Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz nort_on #49 üzenetére

    ?? Annyit kérdeztem, hogy hol adja/veszi a crypto-t! Ebből nem következik, hogy jobb befektetésnek tartom mint korábban.

    A válasz második felét köszönöm (mindenki másnak is)! Erre voltam kíváncsi. :)

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • julius666

    addikt

    válasz nort_on #49 üzenetére

    A papír cryptorol (ETF/ETN) egyébként mi a véleményetek? Egyrészt jó drágák (persze ez ilyen árfolyammozgások mellett irreleváns lehet, illetve továbbra is eltörpül a TBSZ adóelőny mellett), másrészt szerintem itt hatványozottan jelentkezik az a kockázat, ami ugyan minden ETF befektetésnél jelen van, de mivel elég alacsony ezért soha senki nem foglalkozik vele: a partner kockázat.

    Ugye amikor ETF-et vesz az ember akkor valójából nem a konkrét "terméket" veszi, hanem egyfajta ígéretet, a befektető és a "termék" között meglepően hosszú láncolat van (alapkezelő, letétkezelő, stb). Részvény ETF esetében tényleg lényegében 0 az esélye, hogy a letétkezelőt pl. hackertámadás éri és volt nincs token. Cryptonál azért láttunk már ilyet (tőzsdéktől rendszeresen lopnak). De a piac szabályozatlansága miatt egyébként is lehet egy csomó, előre nem látható egyéb veszély is. A kockázat márpedig mindig a befektetőé, ha van is valami biztosítás az alapban, jellemzően lófütty a teljes állományhoz képest (anno arany ETF-eknél poénból nézegettem ilyeneket a részletes prospektusban).

    IMO a crypto egyetlen igazi hozzáadott értéke végfelhasználói szemmel, hogy tarthatom saját walletben a zsét és akkor biztos lehetek benne, hogy az enyém. Ha valami nagy gebasz van a crypto világban, nekem továbbra is van n db BTC-m/ETH-m, max lebegő veszteségem van fiatban mérve. Ha egy ETF alap körül van gebasz, simán felszámolják az alapot és lenyeletik a bukót a büfikkel. Not your keys, not your coins.

Új hozzászólás Aktív témák