Új hozzászólás Aktív témák

  • manrick

    tag

    Sziasztok!

    Kaptam egy jó kis feladatot a cégnél. Írni egy levelezőklienst mert az outlook nem szolgálja ki a cég egy bizonyos osztályát kellőképpen (ez volt a rizsa)

    A problémám az, hogy még sosem programoztam C# -ban viszont ezt kell használnom.

    Kicsit utánanéztem a dolgoknak. Van egy exchange szerverünk. Mivel az outlook-exchange kapcsolat titkos, ezért más kellett kitalálnom. Mégpedig az IMAP protokollra gondoltam. Azért erre, mert ez képes arra, hogy egyszerre több felhasználó legyen bejelentkezve, folyamatos az online kapcsolat.

    Tehát megnéztem hogyan is működik ez az IMAP. Igazából csak a levelek fogadására jó, tehát a küldéshez szükségem lesz SMTPre is. A kapcsolódás ugyan úgy jön össze mint a pop3 as levélfogadásnál. (meg kell adni az elérési utat)

    Viszont gőzöm nincs hogyan álljak neki. Beszereztem egy könyvet, a címe Programozás C# nyelven. Ebben az alapok benne vannak.

    Örülnék, ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám lekérni egy adott postafiók leveleit (mondjuk egy listába). Legalább el tudnám kezdeni valahol.

    A programozás alapokkal nincs gond, az egyetemen is tanítanak programozást. Csak nem ezen a nyelven :F

    Bocsi ha sok off lenne benne.

    Előre is köszi a segítséget.

    Manrick

    Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

Új hozzászólás Aktív témák