Új hozzászólás Aktív témák

  • mamakaze

    csendes tag

    Sziasztok!
    Még nagyon új vagyok a voip dologban (egy hete kezdtem bele google segítséggel :) ), úgyhogy előre is elnézést kérek, mert valószínűleg alap dolgokat fogok kérdezni.
    A történet:
    Édesanyám kitalálta, hogy vezessem ki apumnak a garázsba a vonalas telefont. Én meg erre azt gondoltam, hogy minek vegyek kábelt, telefont, meg szenvedjem végig 60 méteren, mikor van egy éjt-nappallá téve futó kis pc-m a szobámban, az asztal alatt (későbbiekben legyen a neve szerver), neki meg ott egy pc a garázsban(későbbiekben legyen a neve kliens). Nem beszélve egyéb extrákról, mint a későbbiekben meg kivehetném a szerverben lévő fax modemet is, mert gondolom az spa3000 is meg tudja oldani a fax küldést és fogadást, valamint akár üzenetrögzítőt is beüzemelhetek a szerverre. A lényeg tehát, hogy nincs voip előfizetésem, egyelőre nem is akarok, csak az analóg vonalat akartam szétdobni belső hálón, később meg pár extrát hozzádobni.
    Kis utánaolvasás után beruháztam egy spa3000-be, feltelepítettem a szerverre egy axon virtual pbx programot, a kliensre x-lite softphone-t, és elméletben szépen összehangoltam őket, de persze itt jöttek a dolgok, amikhez egyelőre nem találtam megfelelő leírást, hogy hogyan is oldjam meg.
    1,
    A kliens gépen nem hallom a telefonáló hangját, ő viszont hall engem.
    2,
    Amikor a vonalason hívnak az spa3000 azonnal reagál, én pedig azt szeretném, hogy hagyja mondjuk 10 csörgésig a házban levő analóg telefonokat dolgozni, és utána dobja át a voipnak.
    3,
    A hívószám kijelzés is érdekelne.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák