Új hozzászólás Aktív témák

  • jones965

    Modder

    Előttem az utódom:

    Más, aktuális téma: áramlási keresztmetszet kérdése.

    Mint többen tudjátok, egy pár konfiguráció már megfordult a kezem alatt. A legutóbb épített rendszeremnél 2 körös hűtést alkalmaztam. Az egyik a gpukat, a másik a cpu-t hűti. Az első körben van 4 db blokk, valamint 2 db radiátor, az utóbbinál 1 blokk 1 radival. Azonos szivattyúval azonos fordulaton a gpu hűtőkörnek a térfogatárama közel 2,5-szerese a cpu hűtőkörével ellentétben. Mindkettő rendszer csövezése 10/8-as krómozott rézcsővel van megoldva. A különbség a rendszeren belül, a tartály és a szivattyú ráfolyási keresztmetszeténél van. A gpu körön 19/13-as csövön, míg a cpu körön 10/8-as rézcsövön történt a szivattyú megtáplálása.
    Itt jött a felismerés, hogy a szivattyút a kellő térfogatáram biztosítására nem kap elég folyadékot.
    Kicseréltem a cpu körnél a tartály és szivattyú közti csövet 19/13-as csőre, és láss csodát, a térfogatáram ~ kiegyenlítődött a 2 rendszernél. A rendszeren belül az áramlási keresztmetszetek nem változtak, csak amit leírtam. Így a szivattyú sokkal hatékonyabban, kellő térfogatáramot biztosítva kisebb teljesítmény felvétel mellett tud üzemelni. Ajánlom mindenki figyelmébe, főleg akik kis keresztmetszetű rendszert építenek/üzemeltetnek. ( ehhez persze megfelelő teljesítményű szivattyú szükséges)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák