Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz tordaitibi #66025 üzenetére

    A következő komment a részemről inkább csak magyarázat, nem meggyőzni akarok!

    Ebben a szituációban (external HDD hurcimbálása különböző gépek között) valóban a FAT32 egy kényelmes megoldás. Szinte minden támogatja, és itt véget is értek az előnyei.

    exFAT: ez jöhet még szóba, de itt már meg kell nézni, hogy minden kliens támogatja-e (Windowsok XP óta igen). Ez a hátránya a FAT32-höz képest, cserébe picit kevésbé sérülékeny, nincs 4GB fileméret korlát és gyorsabb.

    NTFS: a 3 közül a legrobosztusabb, leggyorsabb. Cserébe viszont bejönnek a jogosultságok :) Ezt úgy szokták külső HDD esetén, hogy a teljes drivera adnak teljes jogot az Everyone csoportnak. Ennek a csoportnak az azonosítója kőbe van vésve a WinAPI-ban (ugyanaz a különböző Win verziók esetén).
    Na de mitől romlik el, ha Everyone van kiadva a teljes drivera? Miért lesz rossz egy könyvtárnak/filenak a jogosultsága a driveon, és emiatt nem tudják máshol megnyitni/használni? Persze ha frissítjük ismét a teljes drivera a hierarchián lefele propagálva az Everyone-t, megjavul.
    A válasz a másolás/mozgatás eltéréséből fakad.
    Amikor másolsz egy könyvtárat/filet, NTFS alatt az új helyen úgy jön létre, hogy az új helyének szülőjétől megörökli a jogokat. Tehát ha másolsz, sosem csesződhet el.
    Mozgatásnál azonban nem ez történik: a rendszer az eredeti jogosultságokkal együtt mozgatja át az új helyére a könyvtárat/filet.
    Na vajon mi a leggyakoribb művelet? Egérrel balgommbal áthúzzák a kijelölt cuccokat a vinyóra, ami mozgatás...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák