Hirdetés
- Elder Scrolls IV - Oblivion - Olvasd el az összefoglalót, mielőtt írsz!
- Diablo IV
- The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered - Már több mint 4 millió játékos
- Nintendo Switch
- EA Sports WRC '23
- EAFC 25
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- PlayStation 5
- S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- Clair Obscur: Expedition 33 teszt
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
egy-egy ember lehet. És persze az ideális világban mindenki a közös jót szeretné a saját érdekeiben kompromisszumokat is vállalva.
A valóság meg az, hogy általában az jár jól, aki mohó és agresszív. Mert szétszedik a mohók, ha hagyja magát. Lehet mindenkinek rosszabb így hosszú távon, de a star trek féle utópia majd akkor valósulhat meg, ha minden egyes ország egy közös irányítás alatt áll, amit valószínűleg erővel hoznak létre és tartanak fenn.
Talán arra hasonlít, amit az országukon belül csinált szingapúr. Lényegében diktatórikus erővel kiirtották az ellenzéket, akik általában korrupció és egyéni érdekek felé vitték volna az országot és az egyész egy üzleti vállalkozásként egy család irányítása alatt virágzott fel, fokozatosan váltva a demokratikusabb irányba. De ehhez az kellett, hogy a vezetők az egész ország érdekében legyenek diktátorok, a demokráciára még nem érett lakosságot ránevelték arra, hogyan legyenek felelősek magukért és az országukért.
Talán dél-korea is hasonló, de ott több családnál van a hatalom a háttérben és lehet nagyobb a korrupció nyugati definíció szerint. Ott lehet inkább más a helyzet. Lehet az ottani kultúrához az sikeres stratégia.
Európából hiányzik minden, csak beszélnek célokról, de sosem valósítják meg úgy, ahogy kell, hanem valaki saját zsebére lobbizva. Aztán nézünk mint a moziban, hogy mindent importálni kell, mert már csak szakembereket tudunk exportálni, akik elhagyják a területet, mert itt nem lehet semmit sem megcsinálni.
#47 Reggie0
ha nem is zéró összegű, de mivel exponenciális fejlődést vár mindenki, ezért nem elég a saját gazdaság növekedése, hanem az is számít, hogy az összesben mekkora arányban van benne adott ország. Mert ha nem tarja a szintjét az arányokban, akkor túlnőnek rajta a többiek. -
Reggie0
félisten
Ellenben a jatszma jellemzoen zero osszegu, mert amelyik nemzet nem kovet egy koltseges hosszutavu elonyt nyujto tervet az rovidtavon nagyobb elonyre tesz szert. Minel tobb resztvevo vagy oroszok vannak benne, annal biztosabb, hogy lesz aki megszegi. Hasonlo okokbol hulye az ember tomegben, mert muszaj annak lennie.
-
ddekany
veterán
Avagy, az emberi tömeg felfogható egy öntudatlan organizmusként, mint egy szakadékba gyalogló zombi. De vannak vezetők is, akik rendelkeznek öntudattal. Csak statisztikailag nem a legmegfelelőbb lelkületűek jutnak oda. Sokan abban reménykednek, hogy majd idővel vmi AI alapú izé átveszi a hatalmat. Ha valaha a technika elérünk oda, jót kell majd gurítani a dobókockával...
-
ddekany
veterán
Mi viszont absztrakt gondolkodásra képes lények vagyunk, és így fel tudjuk fogni, hogy annyira gyorsan változik a környezetünk, hogy a bedrótozott állati ösztönök már nem felnek meg. Szóval ha oroszlánkodunk, akkor esetleg kiírtjuk magunkat, de minimum hogy rengeteg szenvedésnek nézünk elébe.
-
azbest
félisten
Az oroszlán sem gondosz, mert megeszi az antilopot. Ez a természet törvénye.
Amíg egymással, egymás ellen versenyeznek hatalmak, addig az erő számít. Sok kislemmingegér nem győz le oroszlánt. Szerk: közben rájöttem, a lemmingek egy felé tartanakA pénz is csak annak nem számít, akinek van.
-
ddekany
veterán
Ez nem ilyen fekete-fehér, hogy minden végletesen gonosz, és minden más hazugság és mese habbal, és csakazerő. A dolgok szürkék, mert van aki pszichopata ősember, és van aki értelmesebb. USA-ban és EU-ben kialakultak bizonyos "hipi" nyugati normák, amiket valamennyire legalább a nagyközönség előtt igyekeznek betartani. Némileg álságos, mivel a politikusok 99%-ban a "pszichopata ősember" mániákus egoista beteg állat kategóriába tartoznak, de már így is egy sokall jobb világban élsz, hogy csak mást kellet eljátszaniuk kifelé. Most persze ezeket a normákat dobja az USA. Az emberi faj ostoba önszívatása.
"Europa" (akármit mit is jelentsen az) egységességére már volt próbálkozás a németektől... 88.
Mert hát elég nehéz, ha az országok ragaszkodnak valamiféle nemzeti identitáshoz, lényegében jogos bizalom hiány miatt (ha feladom, kihasználnak).
-
azbest
félisten
Akár usa, akár kína, de ők átviszik azt, amit akarnak. És nem 10 évig tart még egy óraátállítás szabályozás változtatása is.
A gátlás és moralitás csak a propaganda szövegében van. A valóságban pedig az erősebb kutya profitál, mindig az érdekek döntenek. Vagy lesz egységesebb, gyorsabb, erősebb európa, vagy minden nagyhatalom megtapossa. Az usa is elindult ezen a hanyatlás úton, de a gazdasági hanyatlás és fenntarthatalan államadósság kamatainak fizetése, a tagállamok által figyelmen kívül hagyott szövettségi törvények és a mesevilág olyan szinten elszállt, hogy már a választók is a zsebükön és napi életükben érezték. Európa választhat aközött, hogy mesevilágban képzelődik vagy úgy játszik tovább, ahogy a világon minden más hatalom. Néhány kivételtől eltekintve mindenben ki van szolgáltatva európa keletnek és nyugatnak is.
Persze többféleképpen lehet pozícióba kerülni. Lehet olyan erős hadsereg, amivel nem mer kekeckedni másik hatalom. Lehet saját, független ipar, gyártás és gazdaság. Vagy lehet olyan barátunk, akinek ez megvan - de akkor már nem vagyunk függetlenek.
Hát most úgy néz ki vagy beszállunk a barátunk költségeibe, vagy megesznek a farkasok.Amíg nem lesz varázsütésre mindenki hippi a világon, addig az erő számít. A lakosoknak meg lehet mesélni a világbékéről és a szabadságról közben. Szerintem a rendszert teljesen átszövő korrupció - bennfentes kereskedés, politikusi érdekek azok, amik miatt ennyire jellemző a széthúzás és utópisztikus mesékre hivatkozás az ország vagy eu saját magának elgáncsolása közben.
-
ddekany
veterán
"a kínaiaknál sokkal jobb életszínvonalon élhetnek a mai fitatalok, mint ahogyan a szükeik éltek"
Mélyről jöttek. De amennyire átjött nekem, ez az emelkedő tendencia megfordult az utóbbi kb 10 évben, a kisember szemszögéből.
"Majd pár év múlva lehet itt is ez lesz a helyzet. Akkor majd kiderül, hogy mennyire működik a média agymosása, ha teljesen ellentétes azzal, amit tapasztal a többség."
Még ott van az állami erőszak is. Ma már sokkal hatásosabb lehet, mint régen, a technika fejlődése, meg az emberek elidegenedése/elfásulása miatt.
"Európának meg kapáltak..."
Europa, vagy akár az EU, nem egy birodalom, hanem rakás független ország, akik sokszor nem bíznak egymásban sem. USA-ban sokszor beszélgetnek, hogy "Europa" miért nem tette ezt meg azt... mintha az egy ország, mint az USA.
De nem az. Így aztán, ha most végleg átmegyünk abba a stílusba, hogy 0 gátlás, semmi nem számít, győzzön az erősebb, akkor nyilván valami nagyobb birodalom részei lesznek a mostani országok. Persze korábban is valamennyire így volt EU-ban, de csak relatív laza szövetség volt az USA-val. Viszont így tudtál velük kereskedni, és nem volt alapvetően gond, ha csak ott lehet gyártani modern chippet, meg high-tech fegyvereket. Ez akár racionális is, economy of scale miatt. Persze a blama, ami most van, hogy mi van, ha az USA meggondolja magát. De erre a parára aligha lehetett volna pénzt költetni (kiépíteni saját mindent csilliárdokért), pár hónappal ezelőttig.
-
azbest
félisten
ingoványos talaj az ilyen érvelés, mert gyorsan kiderül, hogy a kínaiaknál sokkal jobb életszínvonalon élhetnek a mai fitatalok, mint ahogyan a szükeik éltek, mert óriási fejlődésen ment keresztül az országuk. Közben nyugaton egyre nehezebb a fiataloknak és esélyük sincs olyan egzisztenciát építeni, mint ami a szüleiknek sokkal kisebb erőfeszítéssel sikerült. Szóval könnyen meglehet, hogy a mai kínában élő kínaiak sokkal elégedettebbek az ő vezetésükkel, mint a nyugati fiatalok a sajátjukkal. Pláne a nagyvárosiak, akik körül történik az élet.
A média torzít nagyon mindenütt. Az emberek közül sokan az őket körülvevő valósággal foglalkoznak, hogy nekik személy szerint mit hozott a garnitúra, aki nyomja a propagandát. A legtöbb országban a saját nagyságukat nyomja a propaganda, csak néhány helyen van öngyűlölő kampány. Az meg pláne ritka, hogy a média teljesen más kezében legyen, mint akit megválasztottak. Majd pár év múlva lehet itt is ez lesz a helyzet. Akkor majd kiderül, hogy mennyire működik a média agymosása, ha teljesen ellentétes azzal, amit tapasztal a többség.
Európának meg kapáltak... a hírre visszatérve.
-
-
Számunkra baljós, de éppen ezért sok kínainak tetszik. Persze alapvetően a középosztály felső régiójától felfelé, de ha nem vagy kimondottan ujgur vagy egyéb lemaradott övezet egy lakója a pár száz millióból, akkor azért ezt nem bánod.
Húsz év alatt négyszeresére emelkedett az életszínvonal, a fejlett városokban, akiknek jelentőségük van, még nagyobb mértékben. Úgyhogy a politikailag számító kínaiak nagyon elégedettek a dolgok menetével, a számunkra felfoghatatlan jogkorlátozások pedig számukra a közös történeti tudat alapján is teljesen rendben vannak.
Az persze megint egy más kérdés, hogy ez mennyire tartható fenn akár csak középtávon is, de az biztos, hogy nem nekünk lesz jó...
MaCS
-
-
ddekany
veterán
Ott is volt ugye Mao... Utána lett egy gazdasági felemelkedés (relatív... és most se szeretnél ott élni), most meg úgy tűnik megint kezdenek szétcsúszni a dolgok. Persze most már USA-ban is kérdés, hogy sikerül-e egy a többi országgal szemben hatékony diktatúrát kiépíteni, vagy csak szétesnek az egész.
-
A legtöbb. De itt és most Kínáról van szó, illetve általában az diktatúrák hatékonyságáról írtam, kifejezetten racionálisan működő diktatúrák esetére szűkítve a kört.
Itt egy sor egymással kibékíthetetlen szempont összhangjáról és összeférhetetlensége az alapkérdés, és meglátásom szerint az EU egy elég kedvezőtlen kombinációjú kompromisszumot hozott eddig össze.
MaCS
-
azbest
félisten
válasz
julius666 #21 üzenetére
"De ez az, hogy az USA-ban is ilyen nehézkes ez, pedig ők nem is 0-ról indulnak, "
nem a technológia, hanem a bürokrácia és a lassú folyamatok az oka. Nem véletlen, hogy szenzációszámba ment, hogy pár hónap alatt beüzemelték az X AI adatközpontját, mert a normál tempóval és hozzáállással évekig tökölnek vele. Vannak államok ahol évekig toszogatja a bürokrácia, mielőtt valamelyik politikus már jóllakik és engedi kivitelezni.
Amennyire tudom a gyártósorokat is cserélik, eladják, átszervezik, ha másik modernebb gyártásra állnak át. A régebbi chipek gyárát sokszor a korábbi csúcs gyárból kilapátolt használt cuccokból építik. Vagy hát, a nagyon régi technológiás chipeket meg aztán lehet ezer éves gépeken csinálják.
-
ddekany
veterán
válasz
julius666 #21 üzenetére
A sáskákkal szemben kb. lehetetlen versenyezni, mert totálisan csak a mának élnek, semmi morális korlátjuk nincs. Aki hosszabb távon tervez, az így nem éli meg hogy élvezze az előnyét annak. És így végük a sáskák nyernek, igaz, ők maguk sem fognak sokáig élni egy tarra rágott sivatagban. Így működik az emberiség jelenleg.
-
julius666
addikt
ha jól emlékszem 10 éves távlatokat mondtak usában is új chipgyárak építésére.
A csúcstechnológiás chipekre szerintem. De ez az, hogy az USA-ban is ilyen nehézkes ez, pedig ők nem is 0-ról indulnak, illetve a világ vezető gazdasági nagyhatalma. Ilyen időtávoknál ráadásul nagyon sok generációval előre kell lőni ha bleeding edge chipgyártást szeretne valaki, extrém kockázatokat vállalva. Még egy Intel nevű céget is sikerült csődközelbe vinni ezzel. Max annak van bármi realitása hogy vámokkal és/vagy állami támogatással a mi kontinensünkön is nyisson a TSMC fabokat (lásd amit a németek csinálnak). Az azért nem a "mi" chipgyártásunk.
Elavult chipekre Kínában gyorsan felhúznak gyárakat, pénz, tudás, tömeggyártási tapasztalat megvan náluk. Ráadásul őrült nagy belpiac, hamar fel lehet futtatni nagy mennyiségre a gyártást kisebb kockázattal mint itt EU-ban. Hogy aztán mire mi kettőt pislantunk olyan alacsony költséggel borítsák ránk dömpingáron a cuccot, hogy azzal esélyünk se legyen versenyezni. Lásd aksik.
-
-
julius666
addikt
A mostani tanulmány szerint nem biztos, hogy a legmodernebb gyártást kellene hajszolni, mert az a környezetre is rossz hatással lenne. Szerintük a jobb környezeti szabványok mellett gyártott chipek hosszú távon versenyelőnyt jelentenek.
Mármint kivel szemben? Az elavult technológiájú chip piacot már gyakorlatilag letarolta Kína... Ott hogyan akarnánk labdába rúgni?
Mondjuk az tény, hogy az a csúcskategóriában se nagyon fog menni, USA is szenved, hogy végre belföldre vonzza a termelés egy részét.Euromilliárdokat persze bele lehet locsolni, de attól tartok ez a vonat 20-30 éve már elment. EU-n belüli chipgyártás erőltetése helyett lehet több értelme lenne a részfolyamatokban még meglévő előnyeinkre koncentrálás (lásd ASML). Hogy a beszállítói láncokban maradjanak kihagyhatatlan EU cégek hosszútávon is, kevésbé kerülhessen zsarolható pozícióba a kontinens, ha chipiparról van szó.
-
azbest
félisten
a per csip szerint is lehet azért nőtt, mert a nagy teljesítményű gpu/cpu chipek óriási méretűek elődeikhez képest fizikailag is (persze tranzisztorszámban meg pláne). Így persze, hogy nagyobbra jön ki minden chipenként. És új gyártósort kell építeni a modern technikához.
A "felnőtt" chipek gondolom, az elavult régi és egyszerű cuccok. Ott már a gyár építése évtizednyi chip közt oszlik el.
Szóval jó játék a statisztikákkal
-
kilua
senior tag
Igaz hogy nem lehetünk túl optimisták, mindenképp rossz lesz, de az nem mindegy hogy mennyire lesz rossz.
-
Megis, mi az elkepzeles, kukoricabol csinalnak majd modern chipeket?
-
ROBOTER
addikt
Szerintem tervezzünk közösségi pénzen 10 m2 homlokfelületű SUV-okat és ezzel lendítsük fel az EU autóiparát, egyszerre megmentve a környezetünket.
-
bteebi
veterán
Erről van szó! Azt hiszik, hogy majd mi jól megmentjük a világot, amikor az USA és Kína jó eséllyel külön-külön is érdemben nagyobb szennyező. Nélkülük biztosan nem, de talán velük együtt se menne a világ megmentése... akkor meg minek? Talán 2-3 kicsivel kevésbé rossz évért?
Az #5-tel is teljesen egyetértek. Olyan helyen dolgozom (még), ami megdöbbentően sok vizet használ el. 2022-ben, munkába menet hatalmas területeken láthattam a feketévé összeaszott napraforgót, kukoricát, miközben a telephenyünkön még a fűre is valószínűleg 100 m3-nyi nagyságrendű víz lett ellocsolva... ráadásul nagyjából értelmetlenül, mert az intenzív locsolás ellenére is mindig kiégett.
-
Victorio
aktív tag
Vajon ez a tanulmány azért született, hogy meg lehessen magyarázni miért jó dolog valójában, hogy a Európában nincs "modern" félvezetőgyártás?
Kicsit olyan "azért jó ha kicsi és puha, mert akkor neked nem fáj" jellegű magyarázatnak tűnik.
-
Ez egy tipikus környezetvédői álláspont, amelynek bizonyos esetekben van is értelme. Akkor, amikor teljesen felesleges teljesítményeket használunk ki rossz hatásfokkal van éppen parlagon hagyjuk őket. Akár gyártási, akár felhasználási szinten.
Ugyanakkor van egy elég jellemző jelenség, hogy nem látják át az összefüggéseket, és lényegében a fára történő visszamászás irányát látják üdvösnek. Sokáig voltam szakmai kapcsolatban propagandista és hozzáértő környezetvédőkkel is, úgyhogy volt alkalmam látni pár érdekes dolgot.
Ha nem is hi-tech, de egy elég jellemző példa volt erre az, amikor valami pályázat keretében jól meg akartak reformálni egy nagyobb családi gazdaságot. Papíron csodálatos környezetvédelmi előnyökkel járó tervet készítettek, amire az agráregyetemet végzett, húsz éves tapasztalattal rendelkező gazda csak annyit kérdezett, hogy ha ez megvalósul, akkor miből fognak élni, mert az rendben, hogy kevesebbet fognak termelni gyengébb minőségben, de két év után a költségeik meg fognak ugrani, és nettó veszteséges lesz az egész -- miután az első évben már el fogják veszíteni a nehezen kiérdemelt presztízsüket.
A zöld szakik szerint a tervük jó, és a piac működik fenntarthatatlan módon. Úgyhogy tessék csak elviselni egy kis csődöt és forradalmat csinálni...
MaCS
-
proci985
MODERÁTOR
Nem tanulmány, hanem vélemény. Tetejében nem valami szakmai outletben.
Plusz valószínűleg félreérti, hogy miért is növekedett meg az előállítási energiaigény: Per chip nőtt, nade mi van per tranzisztor szinten? Hogy néz ki a total cost -> A modernebb gyártástechnológiát jellemzően azért hajszolják a cégek, mert van, ahol (sokkal) jobb fogyasztási mutatókat lehet elérni (de legalább adott fizikai méretben jobb densityt). "Mature" & "Legacy" chipeknél egyszerűbb az előállítás, de a sokadig silicium spin után ez nem meglepő: Ettől még oda el is kéne jutni.
Ahogy nézem viszont az eredeti hír az, hogy a "2023 chip act"ra reagál, avagy nem igazán sikerült Európába csábítani a termelést.
Van egyébként tévedés is: Igen, Norvégiában és Észak-Svédországban továbbra is olcsó az áram, viszont kb Dublin fogyasztásának a felét már most elviszik a Datacenterek, Európa közepén pedig a németek sikeresen megoldották, hogy az olcsó áramot egy időre mindenki elfelejtse.
-
Pikari
addikt
Nem is önmagában attól lesz informatikai hatalom valaki/valami, hogy 2 vagy 28nm-en gyárt egy chipet, hanem ez kultrális és gazdaságis kérdés is. Ha nincs meg a kultúra és gazdaság, ami képes a szoftveres és hardveres vívmányokat hatékonyan kibontakoztatni, akkor a különféle csúcstalálmányok sosem jutnak túl az érdekesség és furcsaság kategóriáján túl, nem lesz belőlük tömegtermék, nem lesz képes a társadalom hasznot húzni ezekből, és az alkotóik sem lesznek képesek profitot termelni belőlük, a teljesítményük csak egy elszigetelt egyéni csúcsteljesítmény lesz, amely nem képes arra, hogy bármit is előremozdítson.
-
Reggie0
félisten
" mostani tanulmány szerint nem biztos, hogy a legmodernebb gyártást kellene hajszolni, mert az a környezetre is rossz hatással lenne. "
Azaz pont azt probalja megmagyarazni az EU-nak, hogy ne is vegyenek reszt a csucstechnologiai fejlesztesekben, mert az kornyezetszennyezo, hanem a lepattano es elavult cuccokar gyartsa.
Persze, ez csak egy tanulmany, amire csak hivatkozni lehet es ennek alapjan dontogetni lehet. A lepattano cuccok tamogatasa pedig nem igazan hoz hasznot, maximum gazdasagit, de strategiait semmikeppen. Ahogy attol sem leszunk nagyhatalom, ha degeszre tudjuk gyartani az M3-as csavarokat.
-
Pikari
addikt
Fenntartható chipgyártás, az milyen? 45 éves 8 bites amerikai dizájnok klónozgatása?
-
Pontosan! Teljesen ésszerűtlen, egymásnak ellentmondó folyamatokat támogatunk, legtöbbször kimondottan rossz kombinációt hozva össze. Az egyik oldalon az ipar ész nélkül csak a profitot tartja szem előtt, a másik oldalon meg a környezetvédők szinte bináris módon mindent tiltani akarnak.
MaCS
-
btprg
senior tag
Szerintem nem azon kéne vergődni, hogy a csipek gyártása milyen környezetszennyező, hanem inkább csak abba rakni csipet amibe van értelme. De persze a valódi környezetvédelem a túltermelés/-fogyasztás visszafogásával nem érdekel senkit.
-
Reggie0
félisten
Az EU mindig megtalalja a modjat, hogy labon lojje sajat magat es nehogy veletlenul versenykepes ipara legyen.
Új hozzászólás Aktív témák
it Egy tanulmány szerint olyan mértékben nőnek az emissziós értékek a modern chipek gyártása miatt, hogy Európának inkább a bevált, fenntartható chipgyártásra kellene fókuszálnia.
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Vezetékes FEJhallgatók
- Elder Scrolls IV - Oblivion - Olvasd el az összefoglalót, mielőtt írsz!
- ASUS routerek
- Fotók, videók mobillal
- Politika
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Apple MacBook
- Diablo IV
- The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered - Már több mint 4 millió játékos
- További aktív témák...
- B W PS PX8 jó áron eladó
- ÁÁÁ NE NÉZD MEG! A szórakozás, és a multitasking csúcsa, Lenovo Yoga 9i //3 OLED Modell Ajánló//
- UF Lenovo Yoga 9i x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -60% i7-1360P 16/1TB Iris Xe 2,8K OLED 90Hz
- Xbox Series X 1TB - 2 kontroller + 3 játék szabadon választható
- RYZEN 7 5700X / 32GB RAM / 1TB SSD / RX 6700 XT 12GB / 750W Gold Full Modular - AMD GAMER PC
- R5 4600G BOX, 30 hónap Alza garancia
- PocketBook 700 Era eBook olvasó Wifi, Bluetooth, beépített háttérvilágítás Sunset bronz
- Xbox kontroller (újabb széria)
- Sony Bravia XR-65X93J (165cm) 4K HDR10 120Hz LED TV újszerű állapotban eladó
- Apple iPad Pro 12.9 M2 (6.gen) Wi-Fi 256GB Logitech Combo billentyűzet
- Acer Nitro 5 AN515 - 15,6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 16GB - 512GB SSD+1TB HDD - RTX 3050 - Win11
- Apple Pencil 2.gen, Új, Dobozával 12 hónap garanciával
- LG 27UL500-W - 27" IPS - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - HDR10 - AMD FreeSync - 300 Nits - sRGB 99%
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U757 - i3-7GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 32/64GB RAM RTX 4070 Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest