Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz Breki #650 üzenetére

    Aha. Akkor nezhetsz japan nyelvu fulmeket is az anyanyelven, elobb-utobb megtanulsz japanul. Hat ketlem, de probalkozzal ha azt mondja a tanarno. ;)

    Amit irsz, az arra jo, hogy az ismert szavak kiejteset gyakorlod.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Lauda #651 üzenetére

    Nem mond bolondságot Breki, ha feliratok nélkül nézel idegennyelvű filmet akkor is tanulod a nyelvet. A jelenetekkel, hanghordozással, stb összekötöd a színészek szavait.

    Ha azt kiabálják "run Forrest run" mire a Forest nevű személy elkezd futni akkor sejthető, hogy a run szónak köze van a futáshoz.

    Később, hogy azt a "rán" szót hogy kell leírni az más tészta.

    A kicsi gyerekek nagyon gyorsan megtanulnak így nyelvet, esetleg a felnőttekből teljesen eltűnik e képesség, nem tudom.

    A magam részéről először megnézem magyar felirattal vagy hanggal a filmet, hogy jobban értsem miről van szó, majd utána angol felirattal és angol hanggal.

    (#650) Breki
    Az angoltanulas.hu valódi vagy lehúzás? Érdemes oda pénzt fizetni?

    [ Szerkesztve ]

  • Breki

    veterán

    válasz Lauda #651 üzenetére

    Egy kisgyerek az anyjától, hogy tanul meg magyarul?
    Csak hallgatja amit mondanak neki.

    És igen több embert ismerek aki pl. angol nyelvű rajzfilmeket nézve tanult meg angolul vagy olyanról is halottam aki játékokból.

    Nemcsak a tanárnőnk mondja mondtam olvasd el mit ír erről Noémi.
    Pontosan leírja, hogy ez a jó tanulási módszer és nem az amit évekig erőltettek itthon.

    Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

  • Breki

    veterán

    válasz Arpee78 #652 üzenetére

    Én pénzt nem fizetek ugye van benne elég erős reklám, de nagyon jó tanácsok is ingyenes leckék, hanganyagok, tesztek stb.
    és egy tényleg nagyon jó és elég részletes leírás van arról, hogy hogy érdemes tanulni, milyen célokat érdemes kitűzni stb.
    én az angol tanfolyamon is megmutattam a többieknek és a tanárnőnknek is mindenkinek tetszett

    Az ingyenes részét mindenképpen érdemes kipróbálni szerintem nekem mindig küldi az e-maileket a jó tanácsokkal, majd lehet otthon bemásolok egyet

    Persze azt hogy most akciós és fizessek a tanfolyamra be én mindig figyelmen kívül hagyom :P

    Van ott sok hozzászólás azokat is érdemes átböngészni.

    Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

  • Breki

    veterán

    válasz Breki #654 üzenetére

    Egy részlet ami ezzel kapcsolatos !

    Hogy akarsz fejleszteni a beszédkészségeden, ha állandóan nyelvtani feladatokat oldasz meg, és csak ritkán hallgatsz angol szövegeket? És hogy akarsz megszólalni, ha nem gyakorlod az angol nyelvet?

    Rengeteg tanítványom volt, akik úgy jöttek hozzám, hogy középfokú nyelvvizsgát szerettek volna letenni, közben alig tudtak bemutatkozni, és a legegyszerűbb hallott szövegértésen is pánikba estek. Most leírom, hogyan segítettem Nekik, és mit kell Neked tenni:

    Minden nap hallgass angol szövegeket, minimum fél órát, de ha tudsz, többet is. Ez lehet bármi. Ne pánikolj, hogy nem érted, csak hallgasd. Takarítás közben, utazás közben, mosogatás közben. Találj rá időt. Ha angol nyelvi közegben vagy, járj az utcán, és figyeld a beszélőket.

    Ha van a szövegnek leirata, NE RÖGTÖN AZZAL KEZD. A való életben sem leírva látod a szöveget, hanem először hallod. Sőt, csak hallod.

    Bármilyen erős is a késztetés, ne vedd elő a szöveg leiratát legalább 5 meghallgatásig.

    Hogy megéri-e a fáradságot? Többször tapasztaltam, hogy akik naponta hallgattak angol szöveget, pár hét elteltével „megbarátkoztak” az angol nyelvvel, és a beszédkészségük százszor jobb lett.

    Még ha nyelvtanilag nem is volt teljesen helyes mondandójuk, de érthető és folyékony volt a kommunikációjuk, és a nyelvtani helyesség és választékosság is folyamatosan fejlődött. Az is megesett velük, hogy ők maguk lepődtek meg azon, hogy olyan szavakat is használnak, amiket előtte sosem.

    Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

  • Breki

    veterán

    válasz Lauda #651 üzenetére

    Ezt ajánlom neked alaposan átolvasni !

    Hogyan tanulj idegen nyelvet

    Első lépés: idézd fel, te hogyan tanultad az anyanyelved. Ha gyermeked van, akkor még könnyebb, mert talán közelebb van időben.

    Mielőtt beszéltél, mi történt? Könyveket olvastál? Nem. Édesanyád szókártyákat adott neked betűkkel? Nem. Szavakat morfondíroztál magadban? Nem.

    Az első lépés a HALLGATÁS volt. Tudom, hogy már volt róla szó, de még lesz is. Szóval vagy megszokod, és beépíted a tanulásodba, vagy maradsz a magolós megoldásnál.

    Sok-sok levelet kapok azzal kapcsolatban, hogy érti a tanuló a szöveget, és írni is egész jól megy, de a szövegértés és a beszéd nem, segítsek. Tanulj meg tanulni!

    Amikor idegen nyelvet kezdünk el tanulni, nyelviskolába vagy magántanárhoz megyünk, vagy marad az Internet. Elkezdik nekünk magyarázni a nyelvtant, magoljuk a szavakat, és talán pár párbeszédet tudunk gyakorolni a tanárral, vagy más tanulókkal.

    NEM JÓ! Megfordítottad a normális nyelvtanulás folyamatát. Első a hallgatás. Mindegy mit, csak az általad tanult idegen nyelven legyen. Ne akard megérteni, csak hallgasd.

    Kérdezitek, hogy meddig kell hallgatni egy-egy szöveget. Ameddig akarod. Egyszer, kétszer, százszor, majd menj a következőre. Első hiba, amit a tanuló elkövet, hogy válogat, és szintjének megfelelőt akar hallgatni. Ne tedd. Bízz bennem, de főleg magadban.

    A következő nagy hiba, hogy feladod. Egy hét, két hét és vége. Nem tartod fontosnak, vagy mert azonnali eredményre vársz. Ez egy folyamat. Közben tanuld csak a nyelvtant, hiszen felgyorsítod a megértés folyamatát. Tanuld a szavakat – hamarosan erről is szó lesz, hogyan – , nézzél filmeket, hallgass zenét angol szöveggel.

    A nyelvtudásod mértékét nem az bizonyítja, hogy hol tartasz a tanfolyamon, vagy a tankönyvben. Tudod használni, vagy sem?

    A természetes folyamat így szól: először csak hallod az idegen nyelvet, majd egyre több szó kezd felbukkanni a nagy sötétségből, és kezdenek értelmet nyerni. Majd elkezdesz te magad is megszólalni.

    Miért fontos, hogy először halld, és ne lásd a szavakat?

    Mert ha először látod a szavakat, vagy úgy tanulod a szavakat, hogy az írott képük van előtted, akkor azt a szót nem a jelentéséhez kötöd először, hanem az írott alakjához – és mint tudod, az angolnál ez aztán tényleg különbözik – , rosszabb esetben a magyar megfelelőjéhez. És kész a katasztrófa: fordítasz a saját nyelvedről angolra vagy fordítva.

    Ráadásul az angol igencsak különbözik sok más nyelvtől. Nagyon fontos szerepet játszanak a nyelvben a hangsúlyok. Ha a magyar nyelvet megfigyeled, a hangsúly mindig a szavak elején van, ez adja a magyar nyelv ritmusát. Az angol nyelv ritmusa egészen más: mivel a mondatban nem minden egyes szón van hangsúly. Ezért ha csak szavakat tanulsz meg, előfordulhat hogy hiába tudod az adott szót, nem érted a mondatot, mivel az angol sok szót – amin nincs hangsúly – elnyel.

    SOHA NE TANULJ SZAVAKAT KÜLÖN. Mindig foglald mondatba, és sokszor mondd el. A legjobb, ha hangos szótárral tanulsz. Tanfolyamunkon a szavakat letöltheted, így folyamatosan hallgathatod, gyakorolhatod. Hogy nincs magyarul is mellé mondva? Nem is lesz. Nem szeretném, ha az angol szavak hallatán a magyar szó ugorna be. Ha meghallasz egy angol szót, magának a fogalomnak kell beugrania, amit az a szó képvisel, és nem a magyar megfelelőjének. De erről majd legközelebb.

    Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

  • Breki

    veterán

    válasz Breki #656 üzenetére

    A teljes szöveg itt megtalálható

    Hogyan tanulj idegen nyelvet

    Mit szólnál, ha megtanulnál TANULNI? Ha megkérdezném tőle,
    mit jelent az,hogy tanulni, mit felelnél?

    [link]

    Félreértés ne legyen az oldalt akarom reklámozni eszembe
    se jutott bármiért fizetni,tanfolyamaikról pedig nincs tapasztalatom
    de ezek az írások szerintem nagyon jók és hasznosak !

    [ Szerkesztve ]

    Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

  • Phvhun

    őstag

    válasz Breki #655 üzenetére

    Köszi az infókat.

    Annyit fűznék hozzá, hogy vannak ismerőseim meg hallottam olyanokat, hogy álmában az emberke valamit idegen nyelven mondott, amit nem is tanult, és értette meg tudta hogy mi van.

    Ha csak a háttérben benyomod BBC-t vagy akármit, az agy hallja, és feldolgozza az infot még akkor is ha nem figyelsz rá.
    Ennek eredménye egyből ugyan nem lesz, de hosszutávon segit.

  • Lauda

    félisten

    válasz Breki #653 üzenetére

    Nincs ezzel semmi baj. Te tanulj igy angolul, en meg tanulok az orakon es ugy ahogy leirtam, ennyi.

  • Breki

    veterán

    válasz Phvhun #658 üzenetére

    Nincs mit én csak bemásoltam, hogy nálam okosabbak és hozzáértőbbek mit írtak erről.

    Korábban én is hibásan tanultam, de Noémi ezek és korábban linkelt leírása sokat segített.

    A hatékony nyelvtanulás titkai, avagy
    A 4 végzetes hiba, amit egy nyelv tanulásánál el lehet követni

    http://angolnyelvtanulas.shp.hu/hpc/userfiles/angolnyelvtanulas/ahatekonynyelvtanulastitkai.pdf

    Azért erre a könyvre kíváncsi lennék

    "TANULJ MEG TANULNI. Meleg szívvel ajánlom neked L. RON HUBBARD – A TANULÁS ALAPVETŐ KÉZIKÖNYVE című kiadványt, ami nálam alapvetően megváltoztatta a tanulásról és a tanításról alkotott véleményem és hozzáállásom, pedig hát tanárképző főiskolát végeztem, vagy mifene. Nem kellett volna, ez a könyv – amit kb. 3-4 óra alatt tanulmányozhatsz – bőven elég lett volna."

    Igen a BBC-vel adtál egy jó ötketet :R :DD
    [link]

    Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

  • Breki

    veterán

    válasz Lauda #659 üzenetére

    Persze, hogy nincs

    Előző leírás 3. pont nagyon jól leírja
    [link]

    Harmadik végzetes hiba:
    Azt hiszed, angolul tanulni máshogy kell, mint magyarul tanulni!

    [ Szerkesztve ]

    Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

Új hozzászólás Aktív témák