Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz misu #3 üzenetére

    ???
    Van hozzá valami affinitásod?
    Meg monnyuk azért szerszám se árt.

    A csapcseréhez mondjuk elég 1 villáskulcs de a mosógéplekötés az már eszközigényesebb lehet..

    Mit akarsz lekötni?
    Vizet, vagy a szennyvizet nem akarod a kádba folyatni?

    Üdv

    Csaba

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz misu #5 üzenetére

    Szóval:

    Az ótómatta mosógépet kellene hideg vízhez juttatni?

    Első kérdés:
    Annál a kiállásnál ahova kötni akarod van e már elzáró (milyen? tekerős, golyóscsap , és mennyi idős) eredetileg milyen fogyasztó és hogyan van rákötve... (fix kötés, flexicső, réz stb..)

    Ha van a vízkiállásnál !!!jó állapotú, működőképes!!! elzáró és nem szükséges a fogyasztók kiszakaszolhatósága akkor egyszerűen egy T-idommal és közcsavarral meg lehet oldani a dolgot.

    Vízhez a teflonszalagot úgy felejtsd el ahogy van! Gázhoz még csak csak, de a vízhez a jó öreg faggyú és kenderkócnál nemigen van jobb. (a kender ha nem passzos a menettömítés, még akkor is beledagadhat a szivárgásba és a kezdeti gyöngyözés később eláll)
    Vizhez teflonszalagot esetleg nagypontosságú, vagy sérülékeny kötéseknél (fém-műanyag menetkötés a bojlereknél) használnék.
    Ami még esetleg szóbajöhet a LOCTITE 55 tömítőzsinór ami jó vízhez-gázhoz, csak kb 3.000.- Ft egy doboz, ennél a kóc nagyságrendekkel olcsóbb.

    Idomokból inkább rezet vegyé ha lehet, mert az öntvényidomok sokszor elég szar pontossággal vannak legyártva, én belefutottam már öntéshibás könyökbe is amin egy tűhegynyi lukon gyöngyözött kifelé a víz.

    Ha nem lehet a mosógép vízbekötését hosszútávon kikötni akkor érdemes egy golyóscsapot betenni a mosógép ág elé, hogy pl ne kelljen a bojler vízellátását elzárni egy mosógéphiba esetén (ez amúgy is erősen javasolt, mert kényelmesebb), ha akarsz vegyél a csapból eleve tömlővégeset (ügyelj a slag méretére) és akkor csak egy awab-bilinccsel kell rákötni a mosógép tömlőjét.

    Csaptelep:

    Ha nem egykaros a régi csaptelep, akkor az is lehet, hogy a melegvíz csapbetétje ment tönkre.
    Ellenőrizheted úgy, hogy először elzárod a melegvizet, majd megbontod a csaptelep melegvízbekötését a fali kiállásnál. Kicsit rányitsz, ha folyik a melegvíz akkor a csapteleppel van a hiba. Javítás (pl. betétcsere) vagy csaptelepcsere a megoldás. De esetleg a bekötőcső is eltömődhetett.

    Így hirtelen ennyi...

    Üdv

    [Szerkesztve]

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz misu #7 üzenetére

    Milyen messze van a legközelebbi vízvételi hely (kiállás) a mosógép telepítési helyétől? Mert ha jól értem, te falat akarsz bontani, kivágni egy darabot az ott haladó vízvezetékből és egy T-idomot beleszerkeszteni a kivágott rész helyére...
    És oda bekötni a mosógépet...

    Amivel gondod lehet ha így van ahogy képzelem...:
    meglehetőst nagy lukat kell bontanod, hogy elférjen a menetmetsző-fúró meg elférj a cső elvágásánál, továbbá a két felmenetezett csővég és a T-idom összeközelítésével is bőven adódhat problémád.
    (gondolj utána és megérted mire gondolok)
    Mindenféleképpen kenderrel tömítsd a meneteket, mert az nagyobb ''játéklehetőséget'' ad számodra mit a teflon vagy a loctite zsinór.

    Ami alternatívaként felmerül, hogy egy hosszabb slagot kötsz a mosógép vizbekötésére és így megúszod a falbontást, ha el tudod vezetni a slagot (úgy, hogy az nem zavar téged) a vízvételi helyig.

    Ennyi

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz misu #9 üzenetére

    Üdv,

    Tudnál esetleg egy fotót erről a boyler körüli szabad csőről csinálni?
    Még egy rajz is megtenné...
    Most amit én gondolok az az, hogy adva van az ominózus rövid csődarab szabadon, aminek az egyik vége a falba, a másik a boylerba csatlakozik?

    A boylernél a hidegvízoldalt nyugodtan bonthatod, ha már elzártad a vizet, de a viszacsapószelepet hagyd a boyler bekötőcsonkján, ha így teszel a boyler nem fog leürülni...

    Mivel van a boylerhez a vízbekötés megcsinálva?????
    Mert itt lehetne mindenféle külön faxnizás nélkül elágazást csinálni.
    A boylereket pedig mostanság flexibilis csővel kötik mert az a legegyszerűbb..

    Üdv

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Tangerine #12 üzenetére

    ''Na igen ha a visszacsapó rajta van és jól zár (ha nem túl öreg, vízköves) akkor nem kell leengedni''

    Hát általában aki nem akar meghalni annál rajta van, mert ugye az vezeti le a boilerből a határolóhiba esetén a túlnyomást. Ezt pedig csak a legbátrabbak szokták megkockáztatni, meg ugye aggyák a boilerhez.

    Nálam a kb 15-éves hajdú boiler szelepe simán zárt és le kellett venni a boiler leürítéséhez. De még az öreg szelepek többsége is csak csepeg vagy picit ''pisil'' az meg egy gyors szerelésnél bőven kezelhető.

    A menettömítőanyagot pedig mindíg menetemelkedéssel megegyezően szokták a menetre tekerni, mert ha nem így tennének akkor a menetről letolódna a tömítőanyag. Vízhez pedig a rendes emberek faggyút használnak gépzsír helyett.
    Mégse kőolajszármazék kerüljön a vízrendszerbe...

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz misu #15 üzenetére

    Naszóval, itt van egy gyors skicc, hogy hogyan oldanám én meg a mosógép leágazást a boiler bekötésről.

    [kép]

    A BB-s flexicső az KK-s mert nem emlékeztem pontosan, hogy a betűvel a tömlővég menettípusát vagy a befogadó menettípust jelölik.

    A visszacsapószelepben emlékeim szerint belső menet van így az ide csatlakozó flexicsővégnek külső menetesnek kell lennie.

    Ha esetleg kapsz olyan T-idomot, aminek 1 külső menetes vége is van azzal spórolhatsz egy közcsavart a fali csatlakozásnál.

    Mikor bevásárolsz a boltban akkor még ott rakd össze előzetesen a beilleszteni kívánt szerelvényeket és még a vásárlás előtt győződj meg a kezdő és a végpontok (falikiállás, visszacsapószelep, mosógép bekötőtömlő-hollander) menetméretéről és hogy külső vagy belső menetesek. Az összeszerelt kiegészítés végpontjai ebbe illeszkedjenek (a képzeletedben). Ha még a boltban összerakod a beépítendő szerelvényeket, akkor megvan a módod a kifelejtett dolgok pótlására és nem otthon derül ki, hogy pl. a T-idom és a golyóscsap közé kell még egy közcsavar is, mert BB-s a csap.
    Az idomokból lehetőleg rezet vegyél mert pontosabbak és könnyebb lesz őket szerelni.

    Ha már szerelgetsz a boiler körül el kellene gondolkozni azon, hogy ha elektromos a boilered akkor mikor volt utoljára aktív anód cserélve ill a vízkő kipucolva a boilerből... (egy füst alatt megcsinálhatnád azt is)

    Üdv

    [Szerkesztve]

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz _az #40 üzenetére

    Bemész bármelyik obiba és kapsz menetezve készen.

    De vigyázz mert aranyárban adják.

    Én előtte felhívnék egy szerelvényboltot és megkérdezném, hogy mennyibe kerül 1 méter horganyzott 1/2''-os vascső, annak az árához viszonyítanám az obi árait.

    Mert akinek van menetvágója 2 üveg sörért simán feldarabolja és megmenetezi azokat a csöveket.

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz misu #48 üzenetére

    Hááát...

    Igy elsőre nem igazán értelmezhető a dolog....

    Először is megnézném az éjszakai áram vezérlését, mikor ad le áramot...
    Amikor megkapja a jelet és áramot ad akkor ellenőrizném, hogy az áram eljut e a vezeték végéig...

    Emellett a rendes hálózaton is kipróbálhatnád....
    Ha rendes hálózaton sikerült működtetni, akkor ha ugyanúgy kötöd be az éjszakai (vezérelt) hálózatba akkor szintúgy működnie kell a boilernek..

    Ha van áram a drót végén és mégse megy a boiler akkor ellenőrizd a bekötés helyességét (fázis, nulla , föld). Illetve gondolkozz el, hogy mikor kiszedted a fűtőbetétet nem kötötted e le véletlenül a két biztonsági hőkapcsoló egyikét (ez csak tipp)..

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz misu #50 üzenetére

    Kezdjük az elején...

    Ha normál hálózatról a boilered !rendesen! működik, melegíti a vizet és a kívánt hőfok elérésekor a túlhevülést elkerülendő kikapcsol, akkor a boilernek semmi baja. (a védő termosztátokkal ne foglalkozz, ha nemtudod mi az akkor szvsz nem bántottad őket, egyébként 2 db ''patron'' amik mélyen benyúlnak a víztérbe a boilertalp ''rúdján keresztül'', az egyik vezérli a ki-be kapcsolást, a másik a vész-tiltó kapcsoló)

    Ebben az esetben az éjszakai áramoddal van valami baj.
    Ami rendes áram csak vagy a központ által adott vezérlőjellel történik a hálózat elérésének engedélyezése-tiltása, vagy a villanyóra mellé felszerelt időzítő vezérlővel... Ha nem kapsz éjszakai áramot akkor az áramszolgáltatód felé panaszkodj mert lehet hogy meghalt a vezérlése...

    JÓTANÁCS!

    Ha ismeretlen szerkezetet szedsz szét (persze kikapcsolva, áramtalanítva) akkor ha vezetéket-vezetékeket bontasz MINDÍG jelöld meg a kötéseket mert így később elkerülheted a félrekötést!
    Ha előzőleg rendesen működött vélhetően helyesen volt kötve...

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Tangerine #58 üzenetére

    Az éjszakai áram biztosítékát egy szereléskor vajon hogy lehet kicsapni?

    Mert ugye szereléskor az első, hogy áramtalanítunk...
    Ehhez pedig az éjszakai áramkörnél is kell hogy legyen egy biztosító az óránál.
    Ha pedig bontás előtt azt lenyomod akkor nincs rövidzár...

    Az éjszakai áram vezérlőegységét (jelvevő/relé!!!) csak elmű-s szerelő bonthatja, azért van plombálva.
    Hívd ki őket.

    Tangerine:

    Esetenként én is fotózok, de némelykor a szigszalag, filctoll gyorsabb...

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Új hozzászólás Aktív témák