek rá, h azóta megjelent már 2-3 új OS is és vannak akik ezután is tesznek rá. Az ilyenekkel szerinted mit csinálnak, semmit...
    Igen az OS, csak egy eszköz, de ez a kerülő válasz, nem válasz, mert egy számítógép felhasználónak rendelkeznie bizonyos alapismeretekkel, meg kell tudni oldania bizonyos menet közben felmerő általános problémákat, beállítania xy dolgot. Ennyi erővel majd minden apró-cseprő dologért a szervízbe fog futkorászni? Vagy témát nem tud módosítani a rendszerben, egy programot feltelepíteni, eltávolítani, mert annyira nem érdekli...akkor minek használja egyáltalán, ha ilyen minimumokra nem képes??? És pont a Skype rá egy jó példa, mert az is letölti, felrakja, de mi van, ha nincs hang, kép stb. Azt is meg kell túrni, google-ban megoldást keresni, ami bezzeg megy. De uezt egy Start menünél már nem képes megtenni, ami elég gyenge kifogás...
    Insider program...azt fejlesztők, PC-gurok nyomogatják leginkább, ők fogalmaznak meg mondhatni objektív igényeket, javaslatokat, kétlem, h az átlag user erre akkora időt fordítana, max egyes fejlettebb országokban talán úgy-ahogy... :N Nagy többség csak felrakja ezt a 10 Preview verziót és használja majdnem abban a tudatban, mintha kész rendszer lenne, max amit MS loggol, begyűjt róluk infókat a háttérből, annak van vmi haszna, de a többség nem fog folyamatosan feedbackelni, az fix. Ennyi erővel, ehhez némileg hasonló rendszerrel kapcsolatos adatgyűjtés van minden korábbi Windowsban is (Vista, 7, 8).

  • #58000384

    törölt tag

    válasz King Unique #976 üzenetére

    Tanulságos :) Szinte pontosan ugyanezt zongoráztam végig én is párszor fórumokon, csak éppen választ nem kaptam, mikor például írtam, hogy az eddig használt Skype felmegy ám 8-ra is, nem kell az appot használni.

    MoP_FX 57: Ha ott a Win7, ami elnyerte a felhasználó tetszését mindenben, és fizetett is érte, meg 2020-ig támogatott, akkor mi a bánatért akar egy olyan rendszert használni, ami más elgondolás alapján működik? Használja azt, ami bevált, aztán ha gondolt egyet, akkor próbálja ki az újat, de ne a régit keresse benne, hanem lásson az orrán túl is. Ha meg a felhasználókra lenne bízva az egész, akkor még mindig az XP SP5 lenne használva (nézz vissza pár topikot valahol, hogy a Win7 megjelenésekor is a "jó öreg XP" volt a menő).

    "Én ki merem jelenteni, hogy a felhasználók zöme nem rajong a változásokért."
    És ez így is van, mint ahogy a fenti példák mutatják. Viszont ez nem jelenti, hogy meg kell rekedni egy bizonyos koncepciónál, ami még alapjaiban a Win95 idején keletkezett. A Win 8 pedig nem kidobta ezt, hanem átalakította. Anno én kifejezetten utáltam a csempéket, az appokat Powershell-ből töröltem rögtön, de végül megszerettem a kezdőképernyőt, mert baromi könnyű kezelni, és gyorsabban is találom meg a programokat. Arról nem is beszélve, hogy tökmindegy milyen változásról van szó, ha nem az Apple találja ki, akkor népharagot von maga után (hogy ne Windows-os példát mondjak, ott a Unity felület az Ubuntun). Olyan lassan hajlandóak elfogadni a változásokat az emberek, hogy kellett egy átmeneti Me, Vista és 8 is, hogy pozitív véleménnyel legyenek az adott rendszerről.

  • King Unique

    titán

    válasz vlevi #978 üzenetére

    Ja, lehet AG hiánya lesz az egyik fő bűn, de az teljesítményproblémákra hivatkozva vette ki az MS, persze a 7-esen meg megy ennyiről, szal ezt a részt nem tudom...
    Minialkalmazások...azt viszont már biztonsági problémákra hivatkozva vették ki, ami helytállóbb és vsz 10-esbe se fogják visszatenni, ott vannak helyette az appok. Annó a 8-at is ezzel hirdették, h helyettük ott az appok. Persze egy 8GadgetPack-ot fetenni is kb. 2 perc, jó Win10-re is, szal ez se akkora hiány és talán jobb is, mert van benne 55 db, a Win7 gyári 10 minialkalmazásához képest.
    Másik fó bűn a kinézet lesz, ha nem fog 9X %-ban a 7-esre hajazni, akkor megint lehurrogják... :DDD Bár talán mégse, mert elnézve a mostani 8-asra hajazó 10 TP verziót, azért nem rossza a kinézete, szerintem...
    Powergombos probléma okát nem tudom, fő topikjába kérdezz rá, esetleg Fast Startup-nak lehet köze hozzá, passz, nem mkinél jelentkezik.
    Azért ez a W10 TP még erősen béta állapotú, ilyen hibákat jó, h generál....ami nálad, az nálam speciel nem jön elő, nálam annyi a gond, h bizonyos programokat hiába zárok be, leállításkor kidobja, h nincsenek bezárva és eddig nem is állítja le a gépet, amíg manuálisan rá nem bökök, h csinálja...korábbi Windows-oknál is előfordul ilyen, de azok automatikusan be is zárják őket.

    (#980) karak_22: ez van... :) De ilyenkor persze mindig az a hülye, az az MS bérenc, MS fayboy, aki szánt rá egy kis időt és sikerült simán megszoknia és még le is meri írni....
    Érdekes az Ubi, mert elsőre nekem se jött be a Unity, igaz szántam rá vagy fél órát....aztán másodjára megtúrva, már rájötten, h nem is olyan rossz ez, sőt. De hasonló volt a GNOME is. Először OpenSUSE-n nem tetszett, de most Fedora 20-nál próbálgatva, már kifejezetten bejön, igaz nem ez a 2 a fő kedvencem, mármint Windows-t nem cserélném le miattuk, v inkább Linux miatt xy szoftveres, hardveres dolgok miatt, de bőven lehet őket használni.

    [ Szerkesztve ]

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #979 üzenetére

    Ki mondta, h az embereknek kell megnyerniük az MS-t? Én nem az biztos, csak arra utaltam, h eleve van egy nagyon nehéz eset réteg, akiket jóformán nem nagyon lehet...

    Azzal kezdted, hogy a felhasználók zöme lusta, tájékozatlan, buta, alkalmazkodásra képtelen stb. Nyilván két megoldás van erre az esetre. Vagy minden felhasználó elkezdi pallérozni az elméjét Windowsból, vagy pedig az MS figyelembe veszi a célcsoportjának jelentős hányadát képező átlagot, és így alakítja (át) a lassan 20 éve kvázi de facto szabványnak számító GUI-ját.

    Ennyi erővel Win7-re is fel kell tenni csomó 3rd party programot, van akinek elég beépített Media Player, van akinek nem, mert nem támogat bizonyos formátumokat....az felrakja VLC-t és társait, v nem?

    A különbség pusztán annyi, hogy W8 esetén bűvészkedni kell egy kört még a modern UI legyűrésével is.

    Azért árulja, csak, mint mondtam, bizonyos rétegeknek hiába...

    Akkor vigyük végig a gondolatmenetet. Nem a W7 felhasználóknak szánták, implicite levonhatjuk a Vistát is, mert elég W7-szerű. 2012-ben az előbbi kettő 48%-ot birtokolt, míg az XP 43% körül lavírozott. Szerinted az XP felhasználók lettek volna a célcsoport? Azok az XP felhasználók, akik kvázi bemutatva a középső ujjukat az egész Vista-7 érát kihagyták? Meredek feltételezésnek tűnik.
    Nekem inkább az a véleményem, hogy a W7 felhasználóknak szánták, csak szimplán elbarmolták, a sajtó meg jól felkapta, és végül az MS duplán szarul jött ki.

    Igen az OS, csak egy eszköz, de ez a kerülő válasz, nem válasz, mert egy számítógép felhasználónak rendelkeznie bizonyos alapismeretekkel, meg kell tudni oldania bizonyos menet közben felmerő általános problémákat, beállítania xy dolgot.

    Dehogy kerülő válasz, ez a helyzet, nézz körbe a környezetben! Az emberek zöme csupán egy rutinszerű, betanult számítógép-használati ismerettel rendelkezik. Ha valami ettől eltérőt szeretnének, akkor jön a családtag, ismerős, rendszergazda. (az idősebb generációkra nyilván hatványozottan igaz, a fiatalabbak meg általában csak hiszik, hogy értenek hozzá)

    [ Szerkesztve ]

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz #58000384 #980 üzenetére

    Ha ott a Win7, ami elnyerte a felhasználó tetszését mindenben, és fizetett is érte, meg 2020-ig támogatott, akkor mi a bánatért akar egy olyan rendszert használni, ami más elgondolás alapján működik?

    Azért, mert az emberek zöme hiszi (fogyasztói társadalom csúcsra pörgetve), hogy az újabb automatikusan jobb, de legalább menőbb/trendibb/jövőbe mutatóbb. Tehát értelemszerűen tesznek egy kísérletet az újjal.

    Viszont ez nem jelenti, hogy meg kell rekedni egy bizonyos koncepciónál, ami még alapjaiban a Win95 idején keletkezett.

    Azért rohadt nagy különbség van a között, hogy egy meglévő jót elmaszatolnak valami még jobbá egyfajta evolúciós lépés keretében, vagy összehoznak valami katyvaszt, amit aztán revolúcióként próbálnak elsütni.

  • King Unique

    titán

    válasz MoP_FX 57 #982 üzenetére

    Mért ezek valóban nem igazak, tán általánosságban, főleg a Windows átlag felhasználókra nem igazak többé, kevésbé??? Ezek tények és a manapság egyre inkább lefelé menő tendenciát mutat, főleg a túlságosan internet központú géphasználat miatt...netezni tud a többség, de oprendszert, bizonyos programokat (pl.Office) kezelni már egyre kevésbé...
    Értem én, h te mit mondasz, meg, h sok egy kaptafára épült a kinézet, de nem lehet a végtelenségig azt se továbbvinni, vhol el kell kezdeni kicsit újítani. Egyébként egy W8, ahogy a 10 kezelgetéséhez sem kell nagy ész, egy Office bonyolultabb jóval, pusztán jobbára használat, megszokás kérdése, a puszta kezelése. Megszokni magát a kinézetet aki erővel nem akarja, az nyilván nem fogja, de ezzel nem is lehet mit kezdeni.
    Jól mondtad, "betanult számítógép-használati ismerettel rendelkezik", ergo úgy lettek szinte beidomítva, h ide-oda kattintson, de valójában azt nem tudj pontosan mit is csinál....ennyi erővel ugyanúgy be lehet egy 8/10 használatára is tanítani, sőt annyira nem is kell, mert előbbiben asztal uaz, metro kezelgetése megint faék, csak néhány plussz kattintást kell megjegyezni, már, ha használni akarja egyáltalán. A W10 meg megint lényegében uaz, mint a W7, mert modern rész még inkább külön lett választva.
    Mit kéne bűvészkedni, kipróbáltad egyáltalán, csináltál már ilyen ilyen beállítást, pl. CS-ben :F Mert szerintem maga a program letöltése, telepítése, beállításokban pár checkbox-ot bejelölni azért nem akkora meló egyáltalán. Ráadásul egy részét megcsinálja automatán a program. Ugyanennyit adott esetben el kell tökölni egy Skype-al is, v xy lejátszóprogrammal, ha a feliratot nem viszi rendesen, v egyéb gondok merülnek fel.
    Hiába hozod fel a %-okat olcsó módon...minden Win usernek szánták, csak ugye van akinek hiába, mert még mindig 20% az XP idehaza és vsz megszűnni egyhamar nem fog, XP-sek meg tudjuk, h főként új gép vásárlás elkerülése, halogatása miatt nem váltanak. A 7-esek egy része megint alapból nem akart váltani és a fentebb is többször említett mítoszok, "ezt hallotta, azt hallotta, ezt mondta ismerőse" megint közrejátszottak....vagy szerinted, aki most Win7-et használ, azoknak hány %-a próbálta ki, v használta egyáltalán a 8-at egy tisztes ideig?? Volt egy rész, aki igen, xy okok miatt visszaváltott, v nem és lett 8 user, de gyanítom, h a többsége nem, az a mendemondák hatására alapból ki sem próbálta...tehát nem tett vele még csak egy próbát se.
    Megvette a gyári jogtiszta új Windows-al érkező laptopját, aztán kicsomagolás után, gép bekapcsolása előtt már egyből szólt a szomszéd Pisti gyereknek, h 2 tábla csokiért, 1 doboz cigiért dobjon fel neki egy jó kis torrentes kalóz Win7-et... :D

    szal ignorálni kéne ezt a hsz csatát, mert teljesen értelmetlen és nekem, de szerintem itt másnak, másik tagnak se nyomós érvek a felhozott dolgaid. Tegyünk pontot a végére, ha kérhetek ilyet.

    [ Szerkesztve ]

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #984 üzenetére

    Hsz. csata, lol. Egyébként persze, zárjuk le. A számok igazából nem hazudnak. Tök mindegy, hogy személy szerint nekem vagy neked a zsánered-e a W8-irány. Globálisan nézve gyászosan leszerepelt ilyen-olyan okokból kifolyólag. W10-féle tűzoltást meg még meglátjuk, én mindenesetre drukkolok. Van sok pozitív jel, csak sajnos negatív is.

  • King Unique

    titán

    válasz MoP_FX 57 #985 üzenetére

    Számok, számok, ja nem hazudnak, csak tudjuk milyen könnyű befolyásolni, elbizonytalanítani egyes rétegeket...
    Nem lesz rossz ez a Win10, akik szeretik a különféle újításokat, márpedig ebben lesz egy raklapnyi, azok biztos kajálni fogják, vsz én is. :K
    Az, hogy home szinten a nép mit fog szólni hozzá, az meg majd elválik, de főként vállalatoknak akarnak benyalni egynéhány újítással, ahogy olvastam, lehet náluk jobban célt érnek, v nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz King Unique #971 üzenetére

    Nem, nem erőltetem, csak felmerült bennem és számomra érthetetlen ellenállásba futottam néhány embernél, azért tűnik úgy mintha erőltetném. Persze az elején vagyunk, azért kellene most váltani, hogy legyen kifutási ideje. Amúgy már írtam, a felületet másodlagosnak tartom addig, amíg biztosítják a lecserélhetőségét annak, akinek esetleg nem tetszik. A motor nagyságrendekkel fontosabb.

    A Metro nevet eléggé ismerik szerintem, függetlenül attól, hogy mennyire vannak tisztában a jelentéstartalmával. Hogy milyen név kellene? New Desktop semmikép. Olyan, ami jobban megmarad az emberekben és ami ténylegesen is utal a felületre. A Microsoftnak kell hogy legyen elképzelése a végleges felületről, még akkor is, ha nincs még kész. Az nagyon szomorú lenne, ha menet közben improvizálná. Legfeljebb módosíthatja a visszajelzések alapján, de alapjaiban nem hiszem hogy változhat az elképzelés. Ezzel nem azt mondtam, hogy már készen van. Csak tervről beszéltem.

    (#972) MoP_FX 57: "egybekutyult, katyvasz" Ez még azért tűnik ilyennek mert az elején vagyunk. Ettől a szinttől még nem várhatunk többet. Még csak annyit lehet mondani, hogy majd meglátjuk.

    (#974) karak_22: Egyetértek, de "Szóval a Win10 az ablakos appokkal és a modern felületes start menüjével azért szép hidat képez a 7 és a 8 között" ezt ne mond, mert még az elején vagyunk, még sokat változhat ilyen és olyan irányba is. Nem látunk a kulisszák mögé.

    Olyanról vitázunk, magamat is beleértve, ami még nagyon sokat változhat. A felület szokott utoljára készen lenni.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #986 üzenetére

    a multi-desktop, az ügyesebb snapping / tiling ablakkezelés és a jó CMD miatt nálam eleve nyerő a 10. a Start-menü csak hab a tortán. nekem márcsak az kéne, hogy bill-kombóra lehessen desktopok között ablakokat mozgatni. (mert desktopokra van bill-kombó)

    [ Szerkesztve ]

  • pzstm

    titán

    válasz #19617792 #988 üzenetére

    appok mozgatására sajnos még nincs mód így sőt drag-and-droppal sem, írtam is nekik. Touchon is szeretném átdobálni :)

    Task view-ban meg WP után alap volt, hogy fentről akartam lehúzni egy appot hogy bezárjam...ezt is jól megkapták :D

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • cattus

    őstag

    válasz Kékes525 #987 üzenetére

    A Metro nevet eléggé ismerik szerintem, függetlenül attól, hogy mennyire vannak tisztában a jelentéstartalmával. - Nem, egyáltalán nem ismerik. Amúgy meg, mint már párszor le lett írva, az MS már bem használja ezt az elnevezést, a Modern UI-jal váltotta le.

    Do the thing!

  • #19617792

    törölt tag

    válasz pzstm #989 üzenetére

    én arra gondoltam, hogy nem csak 2 ablakot lehet snappelni egy asztalon, hanem többet. :D mint itt. jönnek az óriás monitorok 4K felbontással, ott már elfér jópár ablak.

  • pzstm

    titán

    válasz #19617792 #991 üzenetére

    értelek...most jelenleg négyet jelent.....vagy úgy gondolod a snappet hogy függőlegesen egymás mellé többet?

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • #19617792

    törölt tag

    válasz pzstm #992 üzenetére

    a képen látható pakolgatásra gondoltam. hogy függőlegesen is felosztani meg azon belül vízszintesen, majdnem mint egy tiling wm-nél.

  • King Unique

    titán

    válasz Kékes525 #987 üzenetére

    Ehhez én nem tudok, nem akarok annyira hozzászólni, majd elválik. :)
    Viszont az eddig egyértelműen látszik, h megmaradt maga a modern felület, appok, és vsz lehet maradni is fognak a végleges verzióban is. Engem az, h mi lesz a neve, annyira nem érdekel, de szerintem aki eddig se szerette, azt se fogja meghatni, h pusztán átnevezik.

    (#988) EarL 007 : Virtual desktopnál nekem az nem tetszik, h hiába váltasz másik asztalra, attól még annál is ugyanúgy látszik tálcán a másikban megnyitott program, "aláhúzva", kicsit zavaró...Linuxoknál ahogy néztem 1-2-ben, az előzőn megnyitottakat nem is mutatja, ami pont jó. Na persze gondolom, ez is megint gyengébbek kedvéért lesz így...

    Kívánság nekem a külön Modern UI rendbetétele lenne, mert az Charms Bar, Hot Corners és társai nélkül, kicsit hülyén veszi ki magát. Meg appoknál fullscreen-re is lehetne egy bill. kombó, illetve ha akkor zárom be, akkor feladatkezelőben fut továbbra is...8.1-ben erre volt jó, az app megfogás-lehúzás, 3 másodpercig lent tartás.

  • pzstm

    titán

    válasz #19617792 #993 üzenetére

    dögöljek meg ha értem mire gondolsz...most jelenleg ez a maximum 4 ablak, ami megoldható:

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • #19617792

    törölt tag

    válasz pzstm #995 üzenetére

    na pont erre gondoltam hogy így felosztani egy asztalt. ezt is snapnek hívják nem? vagy én beszélek alienül, vagy te nem ittál elég kávét. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • pzstm

    titán

    válasz #19617792 #996 üzenetére

    vagy közben cikket írok, dolgozok és keddi vizsgára készülök :DDD

    Szóval jelenleg így lehet ;)

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #986 üzenetére

    Nyilván könnyű, de ugyanezeket a rétegeket majmolták meg vélhetően ugyanezek a sajtó orgánumok, amikor a W7 durrantott, és nyitották is szépen a pénztárcájukat az emberek. Botorság lenne azt hinni, hogy a W8 kvázi bukása csupán a túlzott negatív sajtó-visszhang eredménye lenne.

    (#987) Kékes525:
    "egybekutyult, katyvasz" -> Az eddig izolált modern UI-ból lehozott modern appok futtatása konkurensen más klasszikus appal, lásd például kétfajta számológép. Ez mintha valami új feature lenne a tech. preview-ban. Ebből következően nekem úgy tűnik, az MS így képzeli a kettő világ „szimbiózisát”.

  • Kékes525

    félisten

    válasz cattus #990 üzenetére

    metro desktop Nagyjából 12 200 000 találat

    metro interface 9 050 000 találat

    Modern UI 882 000 találat

    Annak ellenére, hogy le lett váltva a találatok még is egy lényeges különbséget jeleznek.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz MoP_FX 57 #998 üzenetére

    Ezt értem, nekem sem tetszik, de tényleg csak az elején vagyunk.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák