Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    újabb értékes tapasztalat...

    Múltkor meséltem, hogy megállt a pumpa a gépben.
    Nos lakótárs megkért hogy teszteljek neki ramot. Alig 16GB 4X4GB Corsaid Vengeancet.
    Hát legyen...

    Bepakoltam a sajátomat ki. Tesztek futtatása 100%ig okés az első teszt végigment laza 1.5 óra. Az ő gépében 10 perc után elöntötte a képernyőt a piros hibaüzenetek //memtest86
    Windows is bootol semmi probléma.

    Kivettem a ramokat vissza az enyémet. Indításnál nézem ismét melegszik a rendszer valami nem kerek. Nézem a pumpa ismét el akar indulni. Olyasmi jelenség, amikor az autónál önindítózol de nem indul el. Mivel itt az önindító egy 850es táp ezt hosszasan csinálta. A windows simán felállt nézem kúsznak felfelé a hőfokok ez így nem lesz jó. Nézem a Asrock utilityben a CPU ventilátor fordulatszámot, közben ki-be dugtam a molexet hátha segít. Nem segített. Épp leültem gondolkodni mit tegyek este 11kor, mikor hopp a 0 megmozdul 4000....
    A rendszer hőmérsékletek azonnal a legjobb értékre ugranak nem telt el 3 másodperc.
    Egyszer az érzékelő 7500as értéket is mutatott aztán beállt a DDC normális 3800-4000 fordulatra.

    Vajon közel jár a pumpa a végéhez vagy valami lerakodás lehet ?
    Egyre furcsább, még jó hogy ott a D5 csak még nem kerítettem rá sort hogy szétszedjem a gépet és berakjam.

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák