Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Na, én is felraktam VHD-ban, felpróbáltam ma a kicsikét.... ;]
    Nem rossz a rendszer, mondhatni jó, de azért akkorát nem ámultam tőle.

    Pro: szubjektív
    • driverekkel nem volt semmi gond, a noti Win8.1-es drivereit simán megkajálta, ahogy szinte minden (általan) gyakran használt program (vlc, mpchc, sumatra pdf, winrar, libreoffice, unlocker, mbam, utorrent, firefox, comodo dragon, paint.net, hdsentinel stb.) is felment rá. De néhány speckó is, mint a Baidu AV és a Win8/8.1-hez készített 8GadgetPack is.
    • nem rossz az új Start menü, bár nekem eddig se kellett, de még az újdonság varázsával hat, egyelőre örömteli felfedezni.
    • jó, hogy meghagyták benne a Modern UI-t is, bár bekapcsolása igaz csak külön ki-be jelentkezéssel oldható meg.
    • ezek az új virtuális desktop, és a Win+Tab, illetve Alt+Tab billentyűk lenyomásakor megjelenített ablaknézetek jól néznek ki és hasznosak.
    • viszonylag gyors, vagy, mivel én VHD-ban használom, nem vettem észre egy 8.1 VHD telepítéshez képesti nagy sebességnövekedést, de vsz élesben jön ki igazán.
    • ablakban futó modern appok...van aki persze örült ennek, de nekem nem létfontosság és nagy újdonság, de mképpen a többség szerint pozitívum.
    • Kinézet....nekem személy szerint nincs akkora bajom ezzel, a már 8/8.1-ben is alkalmazott dizájnnal, mondhatni tetszik. Bár tudom ez erősen szubjektív és sokan vannak az ellenkező véleményen is, de full a 7-est leutánozni se lett volna értelme, max vhol a 2 között talán.

    Kontra: szubjektív
    • látszik, h nem dolgozták át különösebben a felületet, csomó minden tisztára ugyanúgy néz ki benne, mint a 8.1-ben, még a gyári hátterek, zárolási képernyő háttere is jóformán ugyanaz...kicsit olcsó, de tudjuk be a Perview verziónak. Ebben a formában érezhető, h a 10-es verziószámhoz méltatlan, de még a 9-hez is, ez jóindulattal, max 8.2...8.5.
    • nekem ez az oldalsó és alsó igen vékony, v szinte semmilyen ablakszegély kicsit fura, de ami jobban zavar, az pl. a tálcán lévő egyes elemek (műveletközpont, óra, akkumulátorállapot stb.) szintén vékony szegélyes megjelenése....Nekem ilyet még anno a HDDScan nevű program okozott, amivel az APM-et állítottam, már akkor is zavart.
    • Start menü kikapcsolás gombján nincs kijelentkezés opció....viszont meghagyták a jobb klikkes menüt, ami volt a 8.1-ben is, abban már van... :D
    • Vezérlőpult energiatakarékossági beállításoknál be van állítva notebook esetében a kijelző lehajtásakor, h alvóba (Sleep) menjen a gép --->nálam nem megy, ugyanúgy működik tovább...
    • Charms Bar...ahogy láttam kivették, de a tálca ---> Sart menü beállítások közt van rá vmi opció, h mutassa a jobb felső sarokban, v mi a febe, de hiába viszem oda, v az alsóba nem jelenik meg semmi, se asztali, se modern felületet beállítva....viszont persze a Win+C billentyűkombinációval előhívható, érdekes... :D
    • Modern appok ok, hogy asztali módban asztalon nyílik meg, átméretezhető ablakban, de Modern UI-t beállítva is asztalon nyitja meg, amit nem is lehet átállítani. Persze ki lehet tenni full screenbe, de azt is egyenként kell minden egyes appnál és újra megnyitáskor már nem jegyzi meg, beállítási lehetőség sincs rá. Látszik, h ezt a részt nagyon desktoposították, talán már túlságosan is...
    • Sajátgép/ ez a gép...ha tálcáról nyitom meg, v Win+E, akkor a multimédia mappákat (zene, kép, videó doksi) stb. mutatja, ami 8.1-hez képest ismét eltérés, sima 7 és 8-ban van így, de csak félig. Mert azoknál Win+E hatására már a partíciókat mutatja, nem értem ezt mért kellett ilyenre csinálni, de mindegy..

    Így hirtelen kb. ennyi. :) Nem tudom az elkövetkezendő egy-néhány hónapban majd mennyit fognak változtatni a felületén, kinézetén, milyen új funkciók kerülnek még bele, de talán nem vagyok egyedül azzal a véleménnyel, h itt Windows 10 néven kiadni ezt az OS-t, azért (jóval) több kéne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák