Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rybank

    senior tag

    válasz rybank #27 üzenetére

    Eddig csak Ubuntut használtam. Ott ilyen módon ugye fut. Debianon ezenkívül ilyen /etc/rc.local szerkesztéseket látok, ezeket én még soha nem próbáltam. Ha valamit ott elcsesz az ember oda lehet a rendszer. Nálam okosabbtól kell kérdezned, ha úgy sem ment.

    [ Szerkesztve ]

  • chab7

    addikt

    válasz rybank #27 üzenetére

    Természetesen nem ez a hiba (hiszen minden más . kezdetű rejtett mappák látszanak). Viszont nekem Lubuntu alatt sincs ilyen mappa (bár ott szépen elindul a samba magától).

    Most visszakényszerültem a Lubuntura amúgy :B mert hiába szép meg gyors a Debian, ha pár dolog nem megy olyan flottul benne mint kellene, de legalábbis az Ubuntuban igen- akkor ott miért nem?!... és nem mindenre találni ám (rövid idő alatt) megoldást a neten. Professzionális linux szakértővé nem akarok válni - aki mindenre rögtön tudja a konzol parancsokat - sem kedvem, sem időm hozzá.
    A Lubuntu alatt viszont meg meg kell szoknom, hogy már akármilyen ablakkezelővel dolgozok, egy pár óra kemény munka után (sok megnyitott ablak, különféle programok, adatok betöltve) akadozóvá lassúvá válik a gép - sajnos lxde felületen is :(
    Más distronál lxde-n legalább gyors és eddig nem volt ilyen a gnome alatt sem, de az utóbbi 4-5 kiadás óta sajna nem elég a gépem a gnome-nak (semelyik distrón).
    Ez van, egy arany középút distro-t pedig nem sikerült még találnom, ami nem akad, gyors a gépemen (pl debian, lmde) és ugyanakkor megy minden "alap" dolog, nem kell órákat napokat keresni a megoldásokat rá (ha talál ilyet egyáltalán az egyszerű felhasználó). Az Ubi pedig ilyen. Ha nem is megy valami - arra hamar találni megoldást, hiszen nagyon sok ifo van hozzá a neten. De sajna egyre jobban tele van tömve és érzékelhetően nagyobb erőforrásigénye van.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Új hozzászólás Aktív témák