Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Én is felraktam ma, de vegyesek a tapasztalataim...szubjektív

    + összességében nem rossz a rendszer, gyors stb.

    -/+ látom Charms Bart kiszedték belőle, már Win+C-re se jön elő, bár, ha egy appot megnyítok és beállításokra megyek, akkor hirtelen jobbról előugrik

    - tálcán ez is új (Cortana) kereső kicsit nagy, többi tálcaikont összenyomorítja

    -/+ tálcán Wifi ikon megint gépházba dob, bár értesítési központba most bekerültek egyéb beállítási lehetőségek is

    - hiányolom a tálcáról, értesítési területről a vezérlőpult ikonját, WU kivétele is kissé fura

    + tetszik az új Start menü egy része, 1 kattintásos "kezdőképernyőre" váltás is kafa

    - nem tetszik Start menüben a csak vertikális görgetés, ABC-s megjelenítés, tisztára mintha WP lenne

    - látom már nem lehet ki-be jelentkezéssel váltani sima Star menü és kezdőképernyő között, pedig az nem volt rossz dolog

    - ablakoknál a inaktív, "színtelen" gombok furák, szerintem a régi se volt rossz, amit másik kolléga illusztrált is [link]

    - fájlkezelőben, v akár vezérlőpultban, az inaktívnak látszó, nem elég hangsúlyos —►, is így hülyén néz ki...

    - ezek az új, harsány sárga mappa ikonok nem nyerték el a tetszésemet.
    ..
    -/+ gépházat látom megint átvariálták, az update és recovery résznél is se találtam a preview builds részt ott, ahol eddig volt.

    - USB-eszközök tálcás leválasztásánál, van hogy nem ír ki semmit és értesítési központban sem jeleníti meg. Illetve, ha igen (kis fáziskéséssel), akkor nem a korábbi módon, a jobb felső sarokban [link], hanem fehéren a tálca felett. Előző szerintem sokkal jobb volt...

    - ha képernyőnagyítást állítok be (125%+), akkor egyes elemek, ikonok, gombok aránytalanul nagyok lesznek.

    - előző verziókban, de itt is bosszantó hiba, h gépelés közben állandóan elugrál a curzor... :W

    - 40 GB-os partíciót adtam neki, pár progi és több upgrade után maradt 16 GB szabad mely, de 9926 felrakása után már csak 10,4 GB van...Windows.old + Recoveryimagae foglal ennyit, lehet őket törölni? Illetve indítómenübe bekerült egy Windows Rollback bejegyzés is, az mi, W10-et állítja vissza az előző buildra :F

    Nem lesz ez rossz, de az mindenképpen zavar, h amik előző verziókban voltak jó megoldások és megszokta az ember, azt folyamatosan, vagy kukázzák, v nem mindig előnyös módon átalakítják... :(((
    Mindennapi munkára eddig akkor nagy pluszt még nem adott a 8.1-hez képest, nekem bőven jó az is. A végleges nyilván jó lesz, de addig ezek a verziók max tesztelgetésre valók, elsődleges rendszernek, egy stabil W7/ 8.1-et lecserélni, nálam semmiképpen sem alkalmasak. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák