Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz netpeti98 #38108 üzenetére

    Igen, a Win10-ben végre bevezették a virtuális asztalokat és a task view is hasznos. Viszont nekem a kezdőképernyő és a hot corners hiányzik, ami a 8.1-ben még benne volt. Persze azért utóbbi is smafu ahhoz képest, ami más operációs rendszerekben van. Utóbbiaknál beállítható 4-8 forró sarok, aminél csak elég odahúzni az egeret és mutatja a virtuális asztalokat | összes ablakot | asztalt | parancsot hajt végre stb. Baromi jól használható és sokkal kényelmesebb, mint állandóan Win+Tab | Alt+Tab billentyűket nyomkodni. :)) Ha már Win+Tab, akkor a Win7-ben működött a 3D flip, ami megint tök jó. A 8.1/10 már nem tudja ezt, de az említett rendszerekben még ez is beállítható, sőt van belőle többféle is. Illetve a virtuális asztaloknál az ablakok is kényelmesebben pakolhatók egyik asztalról a másikra. Ezt már tudja a Win10 is, de valahogy mégsem áll úgy kézre, mint más OS-nél. A Kwin és Compiz effekteket meg már jobb, ha nem is említem.

    Szóval a korábbi Windows verziókhoz képest jók a 10-es ezen újításai, de más OS-ek megoldásaihoz képest még eléggé gyerekcipőben járnak... és akkor még finoman fogalmaztam. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák