Új hozzászólás Aktív témák

  • juuuj

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy egyedi vízhűtést, de nem vagyok biztos egy pár dologban, ezért fordultam hozzátok. Mellesleg ez lesz az első egyedi vízhűtésem. A ház sem lesz gyári, ugyanis a gép egy asztalban lesz benne.

    Ezekről a holmikról van szó:
    EK Water Blocks EK-DCP 4.0 PWM 12V Pumpa
    EK-RES X3 250 Lite
    EK Water Blocks EK-Supremacy EVO - Acetal + Nikkel
    EK Water Blocks EK-CoolStream PE 360

    Gép config:
    Asus Sabertooth Z170 S
    Intel Core i5 6600k
    Asus GTX 970 (vagy 980, ezért sem írtam rá blokkot.).
    Alaplapot ebben az esetben nem érdemes hűteni. SSD-t és HDD-t sem, úgy lett kialakítva a ház.
    Egyszóval csak a procit és a vidikarit fogom hűteni.

    A problémák:
    - Nem tudom eldönteni, hogy a pumpának melyik az input-ja és az output-ja.
    - Szeretnék kemény akril csöveket használni. Nem tudom mennyire merevek a lágy csövek, az akril csőről meg nem tudom mennyire bonyolult hő segítségével meghajlítani.
    - Milyen csatlakozók (méret) szükséges ehhez a rendszerhez.
    - Úgy terveztem meg a hűtést, hogy, a tartályból a pumpa felszívja a vizet (vagyis szó szerint bele kellene, hogy ömöljön a víz, ezért kell, hogy a tartály magasabban legyen gondolom.). A pumpa kilöki a vizet a CPU blokkba, a CPU blokkból megy a videokártya blokkba. Belemegy a radiátorba (a levegő gondosan átfújja), onnan meg megy a tartályba, és indul újra a kör.
    - Hogyan kellene vízszintesen elhelyezni a tartályt. Melyik csatlakozón jön be a víz és melyiken távozik.

    Elég sok a bizonytalanság, de megköszönném, ha valaki felvilágosítana jobban, ezekre a kérdésere válaszolva :R
    Kérlek, azokat ne mondjátok, hogy ha nem tudsz semmit, ne is építs vízhűtést :)

    Előre is köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák