Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz LOTR #77022 üzenetére

    Fel kellene ismernie a pendrive-ot :(
    Minden jel (például a lap manualja) erre mutat.

    Legyen a pendrive-on egy darab (aktív a későbbi telepítéshez) partíció, FAT32-re formázva.
    Azon legyen a BIOS file kicsomagolva.
    Nem írtad, de gondolom a Legacy USB storage detect opciót bekapcsoltad. Ha nem, kapcsold be, restart, és lépj be újra a BIOS-ba. F8 a qflash opció, itt látnod kellene a pendrive-ot.
    Nekem a fentiek teljesülnek, és HDD0-0 vagy valami hasonló néven mutatja a meghajtót. Többet nem is mutat, de, hogy azért nem, mert csak removable-t mutat, vagy azért, mert AHCI van bekapcsolva legacy IDE helyett, vagy azért mert nem kezeli az NTFS-t (a többi drive a gépben NTFS), nem tudom.
    Ha ezután sem megy, és legalább egy másik pendrive-al se, akkor jobb ötletem nincs, valamilyen fixed drive-on csinálhatsz FAT32 partíciót, hátha...

    Pendrive bootolásnál nálam ez a rövid checklist mégegyszer:
    - 1 db. aktív partíció
    - FAT32
    - a partíció gyökerébe kimásolva a teljes telepítő

    Bootolásnál (F12 a boot override menü) ne a menü gyökerében található USB-HDD és társait válaszd ki (nekem arról nem bootol), hanem a Hard Disk opciót választva kapnod kell egy listát, amiben név szerint szerepelnie kell a pendrive-nak. Ha nem szerepel, akkor valamiért nem találta bootolhatónak.

Új hozzászólás Aktív témák