Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Tök jó hogy lett ilyen topic, kérdeznék is: vásároltam egy régebbi házat, ahol már az első hónapban gyanúsan magas volt az elektromos fogyasztásom. Ez kb. +150-170kWh/hót jelent az eddigiekhez képest, miközben a fogyasztók szinte teljesen ugyanazok, mert mindent hoztam a régi lakásból.

    Elkezdetem volna keresgélni a hunyót, de eközben az egyik fürdőszobai konnektornál furcsa dolgokat tapasztaltunk. Egy 2000W-os hajszárító néha lenyomta a megszakítóját, egy elektromos hajvágó pedig be sem kapcsolt ebben a konnektorban. Ránéztem a kapcsolódobozra, egy 25A-s fi relé van ezen a körön, és hála a jó istennek más semmi (az előző tulaj egy elektromos törülközőszárítóhoz kérte dedikáltan, szóval ez a konnektor csak ehhez lett kiépítve).

    A konnektorra rámérve az alábbi dolgokat tapasztalom:

    - a fázisceruza világít a nullán (halványabban mint a fázison)
    - a fázis és a nullla között 180V-ot mérek
    - a fázis és a védőföld között 230V-ot mérek
    - a nulla és a védőföld között 0-at mérek

    Ezen kívül:

    - a fi relé teszt gombja nem működik (Merlin Gerin 23423)

    Amikor a fentieket tapasztaltam (4-5 napja) lekapcsoltam ezt a megszakítót (fi relét), azóta gyakran leolvasom az órát, és egyértelműen kezd beállni az elvárt fogyasztás, szóval az a napi +4-6kWh eltűnt. Az ijesztő az benne, hogy azért ez nem kicsit teljesítmény (kb. 200W, ha jól számolom), jó hogy nem történt baj. Közben meg a franc se tudja hány éve megy így, az előző tulajnak nem tűnt fel, elég sokat fogyasztott. Ehhez képest viszont sem a fi relénél, sem a konnektor felöli oldalon nem tapasztalható melegedés, sem egyéb nyom.

    Nehogy félreértsétek, nem megjavítani akarom, hívok majd szakit. Viszont ettől függetlenül szeretném érteni, hogy mi lehet a gond, és mi okozza :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák