Hirdetés

2019. augusztus 18., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-23 06:44:53

GAMEPOD.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#101) vimes válasza kispx (#100) üzenetére

vimes
(senior tag)

Na, ez meggyőző :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#102) szabonagyur válasza kispx (#100) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Nem is meglepő, hogy Win7-re is megy az új IE fejlesztése.

(#103) #41133696 válasza szabonagyur (#102) üzenetére

(törölt tag)

Ami nagyon jó, mert még az IE 8-cal debütált, és még a 12-őt is megkapja :K

(#104) szabonagyur válasza #41133696 (#103) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

És ami engem meglepett, hogy felraktam a DC1-et és most párhuzamosan fent van az IE11 meg a DC1 is.

(#105) #41133696 válasza szabonagyur (#104) üzenetére

(törölt tag)

HTML5-ben milyen pontszámot ér el itt: http://html5test.com/

(#106) szabonagyur válasza #41133696 (#105) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Csináltam többszöri tesztet vele, 374 volt átlagosan. Szinte ugyanarra, ugyanannyi pontot kapott mint a IE11.

(#107) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Itt bárki kipróbálhatja, hogy milyen Windows 9 érkezhet

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#108) King Unique válasza Kékes525 (#107) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Én már láttam korábban ezt az oldalt, de nem hinném, h ilyen lesz, bár nem rossz végülis.
Ha meg ilyen, akkor megint menni fog rá az ugatás, mert olyan, mint a Win7... :DDD

(#109) Kékes525 válasza King Unique (#108) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Én úgy látom, a Windows 7 és a Windows 8 keveréke. Mindenesetre először egy kicsit szokatlan (Windows 7 -em van).

[ Szerkesztve ]

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#110) #41133696

(törölt tag)

Felvetődött a másik topicban, hogy vajon milyen szigorításokkal fog megérkezni a Windows 9. Hát ez engem is érdekelne. A Windows 8.1 egyértelművé tette, hogy a régebbi gépen már nem megy:

Az újabbikon talán menne a 9-es is, mivel a 8.1 megy:

Ha szigorítanak persze tovább. Bár én úgy vagyok vele, hogy a régebbi gépen marad a Vista és a Windows 7 a támogatás megszűnése vagy a hardver meghibásodása miatt, annak függvényében melyik következik be előbb. A nagyobbik gép pedig lassan átadja majd a helyét az újabb generációnak szintén.
Viszont meg akarom várni a DDR4-et a SATA Expresst, nekem nem sürgős. Olyan 1-1,5 évig kibírja ez a konfig az élvonalban, de előfordulhat, hogy amennyiben a Windows 8.1-ről megint kedvezményes áron lehet átváltani a Windows 9-re, akkor még erre a konfigra is megvásárolnám. Szóval ebből a szempontból érdekel.

(#111) gézu

gézu
(őstag)

accidentally revealed the Windows 9 logo?

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#112) szabonagyur válasza gézu (#111) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Ez is érdekes lehet: [link]

(#113) Dave™ válasza gézu (#111) üzenetére

Dave™
(veterán)

Ez biztosan nem hiteles, elég megnézni a betűtípust. Ezt valaki vizualizációs/dekorációs jelleggel kerálta, lehet akár MS alkalmazott is, de a fentiek miatt biztosan nem hivatalos verzió.

(#114) gézu válasza Dave™ (#113) üzenetére

gézu
(őstag)

We will see, mindenesetre ez a homogén csempesor kicsit rémisztőleg hat, remélem hogy Satyáék nem lépnek ugyanabba a kutyaszarba kétszer. ;]

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#115) Dave™ válasza Kékes525 (#107) üzenetére

Dave™
(veterán)

Ez viszont nagyon tetszik, szeirntem átgondolt koncepció, követi a trendeket és kellemes látványként is. Jót tenne a tálcának egy ilyen "live tile"-osítás.

(#116) kispx válasza gézu (#114) üzenetére

kispx
(addikt)

Pedig a modern appokat nem fogják kukázni. A platformok egyesítése még mindig cél.

(#117) serrin

serrin
(tag)

Hivatalosan még nem erősítették meg, de a szaksajtó már tényként kezeli a hírt, hogy a Microsoft az eddig Windows 9 néven emlegetett, következő operációs rendszerével elhagyja a számozást és alcímezést...

http://index.hu/tech/2014/09/08/sosem_talalnak_ki_mi_lesz_a_windows_9_hivatalos_neve/

iPhone SE 64GB & Lumia 735 & Nokia 8110 4G

(#118) #41133696 válasza serrin (#117) üzenetére

(törölt tag)

Érdekes fejlemény. Ugyanakkor logikus is, csak vajon az azt követő Windowst hogyan lehet majd megkülönböztetni a megelőzőtől.

(#119) Out válasza #41133696 (#118) üzenetére

Out
(addikt)

Nem lesz azt követő Windows, csak patchek, javítások lesznek, írva vagyon a cikkben :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#120) #41133696 válasza Out (#119) üzenetére

(törölt tag)

Ja nem olvastam végig csak kb az első bekezdést :) Gyorsan bevillant mint gondolat és bedobtam kérdésnek :) Hiba, de néha megesik :)

(#121) #41133696

(törölt tag)

Végigolvastam az imént. Több kérdést is felvet.

1. Aki 2015-ben felteszi a gépére az új csak Windowsnak nevezett operációs rendszert, de nem cseréli a konfigot 2020 vagy 2023-ig, annak az időközben csak szigorodó, modernizálódó OS későbbi javított módosulatai hogyan fognak települni?

2. Mi is lesz a licenceléssel? Apple OS-nél más a helyzet, mert ott van verzió, és lényegében az OS-t kapod a hardver mellé.

(#122) Kékes525 válasza #41133696 (#121) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Szerintem:

1. A feltelepült javítások elvégzik a szükséges beállítások módosításait.

2. A licencet időpontokhoz lehet kötni. A javítások, frissítések az adott időpontig lesznek ingyenesek.

[ Szerkesztve ]

(#123) Воланд

Воланд
(félisten)

Leaked Windows 9 screenshots reveal Microsoft's future desktop

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#125) Kékes525 válasza szabonagyur (#124) üzenetére

Kékes525
(veterán)

A képek alapján a Windows 7 ötvöződik a Windows 8-al, de szerintem a Windows 7 stílusa a domináns.

[ Szerkesztve ]

(#126) King Unique válasza Kékes525 (#125) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Hol van ebben Windows 7 stílus :F
Ez full a 8.1 vonal, csak különálló Metro nélkül, mondhatni desktop only mód. Tehát nem kreáltak egy totál más felületű Windowst (legalábbis ez alapján, de majd végleges ki tudja milyen lesz?), csak eljátszák ugyanazt, mint a Vista --->Win7 esetében...
Amúgy ez a fajta Start menü, vsz megint nem fogja elnyerni egyesek tetszését.... :D

[ Szerkesztve ]

(#127) kispx válasza King Unique (#126) üzenetére

kispx
(addikt)

Ezzel a startmenüvel az a baj, hogy nem tudod telerakni. Míg a startképernyőt tudod scrollozni, így egy képernyőnyi csempénél többet tudsz kihelyezni oda, addig itt nem látom, hogy ilyen lehetséges lenne. Kíváncsi vagyok, hogy a sok csempét hogyan fogja kezelni.

(#128) Kékes525 válasza King Unique (#126) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Hát nekem az jött át ebből (a Windows 8.1-et annyira nem ismerem, 8-assal már dolgoztam).

Amúgy nekem a Windows 7 start menüje sem tetszik, sokkal jobb a (korábban már linkeltem) Start Menu 7, ami kiterjeszti a start menüt.

[ Szerkesztve ]

(#129) svensson válasza King Unique (#126) üzenetére

svensson
(félisten)

Pedig igazán belepakolhatnák még a Windows 7 felületét is.

Asus Z170 Pro Gaming (2020.03.15. PCX gari) eladó: https://bit.ly/31ytU2K

(#130) netpeti98

netpeti98
(addikt)

Ahogy látom eltűnt/vékonyodott az ablakkeret oldalsó része, amúgy nekem semmi bajom a Win 8 felületével, be kell állítani egy egységes semleges színt és rendben van. A Start Menü majd meglátom mennyire lesz használható, a Metrót most is egy alkalmazásindító képernyőnek használom pár élőcsempével kiegészítve.
Az értesítése rendszer látom bekerült, remélem az asztali alkalmazásoknak is lesz joga használni (pl.: Thunderbird), a desktop váltó szintén hasznos.

(#131) kispx válasza netpeti98 (#130) üzenetére

kispx
(addikt)

Thunderbird fejlesztése "befejeződött". Már csak a biztonsági frissítéseket kap. + Amit a közösség hozzátesz. (idáig nem sokminden)

(#132) netpeti98 válasza kispx (#131) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Tudom, 1 évente azért megkapja az ESR verziót. Vagy azóta ez is változott?
Mindenesetre kíváncsi leszek, hogy, milyen alkalmazások férhetnek majd hozzá.

(#133) kispx válasza netpeti98 (#132) üzenetére

kispx
(addikt)

Akkor kapja meg a (közösség általi) frissítéseket. A mozillának már nincs embere rá. FxOS meg a FF a fő irány.

(#134) King Unique válasza kispx (#127) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Ezzel egyetértek, ez a fajta megoldás a 9-ben így nem az igazi... :N
Írtak vmi korábban, h a benne lévő alkalmazások számától függően dinamikusan növekszik, csökken a mérete, de akkor sem lesz olyan jól telepakolható és használható, mint a kezdőképernyő...

(#128) Kékes525: Start Menü 7 az valójában a Start Menü X, v nem, mert elég hasonló a kettő??
Pont nemrég tesztelgettem 8.1-en az alternatívákat erre vonatkozólag [link], de nekem a totál szétterülő, kiterjesztett megoldás nem igazán jött be...le is minősítettem. :D
Az meg külön egy vicc volt, h pl. az IObit és a Stardock megoldásánál volt külön Windows 8 stílus, ami ezt jelentette:

IObit Start Menü 8, Windows 8 stílus ;]

(#129) kovy29: persze....nem igaz, h nem lehet leszakadni már erről a Win7 kinézetről. :W
Aki egyszerűen nem képes megszokni új felületet/ skint, az maradjon a régi rendszernél és ne váltson az újabbra.

[ Szerkesztve ]

(#135) svensson válasza King Unique (#134) üzenetére

svensson
(félisten)

Ne haragudj, nem tudtam, hogy ennyire érzékenyen érint a téma, akarsz róla beszélni? :(

(#136) Kékes525 válasza King Unique (#134) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Igen, a Start Menü 7 az most már valójában a Start Menü X. Csak mindig a régi nevét szoktam használni, mert én még a régebbit használom (v3.88) Windows 7 alatt. Az újabb már nekem sem tetszik annyira. Régen kipróbáltam a StartMenuX 4.97-et és nem tetszett. Most már a StartMenuX 5.25-nél tartanak, amit nem próbáltam.

Nekem viszont nagyon tetszik a v3.88-as verzió . Szerintem egyértelműen jobb mint a Windows 7-esé, ami a shift lenyomásával használható. Ha az emlékeim nem csalnak a Windows XP-hez hasonlít, annyi lényegi különbséggel, hogy fülekkel csoportosítható az egyes programok, másrészt csúszkával mozgatható a programmenü, ha kilógna a képernyőből.

[ Szerkesztve ]

(#137) Воланд

Воланд
(félisten)

Windows 9's new Start menu demonstrated on video

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#138) Kékes525 válasza Воланд (#137) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Hát, nekem nem tetszik.

Mindenkihez:

Ha ez így marad, akkor szerintetek elképzelhető, hogy a Vista és a 8-as sorozat sorsára jut?
Ha igen, akkor egy új helyzet áll elő, mert emlékeim szerint még nem volt két egymásutáni Windows sikertelen.
Akkor valami más OP betörhet a Windows helyére, esetleg valamelyik Linux disztribúció, vagy valami más?

(#139) #41133696 válasza Воланд (#137) üzenetére

(törölt tag)

(#140) lck válasza Воланд (#137) üzenetére

lck
(senior tag)

Telepakolja - telepakolja - egyre nagyobb lesz - aztán már nem is Startmenü - hanem Startképernyő.
Vissza a gyökerekhez. :)
Szvsz max. annyit kellett volna nekik tenni hogy a Startképernyő bal felére létrehozni egy automatikusan frissülő. "Gyakran használt programok" csoportot. Nekem úgy lenne a legbejövősebb.
De legalább ahogy nézem visszakapcsolható lesz a "hagyományos" startképernyő.

[ Szerkesztve ]

(#141) #41133696 válasza svensson (#129) üzenetére

(törölt tag)

Szépen kirajzolódik az irány. A Windows 7 stílust lezárták, ha most visszatennék, akkor az engedmény lenne, és állandóan elvárnák a leragadtabb felhasználók, hogy folyamatosan életben legyen tartva. Ennyi erővel a Windows 9.x felülettől sem lehetett volna megszabadulni soha, mert mindig lett volna olyan réteg, amely ragaszkodott hozzá.

(#142) Sobriety válasza TFSi (#5) üzenetére

Sobriety
(tag)

Szia, mennyivel gyorsabb a Win 8 a 7-nél? A 7-nek van egy gyomlált verzója, mely 1 CD-n elfér és alapjáraton 256 MByte RAM-ot kér. A 8-nak van hasonló, herélt verziója? Régebbi gépre raknám és megakadt a szemem ezen, hogy gyorsabbnak mondod a 8-at..

[ Szerkesztve ]

(#143) Воланд válasza Kékes525 (#138) üzenetére

Воланд
(félisten)

egyreszt ez nem a vegleges, masreszt mindenki sirt a start menuert, hat tessek itt van, pontosabban lesz.

az, hogy valami linux disztro levaltsa a win-t meg viccnek jo.

(#144) svensson válasza #41133696 (#141) üzenetére

svensson
(félisten)

Javíts ki, ha tévedek, de a 8.1-ben is van klasszikus Windows felület.

(#145) #41133696 válasza svensson (#144) üzenetére

(törölt tag)

Legfeljebb ilyen:

Szerk: De akik ilyen állítottak be általában emiatt tették:

Ez meg nincs a Windows 8.1-ben. Meg azért, hogy XP-nél ne a nekik már csilivilinek számító Luna legyen, Windows Vistától kezdődően meg ne Aero Glass a fejléc. Windows 8.x-nél meg Glass nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#146) Kékes525 válasza Воланд (#143) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Az csak példa volt, de ha nem lesz sikeres a 9-es akkor megnőhet az esély mások előtt. Ezt is elképzelhetetlennek tartod?
Másrészt ez már anyagilag is komolyan érintené a Microsoftot.

(#147) Воланд válasza Kékes525 (#146) üzenetére

Воланд
(félisten)

igen, elkepzelhetetlennek tartom. nem, anyagilag sem erintene komolyan az ms-t.

(#148) #41133696 válasza Kékes525 (#138) üzenetére

(törölt tag)

Nekem meg igen, a videón 2:20-tól :D

(#149) Kékes525 válasza #41133696 (#148) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Hát aki Windows 8.1 fan... :D

(#150) pzstm válasza Kékes525 (#138) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

konkrétan a kiszivárgott képek alapján már olyanokat írnak, hogy looking really good, that's how should Windows 8 look like.....szóval start menü miatt már borítékolható a siker kb....meg amúgyis...minden második Windows jó ;] :P

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.