Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz bluobluo75 #3031 üzenetére

    Szia bluobluo75!
    Nem tudom, hogy megoldódott-e már a konvertálási gondod. Azt kell elérni, hogy Xvid, Divx vagy Mpg legyen a végredmény, mivel ezeket "megeszi" a DVD lejátszó - akkor is, ha pendrive lehetőségről adagolod. Az avi fájl megjelölés egy gyüjtő konténer név, de ezen belűl egész sok fájl lehetőség van pl. az Xvd, Divx, M-Jpeg, avi (ami általában tömörítetlen fájl) stb, nem sorolom tovább. Ha elindítassz egy konvertálót, akkor általában, ha avi-t jelölsz be, akkor a tömörítetlent fogja feladni, amit nem tudsz csak a számítógépen lejátszani. Ezért az avi-n belűl be kell állítni. Vagy a másik, az MPEG konténer, ami fájlként csak mpg megjelölést kap, de ezen belűl lehet mpeg1, mpeg2, (sőt ott is progresszív és váltottsoros). Na jó, ennyit erről. Én a MOV-ot símán az XMedia Recode 3.1.6.9-el átkonvertálom mpeg2-/progresszívre vigyázva a beállításoknál hogy a képméretarányt megtartsam (4:3, vagy 16:9). És szépen átviszi mpg-be, amit a DVD lejátszó már tud fogadni.
    Az Xvid, Divx konvertálás nem annyita jó minőségű itt. Ha szükséges, akkor lépésenként is leírom neked a megoldást. Csináltam egy próbát az Avidemuxxal is, de az is átalakítja szépen akár Xvid-be, akár Divx-be, de legjobb az mpg-re alakítás.

    Üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák