Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz zh1972 #7 üzenetére

    Nem ellentmondani szeretnék a véleményednek(sőt), de pár dolgot nem árt a helyén kezelni.

    "Ami fontos volt nekem ebben a kategóriában, hogy meg kell, hogy közelítse a hangzás a vezetékes audiofil dugós eszközöket."
    Ilyen sose lesz vezeték mentes formában.

    "POP, JAZZ, KLASSZIKUS már-már vezetékes magasságokban"
    Maradjunk annyiban, hogy igen messze van tőle. ;)

    "ez az angol manufaktúrában készült füldugó mást tud."
    Akkor most olvasd el a dobozon, hogy Made in China.

    "nincs kedve 1000 EURÓKAT kifizetni egy 2-3 évre tervezett kiegészítőre"
    A legdrágább TWS jelenleg 350$.

    "150 EURO sok pénz-e vagy kevés, az mindenkinek egyéni megítélése."
    A hivatalos ára 99GBP, de többnyire gond nélkül be lehet szerezni 89 környékén.
    Szóval 150EUR mindképp sok érte.

    Azzal semmi probléma nincs, hogy neked az némileg laposabb, de nem túlzósan semleges és többnyire középemelés jön be. Érthető, többség ezt hiszi "minőséginek" mert szépen csilingel.
    Mivel a TWS piacon a túlnyomó többség a jóval populárisabb hangzást célozza meg, így kevés gyártó dönt úgy, hogy a semlegesebb felé veszi a irányt, és ezt a DSP hangolást többnyire minőségként próbálják leadni.

    Melomania nyilván nem rossz füles, mivel nevesebb gyártó terméke, de nyilvánvalóan, csak a túlzott mélyeket kerülőknek ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

  • f4lcon

    őstag

    válasz zh1972 #19 üzenetére

    ne ítélj, hogy ne ítéltess. a személyeskedésed sehova nem vezet itt, az arcoskodás meg főleg (v.ö. "magyarország (sic!) negyedéves költségvetése")

    már évek óta vannak a) jobb zsinóros fülesek töredék áron és b) nagyon sokszor jobbak az IE 800 árán, így annak hangminőségét megközelíteni bármilyen wireless eszköznek 2019-ben nem nagy truváj, a 100$ kategóriában szerintem többeknek is sikerül.
    700€ -ért ráadásul sok olyan vezetékes füles van, ami köröket ver a kapható legjobb TWS-re főleg azért, mert ott a jel még mindig tömörített, hiába LDAC.

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • Tulku

    veterán

    válasz zh1972 #19 üzenetére

    Te ugye mindezt el is hiszed amit itt körbehánytál?
    Mert akkor a "Boldogok a lelki szegények, mert ővék a mennyek országa" megkapó gondolat épp jót tesz leki békédnek...

    Nem baj, ha valaki dilettáns, a baj akkor fókuszálódik, ha megnyilvánul...

    Több sírhantra, viszont ráírják, rávésetik sokan:

    Béke poraira...

    Hogy búcsúzzak tőled, kedves: Ámen!

  • kemcso

    Ármester

    válasz zh1972 #19 üzenetére

    Csak pár hozzáfűznivaló:
    - Az IE800 kb 100$-os szinten szól, vagy úgy se. A csúcs innen már nagyon rég messze, pl egy a felső kategóriából [link], amit többen hallottunk.
    - a fotelharcosnak nevezettnek az elsők között volt a másik topikban TWS-e, és ez nem is az első neki: [link]
    - 5000 óra tesztolvasás remek dolog, de ha ennyire értesz a témához, akkor te is tudod, hogy csak egy kis szeletét adja a valós élménynek. Jóval többet ér meghallgatni az adott eszközöket a saját fülünkkel, mint egy random tesztelő rossz esetben fizetett véleményét olvasni.

  • vicze

    félisten

    válasz zh1972 #19 üzenetére

    Nem igazán értem hol írtam bármi sértőt. Pusztán azt nem hagyom, hogy valaki erőteljes túlzásokat, vagy valótlanságokat, egyetemes igazságnak állítson be, a hozzánemértése vagy nagyzási mániája miatt, ezzel pedig félrevezessen másokat.

    " fél éve írtam és nem is posztoltam végül."
    Aki ezt értelmezni tudja, az szóljon. :U Azt, hogy a füles 5 hónapja július 10.-én lelent meg meg se ejegyeztem.

    "Az pl nem zavart, hogy 5000 órát olvastam teszteket/review-kat? "
    De zavar, ha valaki pofátlanul hazudik, de inkább csöndben maradtam. Ha meg valakivel el akarod hitetni, hogy több mint 200napnyi időt töltöttél ezzel, elég szomorú...

    "Az kb. megfelel a többezer eurós hasonlatnak."
    Továbbra is értelmezhetetlen. :(

    "De mi a tökömnek magyarázkodok egy fotelharcosnak"
    Valahogy még nem láttalak egyik füles találkozón se, de szerintem fülhallgató kiállításokon se futottunk össze.

    "Ha nem telefonnal hajtjuk meg, hanem valami jobb minőségű minimum FLAC/DAC-os valamivel (de lehet már egy laptop is nagy előrelépés megfelelő SW-el)"
    Azt leírnád esetleg, milyen "valamivel" próbáltad az adott TWS-t, ami ennyire jó.

Új hozzászólás Aktív témák