Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz pc360 #80996 üzenetére

    Te általában beszélsz én viszont egy konkrét programról.

    Nézzük akkor a tényeket:

    1. Információs fül:
    a) Rendszer visszaállítás. A rendszerét használja, károkozása pontosan ugyanannyi, mint a Windowsé.
    b) Feladatkezelő, a Windowsé jobb.
    c) Takarítás egy kattintással. Nem szabad használni. Na ez az, amiről beszélsz.
    d) Rendszer-információk. Elég hasznos, teljesen ártalmatlan.
    e) Windows különböző helyreállító műveleteit használja, szerintem sokkal jobb felületen és ami lényeges, sokkal könnyebben elérhető formában. Szerintem ez adott esetben nagyon hasznos lehet.
    f) Optimalizálási varázsló, felejtős.

    2. Optimalizációs fül:
    a) Rendszersebesség: kis teljesítményű gépeken egy picit javíthat. Kárt nem okoz, Windows 7 alatt bőségesen leteszteltem.
    b) Induló programok. Nagyon hasznos, de én inkább a Sysinternals Autostart programját használom. Aki viszont ha ezt nem ismeri, annak hasznos lehet.
    c) Feladatütemező. Windowsé is jó, de ez talán áttekinthetőbb. Károkozó tevékenysége annyi, mint a Windowsé.
    d) Rendszer indulás beállításai. Mint a Windowsé, de nem mindenki tudja, hogy az hol van. Kárt annyit okoz, mint a Windowsé.
    e) Szolgáltatáskezelő. Ugyanezeket meglehet oldani a Windowsé segítségével is, de itt csoportosítva van, odafigyeléssel jól használható. Kártokozó tevékenysége pontosan annyi, mint a Windowsé.

    3. Tisztítás fül.
    a) Lemezek, meghajtók, mappák elemzése. Nagyon hasznos, csak információ, károkozó hatása nulla.
    b) Intelligens program eltávolítás. Jó, de én a Revot használom.
    .
    .
    . Itt ami veszélyes lehet a Windows alkalmazások eltávolítása, de ezeket korrektül jelzi is, hogy csak óvatosan.

    4) Saját beállítások.
    Szerintem itt a beállítások nem veszélyesek, bármikor visszacsinálhatók, pontosan látom, hogy mit csinál, külön-külön beállíthatók. Hasznos. Nagy része a Winaeroban is megvan, de itt rövid leírás is van róluk és intuitívabb, rendezettebb felületen érhetők el.

    5) Biztonság.
    Itt is a beállítások külön külön találhatók, rövid magyar leírással, buborék helppel. Érthetőek, könnyen visszaállíthatók. Sokukat óvatosan érdemes kezelni. Csak értőknek. Mivel help van róluk így el lehet dönteni, az alkalmazhatóságukat.

    6) Hálózat ezt nem nagyon ismerem.

    7. Segédprogramok.
    Itt -többek között- az összes Windows segédprogram összegyűjtve található. Ez nagyon hasznos, ha valaki nem ismeri az elérhetőségüket.

    Azt persze mondhatod, hogy ezek mindegyikét más programmal is meglehet csinálni, adott esetben jobban is, de mivel az esetek döntő többségében minden beállítást külön - külön állíthatom és rövid magyar leírást is kapok buborék helppel és minden beállítás visszacsinálható, ezért szerintem jobb, mint a Winaero Tweaker és mivel egyben van kényelmes a használata, az intuitívabb, rendezettebb felület miatt is. Persze, nem vérprofiknak ajánlható.
    Én a Yamicsoft termékét, a Windows 10 Managert, nem sorolnám azon termékek közé, amire célzol.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák