Hirdetés

2019. augusztus 17., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

GAMEPOD.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#901) imibogyo válasza DigitXT (#900) üzenetére

imibogyo
(addikt)

Persze tiszta sor. Én is így vagyok vele. Mondjuk én nem a megszorulás miatt, hanem mert nincs extra pénzem gépfejlesztésre. Tehát most úgy lett vízhűtésem, hogy eladtam a GTX 570-emet. És úgy lesz új gépem, hogy eladom mindenemet. Vagyis újrahasznosítom a pénzemet.

De még egyszer mondom, nem bántásból írtam amit írtam, csak szerintem akik ide írogatnak (többek között én is), azokra kicsit erős a "csóró" kifejezés, még akkor is ha most épp aktuálisan meg van szorulva az ember. :K

De ne vegyétek ezt ilyen komolyan (főleg Jani ne), csupán továbbgondoltam azt a HSZ.-t a linkelt gép láttán. :B

ELADÓ: Bosch GMS120 (20k) + Kerti traktor 50-60%-os készültségben, utánfutóval (120k)

(#902) nzozz válasza DaveJr (#894) üzenetére

nzozz
(aktív tag)

DaveJr: részben ezek adták az ötletet, még régebben láttam ezeket.

chosa91: Igen, úgy gondoltam, csak dupla hűtőborda mennyiséggel. Eredetileg mint radiátor gondoltam, de lehet annak túl rövid. (úgy értve, hogy nincs elég ideje a víznek lehűlni a viszonylag rövid csövön.)

(#903) SimonYana válasza imibogyo (#891) üzenetére

SimonYana
(addikt)

imibogyo!
Jól keresel! Én nem keresek 4 hónap alatt ennyit! :O
Tehát ha nekem sikerült akkor neked is sikerülhet! Neked még könnyebb! Össze dobsz fából egy házat és már vagy 30-al beljebb is vagy! Én nem értek ehhez! :))

poli27!
Jól gondolod , de meg kellet előlegeznem a házat , mert ma viszik el a HAF-ot!
Én azt számoltam , hogy havi 30-at elcigiztem így 1 év alatt össze is jön egy ilyen gép!
No meg van egy nagy segítségem ahová részletbe tudtam fizetni! Ilyen egy Jó Barát!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#904) DaveJr válasza nzozz (#902) üzenetére

DaveJr
(őstag)

Szerintem többet veszítesz a házi megoldáson mintha vennél egy komplettet. Nem biztos hogy tökéletes lesz a fémek találkozása emiatt nem lesz olyan jó a hőátadás sem...sztem 30-35db gyűri hűtő plusz cső ami jó lenne neked nem olcsó.
Amúgy mi a terved az elképzeléssel?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#905) SimonYana válasza imibogyo (#901) üzenetére

SimonYana
(addikt)

Igen a látszat olykor csal! No meg azt sem kell elfelejteni , hogy aki ezt a gép mizéria hobbit 1 vagy 2 gyerek mellett próbálja ...
Nekem egy sincs! No meg hiába látod a szomszédot 20 millás Mercibe! Lehet abból 18 milla hitel! Akkor gazdag? Faszt! Csóróbb mint akinek semmije sincs , de adósága sem!
Ma már nem tudhatod ránézésre ki kicsoda és mi az Övé! Ezért kell óvatosan dobálni azt a pöttyös labdát! Jobb az ha Tibi bácsinál marad!

® SimonYana ®

(#906) SimonYana válasza nzozz (#893) üzenetére

SimonYana
(addikt)

nzozz!
Lehet nem rossz az elképzelés , de rettenetesen idő igényes és sok meló!
Persze egy munkanélkülinek nincs pénzbe az idő , de amúgy az is pénz. A végén , még az hogy vajon be válik e. A lényeg , hogy a cső ne legyen túl vastag falú és gyorsan leadja a hőt a lamelláknak. Viszont 1 méterre sok hűtő megy és egy méteren hamar végig fut a víz úgy , hogy alig hűl le.
Én is azt gondolom olcsóbb és jobb a gyári. Feltéve , ha nem gáz - víz fűtés szerelő vagy és van egy csomó hulladékos , és még egy rakás CPU hűtő is a fészerben! :DD
Ja... és munkanélküli és azt sem tudod mit kezdjél a szabadidőddel! :))

® SimonYana ®

(#907) SimonYana válasza DigitXT (#900) üzenetére

SimonYana
(addikt)

Azért jó tudni , hogy rajtam kívül más is tudja mi az a jó VGA !!!!
Bár kevesen tudják sajnos megfizetni!

® SimonYana ®

(#908) imibogyo válasza SimonYana (#903) üzenetére

imibogyo
(addikt)

Hát igen. A közalkalmazottság és a pályakezdőség maga a Kánaán. :U ;]

Amúgy, mint említettem nem panaszból mondtam és nem is bántásból, én most vettem lakást menyasszonyommal és újítom fel, nekem ezért nincs semmire sem most. Szóval nehogy megharagudj rám. :N De lássuk be, te is említed a havi 30-at cigire, akinek ennyi van csak egy hobbira, az az én szememben nem "csóró". Én sem vagyok az. Van egy szerintem egész jó gépem, nem régen adtam el a 2600k-s konfigot stb., és még élni is marad, de nap, mint nap látok valódi "csórókat" a környezetemben, és csak ezért akadt meg ezen a mondatodon a szemem. ;) :R

(#909) Drizzt01: nem pénzügy, csak a mindennapok. ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: Bosch GMS120 (20k) + Kerti traktor 50-60%-os készültségben, utánfutóval (120k)

(#909) Drizzt01

Drizzt01
(őstag)

Egy kicsit olyan érzésem van , mintha betette volna a lábát a pénzügy a topikba.
:DDD :DDD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#910) chosa91 válasza Drizzt01 (#909) üzenetére

chosa91
(aktív tag)

rúgjuk ki hamar! :D

"Find something boring, and make it funny!"

(#911) poli27 válasza SimonYana (#907) üzenetére

poli27
(veterán)

Amúgy mennyiért vesztegetik a házadat, szemezgetek vele :D Kissebb mint a xaser VI , nekem az van és szeretném ha kicsit kissebb lenne.?

(#912) jilian válasza Drizzt01 (#909) üzenetére

jilian
(őstag)

Igen, mostanában én sem sok vízzel kapcsolatos dologba botlok a topikban....de azért néha ki lehet szűrni a lényeget! ;)
Mondjuk erre a hsz válaszára én is kíváncsi lennék! ..hát még a gazdája! :)

(#913) Sky D. válasza jilian (#912) üzenetére

Sky D.
(tag)

hát ha csak egy venti van rajta ... akkor is magasnak érzem a hőfokokat, pláne hogy csak egy VGA van hűtve...

No mind 1... én most WD5000AAKX - es Raid 5 be fogtam bele...
úgy ~200-250 Mb/s olvasási sebességet várok el tőle :)
a Raid controler nem tud többet Sata 2 nél, de alaplap cserével ez remélem feljebb megy majd ~400-500 Mb/s közeli értékre :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#914) SimonYana válasza poli27 (#911) üzenetére

SimonYana
(addikt)

Sajnos nem kevés! Kisebb és tágasabb , mert ki lehetett rámolni és így semmi nincs bent amit semmire sem használok! Ha az az 1 db író sem lenne akkor az egész 5"25-ös tartót is ki lehetne csavarozni és akkor az egész elejére mehet egy nagy radi állítva betenni!! :DD
Itt egy nagy 20cm-es van bent.
Itt egy 240-es
Itt is egy 240-es megoldás
Ez sem egy gyenge megoldás!

® SimonYana ®

(#915) SimonYana válasza Weareus (#886) üzenetére

SimonYana
(addikt)

Weareus (#886)

Nem teljesen vagyok biztos abban hogy értem a kérdést , de megpróbálkozom vele!
Szóval szeretnél vízhűtést és Mo-Ra3-as radival. Mindössze egy CPU-t és egy VGA-t hűtenél mint Én! Az egész rendszert elviszi a legkisebb Laing DDC amit itt a PH-n megveszel 5-10-ből. Passzívan felejtős , mert megáll a Mo-Ra3-ban is a levegő. Egyépként passzívan nekem olyan 65 fok körül mozgott a GPU , de nekem 4500Mhz-n megy a 3930K.
Ha már csak egyetlen egy ventit is teszel rá az azonnal minimum 20 fokkal kevesebb lesz!
Nekem játék alatt 4 db nagyon halk 18-as ventivel 34 fok körül mozog. Van hogy fel megy 37-re is!
Megveheted a D5-öt , mert világbajnok pumpa , de nagyon drága is és úgy is a legkisebb fordulaton fogod használni! :DD
HF rendszert tegyél mert akkor a pumpa is hangtalan. 8mm-es belsőnél már észrevehetően hangosabb , de azt is nagyon hallgatni kell hogy meg halld!

Ha valamit rosszul írtam javítsatok! :R

Pár kép a rendszeremről ha érdekel!

® SimonYana ®

(#916) Sky D. válasza SimonYana (#915) üzenetére

Sky D.
(tag)

kiegészítve, D5 pumpát 15-20 körül lehet venni szintén apróból :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#917) DigitXT válasza SimonYana (#915) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Már megvan neki a rendszer, nem?:) Nagyon rá van kattanva
erre a passzív üzemre a radi esetén, pedig sok értelme nincs,
ha egyéb zajforrások is vannak, hiszen most írta, hogy cserélt
ventit a procihűtőn, ami így jóval halkabb lett: akkor meg? 300
rpm-en rohadtul nem lehet kihallani a 18-as ventiket, és mégis
visznek annyi levegőt, hogy köröket vernek a passzív üzemre.

A D5 egyébként közel sem annyira drága, csak nem újonnan
kell venni, meg nem az ezen nyerészkedő neppereknél.:R

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#918) föccer

föccer
(nagyúr)

Üdv!

Teljesen láma vagyok a vízhűtés témakörben, ezért elnézést kérek az amatőr kérdésért.

Azt szeretném kérdezni, hogy a CPU hűtésénél a hűtőblokkba csak simán befolyik a víz és kifolyik onnan? Nincs benne semmi extra lamella, vagy bátmi egyéb? Csak egy sima téglatest amibe bemegy a víz és kijön?

Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy milyen vékony anyagg van a blokk CPU felüli részén?

Köszi,

üdv, föccer

(#919) SimonYana válasza Sky D. (#916) üzenetére

SimonYana
(addikt)

Az igaz , de az már a régi típus és azok kicsit zajosabbak tudnak lenni! Az még akkor is 20 .
Abból ki jön egy DDC + tető rá és egy EK henger tartály , vagy bármilyen tartály! :R
Nekem ez 20 és van még egy Alphacool Laing DDC reservoir tartály Laing PRO tetőhöz ELADÓ!

® SimonYana ®

(#920) poli27 válasza SimonYana (#919) üzenetére

poli27
(veterán)

Nem megy a link....

(#918) föccer Kb ilyen a belseje egy blokknak..

[ Szerkesztve ]

(#921) imibogyo válasza föccer (#918) üzenetére

imibogyo
(addikt)

Normális blokkokban vannak lamellák bőven, akár több száz is. Ez ad megfelelő nagyságú felületet a hőátadáshoz. LINK :K

(#922) SimonYana válasza föccer (#918) üzenetére

SimonYana
(addikt)

Méreteket nem tudok , de nem csak egy egyszerű réz lap!
Gyártónk ként változik!
Ez a kép segít , hogy miről hadoválok!
:DD

Itt van a tartályról a link!
Valamit el csesztem! :B

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#923) ThodEE válasza föccer (#918) üzenetére

ThodEE
(őstag)

Belül van hőátadó felület a legrosszabb eset a sima átjáró jobb esetben valami komolyabb, de a legbiztosabb valami ilyesmi ;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#925) Weareus válasza SimonYana (#915) üzenetére

Weareus
(őstag)

Köszönöm :R .
Egyébként DigitXT-nek a 917-ben teljesen igaza van.
A linkelt cuccok megvannak már (adatlap), csak a procit is szeretném levizezni.
Ne haragudj, ha félreérthető volt a passzív szó - bár rendszeresen olvasgatom a topikot - nem voltam egészen tisztában vele, hogy itt hogy kell használni. :R
Én most csak a venti nélküli üzemmódra gondoltam, amikor a "passzív" szót használtam, mert a szivattyú hangjával - pontosabban relatív zajtalanságával - messzemenően elégedett vagyok, de azért - gondolom - az igazi passzív rendszer a termoszifon-hűtés. Kísérleteztem is ezzel - egyenlőre csak papíron, egyenletekkel, különböző hűtőközegekkel számolva -, de egyenlőre talonba tettem.
Majd talán egyszer, ha a pumpa ideje lejár és (számomra) új megközelítést akarok kiagyalni...

DigitXT 917:
Korrekt. :R
15 literes tartályom van, jó háromnegyedig desztvíz-etanol (cc.85-15 V/V%) eleggyel. Venti nélkül is órákba telik, amíg ekkora mennyiségű keringő vízzel eléri a rendszer a 40-50 fok körüli hőmérsékletet 3D játék alatt - tekintve, hogy közben hűl is a Morában - és engem nem zavar, ha a dT csak ekkora mínusz értéket képvisel a kártya eredeti hőfokához viszonyítva.
Ref. hűtővel ehhez képest + 35-40 fok volt, ráadásul nem tudtam, mi lobog jobban: a hajam a légkavaró fuvallatától vagy a dobhártyám a hangjától...(Ehhez tudni kell, hogy a gép hátulja karnyújtásnyira van tőlem a csatlakozók miatt, na meg mer' lusta vagyok :DDD ). Elismerem a ventik vízhűtésben tett szerepét és jóságát, nem ezzel akarok vitatkozni!

Azt viszont sejtem, hogy a prockó rákötése után egy olyan hőfoknál állna meg a rendszer, amit már nem akarnék...
Venti ennek ellenére nem lesz, mert nem akarom. Nekem semmi bajom azzal, ha legtöbben víznél is használják, de hadd ne legyünk egyformák. :R

Igen, én a cuccokat a linkelt helyen vettem, újonnan, és annyiért... Azért most már jobban átnézem a lehetőségeket, hogy honnan is rendeljek, de azért a vételt nem bántam meg, ez is egy fejlődési állomás volt. Legközelebb - remélem - bölcsebb leszek. :R

[ Szerkesztve ]

(#926) Sky D. válasza SimonYana (#924) üzenetére

Sky D.
(tag)

NA tele lett a gatya 1 pillanatra ..

Álok a konyhaasztalon , és meszelem a plafont , egyszer csak nagy pukkanás levágódott a biztosíték....

Én rohanok a géphez, hogy lehet zárlatos valahol kifolyt a víz..

De mondom sehol egy tócsa.....

Erre jön apám : -Nálatok sincs villany ? Akkor a felx zárlatos .....

felkapcsolta a főkapcsolót és visszament szerelni ...
Én meg ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :W :W :W :W :W

(#927) SimonYana válasza Weareus (#925) üzenetére

SimonYana
(addikt)

15 liter víz?
Teszek be egy 60 literes tartályt és ha a család fürdeni akar , elkezdek előtte játszani! :))

Sky D.!
Majd megszokod , hogy mással is lehet gond! :DD
Azért megnéztem volna , hogy dobsz el mindent és irány a gép! :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#928) HUfantom válasza Sky D. (#926) üzenetére

HUfantom
(senior tag)

Szép!!!!! :)

Sokat gondolkodom újabban egy APC Smart beszerzésén, pont az ilyen rádugom ha zárlatos kutyát érdekli hogy miből száll el a füst :)

Yesterday is History, Tomorow is Mystery, but Today is a Gift, that's why they called it: "Present" --- Grand Master Oogway

(#929) Sky D. válasza Weareus (#925) üzenetére

Sky D.
(tag)

Azért 1-2 Phobya G-Silent 18 700rpm a Mora -3 a , nem ártana , és leszabályozva egyáltalán nincs hangja, mint tapasztaltad , viszont a minimális légmozgás amit keltenek már megéri a használatukat hömérsekelt szempontjából , míg fogyasztás szempontjából
ha 100% teljesítménynél enyit fogyasztanak 0.91 W (=induló 7V x 0.13A) akkor minimumra véve még kiszámolni sem érdemes az éves fogyasztását ...

(#930) Weareus válasza SimonYana (#927) üzenetére

Weareus
(őstag)

Oké, értem én a viccet. :DDD. De ha már így állunk: egyébként víz-etanol elegy, ezért én senkit nem fürdetnék benne... :)

És lényegében a prockót rákötve mekkorát változhatna vajon a vízhőfok?
Kellene még egy Mora venti nélkül v. elég lenne egy tripla?

929 Sky D.: Ühüm. igazad van.
(Venti nem lesz).

[ Szerkesztve ]

(#931) Sky D. válasza HUfantom (#928) üzenetére

Sky D.
(tag)

He-He én dolgoztam az APC -nek, míg össze nem olvadt a Shneider electrik-el :)

Ha jót akarsz venni 120E ft töl kezdödik :D

Smart -ot veszel ,,, a többi gagyi , ez egy 650 W os táphoz jó :

[ Szerkesztve ]

(#932) Sky D. válasza Weareus (#930) üzenetére

Sky D.
(tag)

Ha tényleg passzív rendszert szerettél volna elérni, akkor Én már a legelején Mora 3 Core-t javasoltam volna.

Ügy érzem 2 db Mora 2 core már vinné passzívban a rendszert.

A core (LC)-t jobban és könnyebben átjárja a levegő , mint a körbe beskatulyázott mora LT-t vagy Pro-t melyeket épp a ventik keltette levegőáramlás miatt zárnak köre (ne kerüljön bele fars levegő)
+ a core még olcsóbb is .. pár ezer forinttal . .....

[ Szerkesztve ]

(#933) Sky D. válasza Sky D. (#932) üzenetére

Sky D.
(tag)

Javítás ,

"Ügy érzem 2 db Mora 3 core már vinné passzívban a rendszert."

(#934) föccer válasza poli27 (#920) üzenetére

föccer
(nagyúr)

Köszi szépen mindenkinek a választ! :R

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

(#935) Weareus válasza Sky D. (#932) üzenetére

Weareus
(őstag)

Igen, ez a Mora 3 LC jobbnak ígérkezik passzívban, mint az enyém, de nem hiszem, hogy egyből kettő ilyenre kellene váltanom.
Azért egy példány beszerzésén érdemes lesz elgondolkodni, mint távlati terven, köszi a linket. :R

(Csak azért gondolom, hogy elég lehet egy ilyen is a már meglévő Mora mellé, mert most - ahogy írtam is - egy ventis üzemre tervezett Mora passzívban viszi a VGA-t, ami wattban kifejezve nagyobb mennyiségű hőt termel, mint a CPU.)

Egyébként iszonyat jól néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

(#936) Sky D. válasza föccer (#934) üzenetére

Sky D.
(tag)

Ha készítesz blokkot , mert gondolom azért kérdezted meg, kérünk, tegyél fel ide képeket hogy milyen lett a belseje :)

Előre is köszönjük.

(#937) föccer válasza Sky D. (#936) üzenetére

föccer
(nagyúr)

Olyan gép kellene hozzá, amim nincs. :(

De lehet, hogy bepróbálkozok valamivel, még meglátom. :))

üdv, föccer

(#938) HUfantom válasza Sky D. (#931) üzenetére

HUfantom
(senior tag)

Én arra gondolok hogy használtat akarok venni egy 25 körül.
Egy apc smart 1000est

Van itt Ph-n aki szerez bele új aksikat és kész :)

Volt egy APC smart -om...
15ért vettem volt hozzá kábel így winxpvel megértették egymást.
Mikor belecsapott a villám 2 utcával odébb a villanyvezetékbe a cucc megvédte a gépem.
Jött a lakás biztosító, hogy irány kárbecslés....
APC hasonló tudású eszköz 175.000
Winyo bad sectoros lett / lehet nem villámtól de... / 30.000

Biztosító áááááááááááááááááá......
Felét álljuk...
Én kicsit szomorkodva elfogadtuk.
Így kaptam én 95.000et a két cuccért együtt...

Yesterday is History, Tomorow is Mystery, but Today is a Gift, that's why they called it: "Present" --- Grand Master Oogway

(#939) Weareus válasza Weareus (#935) üzenetére

Weareus
(őstag)

Bocs, marhaságot írtam a vízhőfokra (mert az MSI AB nyilván a GPU temp-et méri).
Persze ezt eddig is tudtam, csak azt nem, hogy nem elhanyagolható különbség van a kettő között, mert a víz ált. hidegebb.
Mennyivel is?

940 Sky D.: Igen, igazad van, én sem kötekedni akartam. Kár, hogy nem kérdeztelek előbb! :R

[ Szerkesztve ]

(#940) Sky D. válasza Weareus (#935) üzenetére

Sky D.
(tag)

Én nem a cserét szuggerálta csak annyit, hogy az első Mora rossz választás volt ha az ember passziban gondolkodik. Inkább +1-2 venit mint egy extra mora core..

egy ventikhez tervezett radiátor ,-80%-al kevésbé hatékony, mint egy alapból passzívra tervezett radiátor.

2-övel pedig biztos emberségesebb hőfokot lehet elérni mint 1 db-al

(#941) poli27

poli27
(veterán)

[link] ennek vajon van értelme, 4 cső a blokkon? :)

(#942) Sky D. válasza HUfantom (#938) üzenetére

Sky D.
(tag)

mintha ugyan azt linkeltem volna be , amit szeretnél venni :) csak az új 108000 Ft :)
a Smarat család azért jó mert sinusoid a kimenőfeszültség ... vagyis mintha a 220 ra lenne rákötve a számítógép, míg a Back UPS -ek nek a kimeneti feszültsege trapéz , 1-2 -3 lépcsős, ezt sok Active PFC PC-s táp nem díjazza ....
Söt , a a PFC-s tápaok indítási feszültsége 2 akár 3X osa is lehet a névleges teljesítménynek, amit a Back UPS -ek nem bírnak ...

Az új generációs UPC-k ben a kondenzátor energia leadását igaz megnövelték, de még így is esélyes, hogy nem bírják az Active PFC tápokat :)

+ a Back családot , 25% al nagyobbnak kell lennie a Táp "felvételi" telejsítményénél ugyanis nem bírhatja a szuszt + terhelés növekedésével, csökken a UPS teljesítményének minősége.:)

A "felvételi" teljesítményt úgy tudod kiszámolni hogy megnézed a táp Amper felvételét azt megszorzod a Volt all, vagyis ha 10 Amperes a tápod, akkor azt megszorzod 220 voltal , vagyis 2000V os Back UPSt kellene venned ... és nincs semmi ráhagyás, ha netán elindul a Aktív PFC....

Remélem felvilágosítottalak :D

(#943) Sky D. válasza poli27 (#941) üzenetére

Sky D.
(tag)

Igen így oldották meg, hogy a blokknak kisebb legyen az ellenállása :)

HUfantom
Az actív PFC nem szereti a trapéz jelű áramot ... így van esély hogy folyamatosan az induló feszültséget veszi fel.. mert úgy érzékeli, mintha kihagyna az áram ...
Viszont az UPS nem tud annyi Voltot biztosítani a Tápnak, így a UPS(mert végi magát is) kikapcsolja magát és sípol .. sokszor találkoztam ezzel a problémává.. bekapcsolták a UPS-t , úgy hogy rá volt kötve az összes fogyasztó 2 monitor számítógép nyomató .. és a UPS csak sípolt , és sípolt :) nem is csodálkoztam.. és utána a vásárló volt felháborodva ... ahelyett hogy megkérdezte volna vásárlás elött a supportot..

A Back család , a othoni aktív PFC nélkül gagyi olcsó hétköznapi tápoknak lett kitalálva ... bár az elterjedő aktív PFC nek köszönhetően , muszáj volt nekik újítani a UPS eken , így hozták létre a új generációs Back UPS -eket .

szerény véleményem szerint , egy APC túlfeszültség gátlóval jobban jársz ... ha regisztrálod , és garos, (amit meg lehet hosszabbítani ) akkor hiba esetén , a cég ha a túlfeszültség hibájából keletkezett a kár, akkor kártéríti a hibás TV-t számítógép-et elektonikát....

(#944) blasko92 válasza poli27 (#941) üzenetére

blasko92
(őstag)

Ez a lényege.

A prociblokk után nem sorba vannak kötve a többi blokkok, hanem párhuzamosan

(#945) nzozz válasza blasko92 (#944) üzenetére

nzozz
(aktív tag)

Ez nagyon komoly :D

Amúgy egy kérdés - gondolom elhangzott már - de mennyivel/miért jobbak (ha jobbak) ezek a gyári, bazi drága hőleadó radiátorok, mint pl. egy autó hűtés vagy fűtésradiátora, olajhűtője, stb.?

[ Szerkesztve ]

(#946) ThodEE válasza nzozz (#945) üzenetére

ThodEE
(őstag)

Nembiztos hogy jobb, inkább esztétikusabb és könnyebben szerelhetők a kialakított felfogatópontok által, míg egy autó vízhűtő radiátor nehezebben szerelhető szépen a gépre. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#947) Joshi válasza nzozz (#945) üzenetére

Joshi
(félisten)

Amit ThodEE írt az az egyik oldala az igazságnak, de a lényeg inkább a PC radiknál a radi szerkezetében keresendő ugyanis párhuzamosítva van ami kisebb ellenállást képez.

[ Szerkesztve ]

(#948) nzozz válasza ThodEE (#946) üzenetére

nzozz
(aktív tag)

Hát végülis...bár én tuti nem adnék mindezért nagyságrendekkel több pénzt, de ez már más kérdés. :D

(#949) nzozz válasza Joshi (#947) üzenetére

nzozz
(aktív tag)

És mi a helyzet az olajhűtőkkel? Hasonló lamellázás, mint a számítógépeknél használt hűtőknél, alacsonyabb ár, optimálisabb méret. A képen látható 25x10x5cm és 20.000Ft. (nem ismerem különösebben a vízhűtőradiátorok árazását, de szerintem olcsóbb) De van 25x23x5cm -es 35.000Ft körül vagy akár 25x5x5cm -es 13.000Ft -ért. kerestem egy random boltot, ahol vannak ilyen cuccok...

[ Szerkesztve ]

(#950) Joshi válasza nzozz (#949) üzenetére

Joshi
(félisten)

A PC-és radi is ennyibe kerül jobb paraméterekkel, ráadásul illik rá a 12-es venti. Ha nem lenne jobb a PC-és radi mint mondjuk egy olajhűtő radi akkor biztosan nem lenne ekkora piaca.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.