Új hozzászólás Aktív témák

  • D@niel

    addikt

    sziasztok,
    megpróbálok mindent le írni, amit tudok
    kazincbarcika mellett egy kis faluban két napja fizettünk elő a telekomnál 50mbit-es netre, jelenleg parisat 20 megás van, ami nem túl gyors, sokszor megszakad
    gyorsítóval akartuk igénybe venni, de az itt nem lehetséges, és ezért maradt az 50-es
    az ügyintéző azt mondta, hogy a faluban (főutcán) többeknek is van ilyen internet-előfizetés, ebből gondolom, hogy a kábelezés terén nem lesznek problémák

    egy elég nagy intézményi épületről van szó, a garázsban lévő rack-szekrényben van egy ősrégi motorola modem amit még a parisatosok hoztak, az osztja szét az internetet, falba szépen ki vannak építve a kábelek minden helységbe
    két szobában van wifi-router (tp-ink tl-wa801nd -300mbit/s)

    úgy néz ki a dolog, hogy szerdára várunk egy telekomos modemet, amit fog hozni a futár, és ez már wifis lesz
    nem bántam volna, ha ők állítják be, és nem nekem kell, mivel nem biztos, hogy lesz elég időm rá, az internet pedig munkára van használva

    kérdésem:
    1)hogyan fogom tudni beállítani a régi modem helyére az új, telekomos modemet? típus nincs feltüntetve a szerződésben
    2)a jelenlegi wifi-routereket hogyan kell majd újra kalibrálni, hogy az új, telekomos nettel működjön?
    3)milyen letöltési sebességre számíthatok?

    hogy teljes legyen a kép, 3 héten belül telepítve lesznek új eszközök az épületbe, ezeket várjuk: kültéri wifi ap (aruba iap-275), beltéri power injektor ((pd-3510g-ac), kültéri power injektor (pd-9001gr-ac)
    ezek közül a kültéri wifi ap, ami érthető számomra, hogy micsoda, a másik kettőt kép alapján se tudom megmondani, hogy mire lesz jó
    ezeket az eszközöket szakemberek fogják telepíteni az intézménybe, úgyhogy a munka ezen része nem rám hárul
    azt szeretnénk elérni ezekkel az eszközökkel, hogy mind épületen belül, mind épületen kivül legyen stabil wifi-vétel
    ahogy írtam, kb. három héten belül lesznek ezek az eszközök telepítve, addig viszont a két wifi-routert jövőhéten be kellene majd hangolnom -és természetesen az új modemet is!- hiszen wifire szükség lesz
    további kérdésem, hogy a zárójelben leírt eszközök kb milyen teljesítményre lesznek képesek az 50-es telekom nettel? egy elég nagy épületről van szó, vastag falakkal, de múlt héten beszéltem az egyik dolgozóval, azt mondta, hogy ezekkel az eszközökkel rendben lesz a wifi-vétel, hiszen hasonló épületekbe már telepítettek ilyeneket, és nem volt probléma

    összefoglalva, tehát arra lennék kíváncsi, hogy jövőhét szerdán amikor megérkezik az új telekomos modem, mi lesz a feladatom, hogy a régi motorola modem helyett biztosítsa az új internetet az épületben, és hogyan kell majd behangolnom a jelenlegi wifi-routereket (kb. 2 hétre kell csak, utána érkeznek az új eszközök, remélhetőleg ez a két wifi-routerre onnantól nem is lesz szükség)?

    lenne még egy kérdésem -letöltés/seed témában, ez nem tudom mennyire tilos a topikban, ha valaki ért hozzá, kérem jelezze, elég érdekes probléma merült fel

    előre is köszönöm a választ, szeretnék jövőhétre felkészült lenni, hogy ne legyen túl nagy kimaradás

    [ Szerkesztve ]

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Új hozzászólás Aktív témák