Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Dalai Láma #8 üzenetére

    A megtapasztalások valóban egyéniek, ugyanakkor én mindet a Bibliával vetem össze. Megtanultam, hogy ami jónak tűnik, az nem mindig jó, csak akkor ha Isten szerint is az. Ezt a példát azt hiszem elmesélhetem. 19 évesen 2 gyerekkori barátommal alakítottunk egy BT-t, weboldalakat csináltunk és számítógépekkel foglalkoztunk, többnyire eladás. Minden nagyon jól ment, úgy nézett ki, hogy felhagyhatok a főállásommal, amit 3 műszakban csináltam. Okosan csináltuk, eleinte visszaforgattuk a bevételeket és én mint keresztény családból származó, ragaszkodtam ahhoz, hogy mindenben becsületesek legyünk, kezdve a jogtiszta szoftverektől a rendes adózásig. Kaptunk egy többmilliós megbízást, kb 80%-ban el is készültünk vele, amikor betoppant APEH bácsi és seperc alatt felszámolták az egész céget. Mint kiderült, a két másik beltag vezetett egy másik számlatömböt és vállalkozóknak áfa értéken adtak el számlákat számítógépekről, ez még ma is nagy divat adózás előtt főleg... Szóval csúnya bukta volt és mivel én is beltag voltam, az elcsalt adónak, kamatoknak és büntetésnek egyharmadát nekem kellett kifizetni. Több milliós összegről van szó, amihez hiteleket kellett felvegyek, iszonyat kamattal. Így végül 4 évig roskadtam ezek terhe alatt, havi 5000 forintom maradt mire befizettem minden törlesztőrészletet, ha a szüleim nem tartanak el, akkor utcára kerülök. Ekkor értettem meg azt, hogy miért írja azt a Biblia, hogy mi köze a hívőnek a hitetlenhez és, hogy kerüld a felemás igát. Azóta igyekszem úgy cselekedni, hogy már előre átgondolom, mit is mond erről Isten és emiatt rengeteg bizonyság van az életemben, amikből tudhatom, hogy jó úton járok és Isten szerint haladok. Több éve keresek munkát már és eldöntöttem, hogy mindaddig nem váltok, bármennyire is jónak tűnik majd az állás, amíg olyan ajánlat nem jön, amire Isten is ''rábólint''. Hogy honnan tudhatom ezt? Azt írja a Biblia, hogy keressétek először Isten országát és ráadásul néktek adatik minden. Tehát amikor munkahelyért imádkoztam, azt kértem, hogy több időm maradjon Istenre, a gyülekezetre, a szolgálatra. Megvallottam, hogy ez az elsődleges szempont, a pénz és a velejárók másodlagosak. Miután ezt megtettem, csőstül jöttek az ajánlatok, 3 év USA-ban évi 170.000 dollárért, vagy Debrecenben, magyar viszonylatban nézve igencsak jópénzért és én sorra mondtam nemet ezekre. Aztán nem olyan régen felhívtak egy helyről, ahova nem is én adtam be az önéletrajzom, valakin keresztül véletlenül odakeveredett és ajánlottak egy munkát, ami rugalmas munkaidő, nem kell elköltöznöm a mostani lakhelyemről és a ''magam ura'' lehetek. Nem tudtam, hogy mennyit ajánlanak, viszont egyből tudtam, hogy ez az amit kértem. Elfogadtam az állást minden további kérdés nélkül és utána kiderült, hogy nagyon jó pénzt fizetnek, pl magam választhattam ki, hogy milyen autót szeretnék és nem is kis értékben. Nos, ilyenből van rengeteg, az élet minden területéről.

    Kicsit hosszú lett, elnézést:)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák