Új hozzászólás Aktív témák

  • jodován

    tag

    Logitech Cordless Optical TrackMan, amit én taperolok. Valami licitálós oldalon szereztem, visszamaradt árukészletből, nagyon jó áron, vadi újonnan.

    A márkalogó már szinte alig látszik, mert ugye ott fekszik fel a tenyerem, de az kit izgat. A bal gombról az ezüst festék már megkopott, és a fehér műanyag látszik, de abszolút nem vészes.

    Amúgy ezen is elfárad az ember keze, mert ugye úgy használja az ember az ujjait, ahogy nem szokta. Néha pihentetni kell, mert ez is okozhat gyulladást, ha nem vigyázunk vele. Nem szabad görcsösen, csak lazán.

    Az alján, az elemtartón lévő matrica is megkopott. Nem tudom, miért, mert a térdemen nem sokat használtam, az asztalon meg ugye nem tologatom. Nekem ez a legnagyobb előnye, hogy nem kell ide oda teszegetni. Gyors, pontos, és oda viszem a kurzort ahova akarom.

    A görgetője, csak vertikális, de benyomható, és akkor lehet minden irányba görgetni a golyóval. Van még alatta felette gombos görgető is, ami néha kényelmesebb. Ezek alatt egy lakatos "lock" gomb, ami lepik touchpad-ja mellett is jó szolgálatot tenne. Ezen kívül egy-egy "előre-hátra" navigációs gomb, amik nagyon praktikusak böngészés közben.

    Jó lenne kipróbálni egy kisebb vevővel, amik az újabb rádiós Logitech egerekhez vannak. Asszem ezek mind 2,4 GHz-esek. Lehet, működne. Praktikusabb lenne. Gyárthatnának hasonló trackball-t blutooth-os változatban is, annak is meg lenne a maga előnye. Nagyobb hatótáv, és lepikben beépített BT.

    Bár én most keresek valami frankó billentyűzetet alacsony árban, de lehet vezetéknélkülit, egyszer szeretnék valami ilyesmit:

    RF Wireless Keyboard with Optical Trackball and USB Receiver
    Trackball/Touchpad Keyboards

    Optikai trackball, egy kis multimédia, alfanumerikus részbe illesztett numerikus, nagy hatótávolságú RF, esetleg BT is. Valami ilyesmi lenne optimális.

    sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

Új hozzászólás Aktív témák