Új hozzászólás Aktív témák

  • #78032384

    törölt tag

    válasz Pano #39994 üzenetére

    Szerintem az durva lenne frissítés címszóval gyalulná a gépet. Persze adatról mentés legyen mindig. Én épp a napokban csináltam olyat Media Creation Tool elkészít és naprakész Windows10 alól normálisan intézőből pendrive-ról setup.exe elindít. Ugyanolyan folyamat szinte mintha 7-ről menne az upgrade. Be kell jelölni tartson meg mindent, szöszöl vele egy ideig, vizsgálja van elég szabad hely, aztán minden ott volt ahol volt de "új" rendszer. Office, mpc-hc, spotify, flux minden normál program megmaradt beállításokkal is, az új appok és adatok is a helyükön. Ilyenkor úgy frissíti a rendszert, hogy új profilt csinál és ugyanúgy keletkezik egy kövér windows.old mappa mintha 7-ről menne az upgrade. Azt a disk clean-up vagy ccleaner megoldja. Start menü és modern appok elbaszódását javítottam ezzel a módszerrel, amikor korrupt lett valamiért a meglévő profil. Gondolom valami powershell és registry varázslat, új profilba költözés is megoldotta volna, de a windows setup nem igényel felügyeletet és időben ugyanott van mint neten kutakodni leírásokért. Majd Redstone idején tervezek egy format-clean install délutánt.

Új hozzászólás Aktív témák