Új hozzászólás Aktív témák

  • €uro

    őstag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni, hogy MPEG kódoláshoz ajánljatok programot.

    A feladat: Kamerával készített HQ minőségű (Video: 720x576, 9000kbps, Audio: AC-3, 256kbps) 16:9 arányú MPEG2 file-t szeretnék átkonvertálni.

    Kívánt kimeneti formátum:
    - Video: MPEG2, 6000kbps, VBR, 720x576, 16:9 arány
    - Audio: 192kbps MPEG Layer-II

    Tudom, hogy nem túl bonyolult és különleges dologról van szó. Mégis, nem találtam olyan programot, ami azt tudja, amire szükségem van. Illetve, amikkel próbálkoztam, azokkal mind gond volt. Például:

    MPEG Video Wizard DVD - Nagyon jó a program, minden tud, tetszik, stb. Egyetlen gondom, hogy a kódoláshoz csak egy CPU magot használ.

    ImTOO MPEG Encoder Platinum - Azt hittem egy már a nevében is kifejezetten MPEG kódolásra utaló programtól mindent elvárhatok. Azonban ez a szoftver nem ismeri fel a 16:9-es videókat. Azokat először csak 720x480-as felbontásban azonosítja. Aztán miután mégis kiválasztom, hogy 720x576-os kimeneti file-okat készítsen, a videókat úgy alakítja át, hogy közben fekete kávát konvertál hozzájuk, miközben a hasznos képet lekicsinyíti. Ráadásul MPEG-hez nem is lehet olyan széleskörűen beállítani a hang és videó bitrátákat és minőségi opciókat. Ennek az encoder-nek a legnagyobb előnye az lett volna, hogy egyszerre több magon is tud dolgozni.

    DVD Lab Pro - Ezt a programot DVD authoring szoftverként használom - erre nagyon profi. Ennek egy belső MPEG kódolát szintén próbáltam, ami már ugyancsak nem a kedvem szerint működött.

    Szóval, kérlek ajánljatok egy ügyes kis programot!

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák