Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <MZ/X>

    őstag

    válasz mzprox #57 üzenetére

    Okés, nekem is jó de kizárólag hét közben :B
    De csak 13 éves vagyok :B

    Original's never fit - Socket 370

  • Yaye

    őstag

    válasz mzprox #57 üzenetére

    Tikal. A Catanban azt nem szeretem hogy annyira atomgagyi a grafikája és gyenge a minősége. Egyszerűen méltatlan, főleg ennyi pénzért, pedig amúgy szeretem. :( A Tikalnak nagyon szép táblája és kártyái vannak, és a játék is jó. Egy dél-amerikai dzsungelt és a benne lévő piramistemplomokat és kincslelőhelyeket kell mezőről mezőre föltárni ill saját részre biztosítani.

    A Metronak is szép a grafikája. Alaptaktika az ellenfelek pályáinak mielőbbi rövidre zárása.

    Ami még frankó game az a Trivial Pursuit, ez kvízjáték, tényleg jó, és igényes kivitelű. Több témakör van, és minden témakörből meg egy helyes válasszal meg kell szerezni egy ''sajtot'', hogy a végső, nyerő kérdést megválaszolhasd. Idővel persze ismertek lesznek a kérdések, de egyfelől eleve rengeteg kártya van benne, másrészt lehet kiegészítő kérdéscsomagot venni hozzá.

    Valaki kérdezte a Capitaly-t, az lényegét és szabályait tekintve tökugyanaz mint a Monopoly, csak háború előtti magyar nevekkel, és meglehetősen spártai (virtually non-existent) grafikával. A Monopoly sokkal szebb, főleg a fém figurái verhetetlenek.

    A Carcassone állítólag nagyon jó, várat kell benne építeni. Sajnos még nem volt hozzá szerencsém. Több kiadása is van, kicsit különbözőek.

    A Labirynth logikai játék, egy labirintusból kell kijutni úgy hogy a négyzethálóba lerakott elemeket sorokban ill oszlopokban lehet odébb tolni, és így a labirintust megváltoztatni a saját előnyödre és az ellenfél kárára. Sajnos még ezt sem játszottam, de állítólag szintén jó. Közepes grafikája és szintén több kiadása van.

    Említhetném még a Gyerünk a vonatba!-t is, de nem említem mert az saját fejlesztés, lényegében egy Indul a Vonat! táblán játszott Ki Nevet a Végén, ütéssel és csatával kiegészítve :DDD

    A Harc Európáért tényleg nem volt egyszerű, szerintem a szabályai el voltak cseszve és túl voltak bonyolítva, de ki mondta hogy muszály a szerint játszani? :) Rengeteg egység, 6 ország, egy tonna dobókocka és mérföldes játékidő. Sajnos silány kivitel, de jó szabályokkal baromi jót lehet vele háborúzni.

    Aztán volt régen olyan hogy Police 07, (eredeti nevén Scottland Yard, ha jól emlékszem), ahol egy bűnözővel busz-metro-villamos, és adott mennyiségű bkv-jegy segítségével kellett meglógni a nyomozók elől, úgy hogy azok csak azt látták hogy milyen jegyet használsz föl, és valahány lépésenként kelett fölfedni a pozíciódat. Ha jól emlékszem újra kiadták, de már nem emlékszem milyen néven.

    És végül egy nagyon faja kis oldal: www.boardgamegeek.com [link]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák