Aktív témák

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap végre dolgoztunk már.Nem valo nekem a sok lustálkodás.Jobbszeretek inkább dolgzni.Pont ugy haladtunk ahogy vártam a munkánkban.Amint kifutottak az egész szarufák neki kellett állni a bonyolultabb résznek.Itt már keményen használni kell a zsinórt,vizmértéket és a centit.És persze 2x is meg kell gondolni mit hol vágunk el.Délután megteremtettük az alapjait egy élből induló elforgatott,előre dőlő nagyablaknak.Ma ezt fogjuk csinálni.Fini feladat.Ha ma ezt befejezzük akkor holnap lesz egy lazább átlagos napunk és csütörtöktől lesz ujra szívás.
    Ez még odébb van.
    Gyerekeknek megkezdődött a suli.Zsani megkezdte a felsőt Imrus pedig uj osztályba került.Mondanom sem kell hogy utálják a sulit...Persze tegnap még lazán voltak.Még a hét szerintem igy fog zajlani.Zsaninak ez lesz az első év ahol jegyeket fog kapni.Eddig csak szöveges értékelése volt.Kiváncsi vagyok hogyan fog muzsikálni.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Teljesen kipihentem ébredtem ma.Sőőt.Egy órával előbb felbredtem mint az óracsörgés.Épp számolgattam hogy ez szűk 3 órával korábbi időpont mint ahogy munkába indulok.Na ez azért már kórosnak mondható...Legalább fel tudtam készülni a mai munkára agyban.Sajnos tegnap nem sikerült befejeni azt amit előirányoztam magunknak.Ebben óriási szerepe volt annak hogy délután odanyomtak az arcunkba egy teherautónyi fát amit le kellett pakolnunk.A szépséghibája az egésznek az volt hogy mindezt kézzel kellett megtenni mivel nem darus autoval küldték ki.Ez mindössze másfél órán keresztül tartott.Na ez az időveszteség elég is volt arra hogy ne végezzünk a nagyablakkal.
    Szóval ma ezt be kell fejeznünk.Ez még kb. egy órás munka ,majd következik egy lazább rés ami teljesen szokványos.Azon kicsit kipihenjük magunkat.Azzal ma biztosan nem végzünk mert Zolinak előbb haza kell érnie és még be kell ugranunk haafelé arra a helyre is ahol zsaluztunk mert pénteken lépcsőt kell zsaluznunk egy kis födém darabbal.Arra valami anyagot és munkadijat kell kalkulálnunk.Mégsem hétvégén fogjuk zsaluzni hanem pénteken mert Zoli még nem irtotta ki teljesen az erdejét.Nagyon nem is izgat ez mert akinek most dolgozunk annak csináltuk a faházikot is és azt sem fizette még ki.Hiteget hogy majd ekkor meg akkor fizet de mondjuk nekünk lassan egy vasunk sincs.Szóval a zsalut mindenképpen meg kell csinálni hogy legyen egy kis pénzünk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap befejeztük a "cápát" és nekiálltunk egy szokványos élnek.Nagyjábol be is fejeztük.Itt látszódott igazán hogy a mindennapos feladatok gyorsabban mennek.Még pár szarufát beteszünk és az a rész is készen lesz.Sajnos utána ujabb tökölős rész következik.Sőőt.Kézzelfogható közelségbe kerül a köriv.
    A zsaluzás hétfőre marad.Nem készül el a fal amire a lépcső támaszkodik.Viszont nemcsak a pihenőt és az alsó lépcsőkart kell bezsaluznunk mint eredetileg kérték, hanem a felső lépcsőkart és vele együtt egy tartógerendát is be kell nyomnunk.Egyelőre a semmibe fog vezetni a lépcső.Ezt fogjuk csinálgatni hétfőn és kedden.
    A jövő héten kezdenünk kellene egy tetőt agárdon de ez tolodni fog.Remélem azért megvárnak bennünket vele.Most rengeteg a munka de télen meg semmi.Kicsit eloszthatnák hogy mindig egyenletesen legyen mit ténykedni.Ha el nem felejtem holnap elviszem a gépet és csinálok pár képet.Ha....
    Szép napot mndenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap benyomtuk a lazább részt és belekezdtünk egy ujabb bonyolultabb részbe.Persze ez ismét ugy zabálta az időnket hogy szinte alig haladtunk.Reggel megérkezett a várva várt telefon is ami jelezte hogy jövő héten kezdenünk kellene azt a bizonyos tetőt amire meg vagyunk egyezve.Mondtuk hogy 2 hetet fogunk minmum csuszni ezzel amitől simán sokkot kaptak.Most sajnos beleszaladtunk ebbe a munkába rendesen.Remélem a másik munkával azért megvárnak bennünket.Mivel mi csak besegitünk ide megprobálunk esetleg a szerkezet után kiszállni a tetőböl.Igy is csak lécezésig vállaltuk el.A cserepezést már nem mi csináljuk.Nyilván nem akarjuk megszivatni azt akinek besegitünk de ha a másik tetővel megvárnak akkor muszáj lesz azt legkésőbb az után elkezdenünk amikor itt befejeztük a szerkezetet.
    Majd alakulnak a dolgok.Persze már látom előre hogy januárban meg itthon fogom logatni a lábamat mert nem lesz munkám.Persze most meg mindenki egyszerre akar kezdeni.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma korábban ébredtem.Nem tudom miért van ez igy.Tegnap ujra nagyon lassan haladtunk.Már annyira nem idegesitem rajta.Tegnap megtudtuk hogy nem fognak ránk várni két hetet azon a munkán ahol elvileg megegyeztünk.Már hétfőtöl csinálja egy másik brigád azt a tetőt.Sajnos ez van.Kár ezen görcsölni.Ma nem fogunk menni mert Zoli még mindig az erdőjét irtja.Ugyan nem láttam mekkora erdőrésze van de ez elég jol elhuzodik már.
    Ma ha veszünk rétegelt lemezt akkor Zsaninak istálot készitünk.Bőviteni kell a régit mert nem férnek be a pacik.
    Szép napot mindenkinek..

    [ Felhasználó kérésére szerkesztve. - peterkeT ]

    [ Módosította: parandroid ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap vettünk egy tábla 6mm-es rétegelt lemezt és fa ragasztót és elkezdtük az istáló bővitést.Ez egy uj épület lesz amit ha ugy akarják neki lehet tolni a másiknak és az oldalajton átjárható lesz.Tulajdonképpen nagyvonalakban el is készült csak még reggel el kell ugrani valami pántot szerezni hogy nyithatók legyenek az ajtók és a tető.Miután ezzel végeztünk állhatunk neki Imrusnak egy playmobilos emberkéknek várat kell késziteni.4 bástya és kibontható fal.Ezek az igények.ezt mondjuk csak elkezdjük és majd befejezzük jöv héten.Sajnos eltörtem a 6mmes marófejet ugyhogy venni kell másikat helyette.
    Ma csak kettőig barkácsolunk mert forma1 lesz és azt szeretném nézni.Utána megköszöntjük mamát a 60. szülinapja alkalmábol.
    Nagyjábol ennyi a mai tervem.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap is elbarkácsolgattam.Elkészült Zsani isállója..Nagyon örült neki.Ugy csináltam meg hogy egymás mellé lehet tenni a 2 épületet a már meglévővel és az oldalajtokat összenyitva átjárható az istálló.Persze a pacik már be is költöztek.Fotokat majd akkor készitek ha hazakerül.Azt hogy hvá fogjuk tenni azt nem tudom.Persze belekezdtünk Imrus várába is és elkészitettem egy bástyát belőle.Szerintem jövő héten nagyját be is fejezem.
    Sajnos kénytelen voltam az eltört 6mm-es marófej helyett venni egy komplett készletet mert igy olcsóbbra jött ki.A 20 darabos készlet 4150ft volt mig csak a sima kés ami nekem kellett volna 3800-a került.Persze az bosch volt.Majd óvatosan használom ezt és akkor sokat kibir.Igy most van uj profilmaró készletem is.
    Ma lépcsőt fogunk zsaluzni.Ez szerintem be fog tartani holnap is ez a munka.
    Majd szerdátol fgunk ujra visszatérni Sóskútra tetőt késziteni.Akkor már valamelyest a körivvel is kell foglalkoznunk.
    Most esik az eső de remélem ez azért változni fog.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel szakadt az eső nálunk de azért elugrottunk megtárgyalni a lépcső zsaluzását.Ott üldögeltünk a kocsiban fél9-ig amikor ugy döntöttünk hogy felesleges várni arra hogy eláljon az eső.Persze iyen a mi formánk hogy 10-kor elállt.Már nem mentünk vissza dolgozni.Én anyósomnál csinálgattam Imrus várát és Zoli is hazament.Már elkészitettem a kapu részt.Persze az igéények egyre nagyobbak igy nem tudom mikorra végzek vele.Mindenesetre már játszhat vele.
    Sajnos a tegnapi eső megnehezitette a dolgunkat.Igy nem 2 napunk csak 1 van a lépcsőzsaluzásra.Szóval ma hosszu nap elé nézünk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap benyomtuk a lépcsőzsalut.Nem egy nagy durranás volt de azért mégis tejesen kiütött.Nagyon elfáradtam.Persze 8kor érkezett a telefon a tetőtöl hogy hol vagyunk de még ki tudtuk dumálni magunkat.A pénzről persze szót sem ejtettek.Pedig tartoznak nem kevéssel.Ez a magyar épitőipar.Görgesd magad előtt az adósságaidat és várj trelmesen a pénzedre.Persze kezdj el egy ujabb munkát ugy hogy még az elözőt sem fizették ki.Előre félek hogy nnen mikor fogunk pénzt kapni.Persze amit elbuktunk munkát az azonnal fizetős lett volna.Inkább nem is mondok semmit erre.Én nem akartam belekezdeni ebbe a tetőbe.(csak ennyit)
    Mindenesetre Zolin mulik még hányszor tdunk felmenni mert ő tankolja a kocsit lévén nekem egy vasam sincs.Azt mondta ma az utolsó nap.Szóval pénzt kell kapnunk ma..
    Ma mindenek ellenére belekezdünk a körivbe.Már előre örülök neki.Iszonyat menyiségű romonádot kell kivágnunk.Nyami.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap rendesen elaludtunk.Nem csörgött az óra.Igaz a belső órám már jelzett de nem vettem komolyan.Ugy gondoltam hogy még nem lehet reggel hisz még csak most feküdtem le.
    A munkánk katasztrofális irányba mozdult el.Mivel mindenki most találja ki hogy milyen is legyen a tető szinte azonnal beleszaladtunk egy borzalmas hibába.A köriv koszuruját mult héten betonozták be és hibás magasságot kalkulált a munkaadónk.Mindössze 27 centivel lett alacsonyabb a koszoru.Most közösen összeülltünk és megbeszéltük hogyan lehetne korigálni a dolgot.Sajnos ez ránk nézve óriási bontással fog járni amit senki nem fizet meg....ennyi.Az idegeim teljesen le vannak harcolva.Persze én már a koszoru bezsaluzása előtt megmondtam hogy az alacsony lesz még szemre is.Akkor kaptam egy olyan engedményt hogy akkor legyen 5 centivel magasabb max 1 romonáddal kevesebbet teszünk fel.Ez annyit jelent hogy ha akarod lehet 5 centvel magasabb a koszoru de attol még a jó méret az amit én mondtam.Hát NEM!!!!Persze csak ugy nem lehet rámagasitani 27 centit mert akkor már magas lesz a parapet magasság és a körivben lévő nagy ives ablakon nem lehet majd kinézni.Tehát a hiba tulajdonképpen nem is itt van hanem az atikafal magasságában ami magasabb 1 sor téglával.Ezt a magasságot szintén nem tudom honnan vették mivel a rajzon 1 sorral alacsonyabbra van rajzolva.
    Szóval itt állunk.No comment....
    Ma bontunk.Ennyi..
    Még jó hogy amit elbuktunk munka egy egyszerű tető lett volna ahol simán haladhatunk.Készitik is szépen.
    Szép napot mindenkinek.
    Aki épitkezik mindig ragaszkodjjon a rajzhoz!!!Soha nem fogja látni előre egy változtatásnak később milyen vonzata lesz...

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel ujfent kijött a munkaadónk és mondta hogy mégsem kell bontanunk.Aludt a jelen állapotra egyet és ugy döntött hogy erre a kialakult helyzetre kell a tetőt elkésziteni éés nem nekünk kell korigálni a koszoru hibás magasságát.Ez némi raglajahossz modositásban fog meglátszódni és a ragasztott körives tartó lehet hogy nem fog beférni.Ennyi.Azért megnyugtató hogy nem rajtunk akarják elverni a port a saját tévedésük miatt.Nyilván amit tudunk azt megteszünk hogy jo legyen a végeredmény.Persze ez nem azt jelenti hogy nem jol csináljuk meg inkább csak azt hogy a rajzra erősen hasonlitó tetőt tudunk csak kéésziteni nem pedig olyat.Ez nem rajtunk mulott.
    Ennek ellenére nagyon lassan haladtunk..A körivet félbehagyatják velünk és visszafelé készre kell nyomni a szerkezetet és be kell lambériázni és lécezni hogy legyen területe a bádogosnak és a tetőfedőnek.
    Hétvégén pihi.Ráfér az idegrendszeremre.Imrus várát fogom fabrikálni.Legalább lekapcsol az agyam picit.
    Szép napot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Valahogy ujfent kivetett az ágy.Ez beszarás..Megirom a blogomat és igenis vissza fogok feküdni mert ez már nem jáárja.Azért még aludnom kellene egy órácskát.
    Tegnap nagy várépités volt.Mindössze egy nagyobbacska épületet épitettem és még azzal sem lettem készen.Igaz van mit vele bibelődni.Imrus miközben dolgoztam mondta hogy mi kellene még neki.Ez mégegy egyszerűbb torony és falak.Ma semmi mást nem fogok elkésziteni mint befejezem ezt az épületet és egy darab falat készitek ami összeköti a várkaput ezzel a főépülettel.Majd készitek képeket.Elhatároztam hogy ma csak ebédig épitkezünk.Tegnap is este 7-ig csinálgattam és nagyon elfárasztott.Muszáj lesz pihennem is kicsit.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Rendkivüli bejegyzés.

    Ugy gondoltam még ma feldobom a képeket a várról és az istállorol.Holnap reggel álmosan nehezebb lenne töltögetni.
    A vár még nincs tejesen kész de már játékban van.Két gyermekem is rákerült némely képre.
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    Szép álmokat mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nehezen ébredtem és ráadásul szakad az eső...Ez annyibol jó lenne ma nekünk hogy 4 re vissza kell érnünk befejezni a lépcsőzsalut amit elkezdtünk mult héten.Ha viszont kb. 8-ig esik akkor nem megyünk Sóskűtra.Ha lemegyünk mégiis akkor eléggé ciki lesz hogy megint el kell jönnünk korábban.Örültem hogy hétvégén kicsit le tudtam kapcsolni az agyamat és tudtam foglalkozni a gyermekeimmel.Végig ott sertepertéltek körülöttem amikor készült a vár.Kihozták a figurákat és ami kész volt azt azonnal birtokba vették.Szóval királyi felügyelet mellett zajlott az épitkezés.Jó volt kicsit együtt lenni velük.Nem valami fényes a viszonyom a ggyermekeimmel.Kicsit külön világban élnek amibe én nem férek bele.Amior picik voltak sokat dolgoztam és nem alakult ki az a természetes összhang amire szükség van apa és gyermekei között.Elvagyunk de semmi több.Kizárnak a játékaikbol.Ezen probálok meg javitgatni kicsit de nehezen megy.erre nagyon ráfaragtam.Az a baj hogy mindig későn jön csak rá az ember ha hibázik.
    Talán ezért is irok kevesebbet roluk.Imádom őket de ők picit távolságtartóak.
    Majd alakulunk.Igyekszem.Egyelőre ennyit tudok tenni.Nem tul tolakodoan.Talán nekem is meg kell találnom a megfelelő hangot.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap csak egy fél délelőtt dolgoztunk és akkor is fedett helyen.Anyósomnál készitettük elő ma délutánra a lépcsőzsaluhoz a lépcsőfokokat hosszra és szélességre.Ugyan kiszállitottuk az épitkezésre de olyan erősen esett az eső hogy nem kockáztattunk egy megfázás lehetőségét.Inkább ma tartunk egy hosszu napot.Amit tudtunk igy is előkészitettük.
    Szóval tegnap javarészt délután pihiztem.Ma már megyünk tetőt is épteni és a lépcsőhöz is.Mozgalmas napunk lesz.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap bármilyen idő volt el kellett mennünk dolgozni.Egész nap áztam fáztam.Brutálisan rossz idő volt!A szél egyszerűen átfujt rajtam.És ez nem az a ks nyári szellő volt hanem a pár fokos téli szél!Háromig a tetőt csináltuk majd átmentünk a lépcsőzsaluhoz.Ott 6-ig birtuk ki.Gyakorlatilag már szakad az eső a végén.Nyami!Ma ugy be fogok öltözni mint állat.Persze megint esik.Mostmár elég lehetne.Természetesen a lépcsőt nem fejeztük be igy ma is hosszunapozunk.Sőőt.Lehet hogy holnap is.Kicsit több melo maradt hátra mint számoltam.Azt sem vettem bele hogy a pihenő ellensulyát teljesen áttervezik igy a zsalut is alakitanunk kellett.Nem is mi lennénk ha nem velünk történik meg ez.
    Szóval ma egy ugyanolyan napunk lesz mmint tegnap.Reméljük kevesebb esővel....
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap este 7-re fejeztük be a lépcsőzsalut.Ennek köszönhetően ma hulla fáradtan ébredtem.Nyami!Piszok egy idő volt Sóskúton.A dombtetőn dolgozunk és iszonyat milyen szél volt.Szinte fokokban mérhetően melegebb volt itt fehérváron a lépcsőzsalunál.
    Legalább ezt is letudtuk.Még a héten oda kell rohannunk és bezsaluzni egy 7 méter hosszu monlit gerendát de ahhoz még ma zsalut kell rendeznünk.Jol jönnek ezek a kis apro munkák hogy a befolyt pénzecskékkel el tudjunk vegetálni amig a tetőböl nagyobb összeg jön.
    A héten a köriv nélkül talán be tudjuk fejezni a szerkezetet és neki tudunk állni a lambériázásnak és a lécezésnek.
    Majd alakulunk.Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap már egész türhető idő volt délután.Az ember kedve is jobbra fordul ilyenkor.A szerkezetet a köriv kivételével ma befejezzük szerintem.Akkor ha e valoban sikerül akkor hétfőtöl lambériázzuk és lécezzük ezt a felét a háznak.Jó volna mielőbb végezni ezzel a tetővel mert rohadtul unalmas.Nincs egy normális sik benne.Taln csak 2.Tegnap is egy ferde részre a helyszinen kellett bevágni egy szelemen darabot hogy majd a kőmüvesek alá tudjanak betonozni ugyanis senki nem tudta hová és hogyan fog érkezni a tető.
    Hétvégén be kell fejeznem a várat nagyjábol és meg kell néznem az elmaradt 3 dr. house-t.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Bealudtam szépen.Tulajdonképpen nagy jelentősége nincs a dolognak mert nem megyünk dlgozni de mégsem szeretek lustizni.Talán azért alludttam be mert éjel 2-kor fent voltam.A letöltésemre néztem rá és picit olvasgattam.
    Tegnap nagyjábol befejeztük a köriv kivételével a szerkezetet.Hétfőtöl lécezés.
    Ma talán folytatom a várat.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nem aludtam valami jol és a tegnapi napom sem volt valami jó.Kerülget valami betegség és nem voltam tul jol.Igy szinte semmit nem csináltam tegnap.Pihengettem és teáztam.Ma el kell mennem tárgyalni egy könnyüszerkezetes garázs ügyben.Remélem megnyerjük azt a munkát.pont jol jönne a télre.
    Mást nagyon nem tervezek.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap egész nap pihengettem.Bepotoltam a kedvenc sorozatom elmaradt részeit.(dr. House)Nagyon szeretem azt a sorozatot de 9-kor én elalszom.Sogórnőm szokta felvenni nekem és ilyenkor amikor van időm akkor megnézem.Kicsit fáj a torkom és a szám fölött megjelent a szokásos herpeszem.Ez szinte menetrend szerint érkezik az első belső szervi bajommal.Hiába kenegetem bármivel kicsap.Nagyon utálom!!!
    Ma már lambériázunk és lécezünk.Muszáj haladnunk mert nagyon el vagyunk csuszva.
    Majd el felejtettem hogy tegnap voltam tárgyalni is.Egy régi kuncsaft.Remélem megnyerjük a munkát.Sirekt télre időzitjük.Január-február körülre.
    Azt nézegetem hogy beindult a blogirási kedv.Ennek nagyon örülök.Örömmel látom ha bárki megosztja a nyilvánossággal az érzéseit és az életét.Én mindenkit támogatok ebben.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kicsit az óracsörgés előtt ébredtem ma.A torkom fáj de nem vészes.Majd elmulik.
    Tegnap már lambériáztunk.Egy egészen nagy darabot sikerült beütnünk.Ma valszeg azt a részt fogjuk lécezni.Mármint ha el tudunk menni dolgozni mert Zoli nem biztos hogy tud tankolni a kocsiba.Én meg már régen nem tudok...Szóval pénzt kell kapnunk sürgősen.Ugyis elkészült már elég sokminden ugyhogy kinyithatja a buxáját a munkaadonk és adhat egy kis pénzt.Eléggé le vagyunk égve anyagilag.Érdkes hogy ez szinte álandosulo helyzet.
    Majd alakulunk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap picit lambériáztunk még és nekiálltunk fóliázni.Szinte azonnal ujabb problémába ütköztünk.az 5x5 centis ellenléc mérete borzalmasan pontatlan volt!Döbbenetes hogy a 4,9-től az 5,6-ig mindenféle méret előfordult.Ilyenkor ha egymás melletti szarufára kerül ebből a 2 méretből akkor hiába szenvedtünk mindenféle szintezéssel a síkunk teljesen elszarodik.Tehát a feladat adott volt.Át kellett vágni az összes ellenléc anyagot egységesen 4,9centi vastagra.Ez mindössze 2 órát rabolt el.Persze szerintem megérte.Az ott dolgozó kőművesek döbbenten álltak és néztek ránk .Soha nem láttak még ilyet ácsoktol.a munkaadonk is azt az elvet vallja hogy 1-2 centi nem számit.Na mi nem ilyenek vagyunk.A mutatvány itt meg is állt mert nincs több pénz tankolni.Szinte biztos hogy ma nem megyünk mert a munkaadó nem hajlandó pénzt adni.Ugyhogy egyelőre ennyi...
    Ma megyek ki anyósomhoz raklapot fürészelni.Már hétvégére igértem de mivel szarul voltam ezért elmaradt.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Elég fáradtan ébredtem.Tegnap mégis elmentünk dolgozni.Zoli kért kölcsön pénzt tankolni.Amikor meghallottam 2 szó jutott eszembe magunkat jellemezve:idióták és balekok.Azért elmentünk.Mivel tudták hogy ha nem adnak pénzt akkor felfüggesztjük a munkát ezért kaptunk benzinrevalót.Na nem sokat.Péntekig kihuzzuk és akkorra van egy nagyobbacska összegre igéretünk.Ha pénteken nem kapunk egy komolyabb összeget akkor bele kell kezdenünk egy másik munkába ami azonnal fizet.Már igy is van 100rugo feladatlan csekkünk...
    Már régota be akartam irni a naplomba hogy a fogyásom megállt ugy hogy hetek ota 78-80 között ingadoztam.De hétfő óta beestem 78 alá.Az idegeim kicsit dolgoznak.Tegnap estére felzbáltam magam egészen 78,2-ig de szerintem éjel az ujra leesett 78 alá.
    Igazábol nincsenek nagy elvvárásaim az élettel szemben de ne éljek nullán.Vagy ne éljek minuszba mint most.Minden legyen befizetve és mindenkinek meglegyen az a pici plusz amitől vidámabb az élete.Nekem a gépfejlesztés maminak a ruhák(ezt nem értem) gyerekeknek pedig a játékok.
    Ma folytatjuk a lécezést és a lambériázást.Már a farkam tele van vele.
    Szép napot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap lementünk Sóskútra de minek..Reggel dolgoztunk egy picit és miután eláztunk eljöttűnk.Sajnos a munka hirtelen nagyon sürgőssé vállt igy mennünk kell szombat vasárnap is.Szerdán kezdik a cserepezést és addig annyira el kell jutnunk hogy területet tudjunk nekik biztositani.Ha minden igaz ma pénzt is kapunk a munkaadónktol.A pénzösszeg nagysága egyelőre rejtély.Nyiván ez is hozzá fog tenni vagy éppen lelohasztja a munkakedvünket.Sajnos már annyi időt beleöltünk és annyi munkánk benne van hogy mostmár nehéz lenne kiszállni.
    Majd meglátjuk hogyan alakulunk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nem is tudom mit irjak a tegnapi naprol.A száraz tények:beléceztük az eddig lefoliázott tetőrészt.Amugy pedig az idegeim kezdik felmondani a szolgálatot.Annyi pénzt kaptunk amennyi kb. az eddigi benzinköltségeinket fedezi.Vagyis Zoli költségeit.Ezen kikelve én azt mondtam hogy jó akkor nem megyek holnap.Valahogy azt érzem hogy a semmiért jáárok oda és ebből nekem elegem van.Erre a munkaadonk azt mondta hogyha holnap nem megyünk akkor többet nem is kell mennünk.Szóval mégis mennünk kell de miután beléceztük a házat nagyon remélem hogy ki tudunk szállni belőle.Ez most reggel fog kiderülni.Nagyon utálom ha megzsarolnak!!!Most milyen kedvel menjek oda dolgozni ezek után?
    Szóval azon leszek minden erőmmel hogy kiszálljunk belőle.Fizessen ki egy összeget.Még az sem érdekel ha irreálisan alacsony pénzt kalkulál ki erre amit eddig elvégeztünk.Nagyon fontos kiemelnem hogy NEM minőségi probléma van!Egyszerűen sürgős lett a dolog és amit eddig elnéztek hogy lassan haladunk az mostmár szálka lett a szemükben.
    Tegnap hazafelé felhivott az a munkaadó akinek azt a munkát csináltuk volna amit elbuktunk.Elzavarta azt az ácscsapatot aki helyettünk elkezdte azt a melot.Ugy néz ki hogy mennünk kell javitani.Egyszerűen siralmas munkát végeztek.Hihetetlen.Nem egy bonyolult tető de vannak részek ahol fingjuk sem volt minek hová kell érkeznie és milyen magasságon/sikon.És voltak oyan spontán elqrások amit még tanulo koromban sem merészeltem volna megejteni mert a mesterem eltördelte volna a kezemet.
    Szóval ugy néz ki jövő héten más szarát javitjuk.
    Vagyis itt befejezzük alécezést és utána állunk neki.Remélem gond nélkül kiszállhatunk ebből a munkábol.
    Szebb napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    A tegnapi nap csak ugy elment.Megmondtam Zolinak hogy én amint befejeztük a lécezést kiszállok ebből a tetőből.Engem ne fenyegessen senki.Nehogy ugy járjunk hogy befejezzük egészen a tetőt és utna a munkadij 90%-át elfelejtik kifizetni.Tegnap ment a munkaadóhoz.Pénzt kaptunk elméletileg...Én ugy gondolom hogy ha elmondta ezt hogy kiszállunk lécezés után akkor az a pénzösszeg amit kap az lesz az a pénz amit ezzel a munkával kerestünk bármennyi legyen is.Nem hinném hogyki lesz kalkulálva a tető hny százalékát fejeztük be készre és arányosan az mennyi pénz.Ekkora gerincességet nem feltételezek arrol a srácrol.Mivel neki is van 17 ácsa és a cserepezést anmugy sem mi csináltuk volna ezért nem érzem tul nagy kitolásnak vele szemben hogy kilépünk.Főleg ugy nem hogy a fenyegetésben benne volt az hogyha nem megyünk tegnap akkor hétfőtöl ők folytatják...
    Ma is megyünk.Mostmár mielőbb le akarom tudni.Reményeim szerint szerdára vagy szerdn teljesen befejezzük cserepezésre készen.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap ujfent léceztünk.Ha szerencsénk lesz akkor ma befejezzük a lécezést.Már nagyon unom.Ha minden összejön akkor szerdán teljesen befejezzük ezt a tetőrészt.Ez annyit jelent hogy vége a szenvedésnek részemről.A lécezés után még szegnünk kell egy keveset és pár gyalult oszlopot betenni.És néhány támaszt.Vagyis van egy szoknya rész a cápa alatt ami teljesen különálló rész.Annak szerintem már nem állunk neki max csak akkor ha arra külön ad pénzt.Tegnap kaptunk pénzt.És én most ugy számolok hogy több pénzt nem fogunk kapni.Akkor pedig még igy is jol jár a munkaadonk mert a töredéke lovét kellett csak kifizetnie.
    Sajnos lemaradtam a forma1-ről is.Pedig biztosan izgalmas futam lehetett.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Már nem fért bele a szerkesztési időbe.Tegnap reggel óta 77 kilo alatt vagyok.Ma reggel 76,8 tegnap melobol hazaérkezve kajálás után 76,6....no comment.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Hulla fáradtan ébredtem ma reggel.SZeretném azt irni hogy befejeztük a lécezést tegnap de ez nem igaz.Még mára is maradt pár órás meló belőle.Sietnünk kel vele mert ma mindenképpen le is kell szegnünk a tetőt mert ha minden igaz holnap kezdik a cserepezést.Addigra teljesen el kell készülnünk a tetővel.Szerintem el is fogunk.
    Zoli ugy döntött hogy ő egyedül folytatja ezt a tetőt egy segédmunkással én pedig kezdek másik tetőt és egy kisebb faházikot másodmagammal.sok skert kivánok neki ehhez a munkához.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma előbb ébredtem fel.Ugy látszik kevesebb alvással is beértem.Tegnap végre befejeztük a lécezést és a szegést.Ma még beteszünk pár támaszt és akkor ez a rész el is készült.Utána kicsit összetakaritunk a ház körül és Zoli kibontja a lépcsőzsalut.
    Ha el nem felejtem akkor elviszem a gépet ésmielőtt a cserepezés megkezdődik csinálok pár képet az elejéről is.
    Tegnap este még a szomszédomnak elmentem megszakérteni egy tetőt.Akar venni egy kisházat és azt néztem meg mennyi javitás van a tetőszerkezetben.
    Szép napot mindenkinek.

    [ Felhasználó kérésére szerkesztve. - peterkeT ]

    [ Módosította: parandroid ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    El nem tudom mondani milyen mély és édes álmom volt!Szeretném ha minden éjelem ilyen lenne.Én elköszöntem a Sóskúti tetőtöl.Ma már bontunk.Kijavitjuk a szakmánk szégyeneinek a "munkáját".Arra inkább tákolás vagy gányolás szó illik.
    Tegnap már csak takaritottunk a házban és körülötte.A kedvem is egészen jó volt.Talán a fogyásomat is meg tudtam állitani.Igaz 77 alatt vagyok még de erősen küzdök hogy megálljak a fogyásban.A kedvenceimet készitik itthon én meg folyamatosan zabálok.

    Szép napot mindenkinek.

    [ Felhasználó kérésére szerkesztve. - peterkeT ]

    [ Módosította: parandroid ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    A tegnapi napon bontottunk.Katasztrofális munkát végeztek az elődeink.Láttam már sok gyengébb mnőségű munkát de ez ráver mindre.Azokban legalább láttam valami törekvést a jó felé csak éppen nem sikerült.Itt viszont voltak olyan fák amik elindultak egy jó helyről és a semmibe érkeztek.Vagy épp a semmiből indultak egy olyan helyre ahová nem is kell rkeznie.Az hogy semmilyen párhuzam és vizszintet nem lehet fellelni az már meg sem lepett.Annyit füznék még hozzá hogy tegnap nem a "kutyafáját" volt a legerősebb szitok ami elhagyta a számat.És kénytelen voltam az ejnye-bejnye erősebb változatát is bevetni.
    A munkaadó persze sokkos álapotban van.A tulajdonosok egy nyugdijas házaspár akik birka türelemmel várják hogy legyen valami.Irigylem őket ezért.
    Közben kiderült hogy hogyan kerültek ők ide.Szóval mi nem tudtunk jönni erre a kőműves ajánlott egy csapatot akik elvállalták azonnalra.DE nem ők jöttek ide hanem a 350-ért elvállalt munkát továbbadták 190(!)-ért egy alvállalkozonak aki ilyen munkát végzett.Ebből még 160-at ki is fizetek nekik.Azt hiszem nem is kommentálom ezt az esetet......
    Még tegnap délután elkezdtük a visszaépitést.A felét lebontottuk a kész tetőrésznek.Remélem ma annyira eljutunk hogy le tudjuk foliázni az egészet.
    Sajnos pont tegnap nem volt nálam a fényképező pedig lett volna mit fotozni.
    Szép napot mindenkinek.

    szerk:fogyást sikerült megállitanom.2x vacsztam és a gyerekek maradékát is befaltam.

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma pontosan akkor ébredtem amikor az órának meg kellene szólallnia.Ugyhogy ma pontos volt a belső órám is.Picit fáradt vagyok.Gondolom az időválltozást érzem meg.
    Tegnap még amennyit nagyon muszáj volt elbontottuk és elkezdtük az épitést.A csonkakonty felét megépitettük és viszatakartuk a fóliát hogy annyira ne ázzanak ha netán eső lesz ma.
    Most hétvégén nem dolgozunk.Én végre bepotolom azt amit már hetek ota igérek és vágok egy kis raklapot.Vasárnap délelőtt pedig a várat csinálom.Szerintem be is fejezem.
    Remélem nem lesz semmi a mára igért negy esőzésből.Ez keresztülhuzná a számitásaimat.
    Ma délelőtt 9 felé jönnek a DIGI tévétől.Bedöglött 3 napja a beltérink . kaptunk kölcsön egy erősitős szobaantennát és azzal megvan a 3 alapadó.És hogy mindkét tévén legyen ez vettünk mégegy ugyanolyat.Szóval szemcsésen ugyan de valami azért volt.
    Táltinak az akksija is kifeküdt teljesen.Azt is kaptunk kölcsönbe ideiglenesen.Szóval ez egy ilyen hét volt.
    Hétfőtöl egyedül egy segédmunkással folytatom ezt a tetőt.Zoli pedig kezdi a körivet.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma nagyon bealudtam.A tegnapi raklapfürészelés szépen elfárasztott.Végig esett az eső.Mndjuk mindenképpen meg akartam ezt csinálni mert már régóta gérgetem és a fejemet s ki akartam már szellőztetni.Jó ilyen kis átmozgató és lefárasztó munkát is végezni neéha.Ma a várat kellene befejeznem debevallom hogy nincs hozzá hangulatom.Ezt még majd meglátom.Lehet az most elmarad.Most ugyis mással játszanak inkább a gyerekek.
    Móri bornapokra kell délután mennünk.Zoliék meghívtak minket.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Rendkivüli bejegyzés...

    Imrus végigtolta a crysis warhead-et.Őt ez fogta meg leginkább a játékban:
    1
    2
    3
    4

    Megjegyzem hogy ő 10x gyorsabban haladt mint én..
    Szép napot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap tulsokmindenhez nem volt kedvem ezért csak simán csak egy szögmásolot készitettem magamnak.(sáskalábat)Mivel ma külön megyünk Zolival igy kell fejenként a 2-2 és csak 3db. van összesen.Ezért kényszerültem rá hoogy készitsek egyet.Ma ők folytatják a sógorával a körivet én meg csinálom a megkezdett javitást.
    Tegnap délután leruccantunk a móri bornapokra.Zoli megvendégelt egy deci borra amit alig tudtam meginni.Nem vagyok egy nagy borivó.Sőőőt.Nem szeretem a bort.Azérthogy meg ne sértsem letuszkoltam.Tulajdonképpen a zárófelvonulásra értünk oda.Azt megnéztük majd szétnéztünk még a kirakodó vásárban.Mindenki kapott valami kis vásárfiát.Imrus pisztolyokat, Zsani plüssállatokat, mami egy western kalapot, én pedig táltiba vettem egy "Ne DUDÁLJ!Most is tövig nyomom"-táblát.Mire nagynehezen végigjártuk indulhattnk is haza mert mami ment éjszakára dolgozni.
    Nagyjábol ennyi volt a nagykiruccanásunk.
    Azt efelejtettem dokumentálni hogy szombaton kicserélték a beltérinket igy ujra van tévénk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kicsit viharverten ébredtem ma reggel.Az estém kicsit zűrös volt mert itt volt az egyk haverom és eléggé későn ment el.Ilyenkor felborul az egész esti programom és ezt nem szeretem.Utána már kapkodva fürdettem a gyerekeket és gyors vacsi után irány az ágy.A lefekvés előtti netezésemnek lőttek.Éppcsak egy percre néztem be és semmi több.
    A javitásos munkával egészen jol haladok.Kaptam magam mellé egy segédmunkást és azzal csinálgatom.Sajnos ma egy másik embert tesznek mellém mert a tegnapi ma fogászatra megy.Én ugy számolom hogy talán holnap estére befejezem a szerkezetet és csütörtökön belécezem.Pénteken már nekiállunk egy 3. munkának.Azt leszünk kénytelenek csinálni péntek-szombat-vasárnap.
    Muszáj most többet dolgozni amig van munka.Ráadásul 2-3 hét mulva kezdeni kell egyujabb tetőt.Azt még nem tudom hogyan de el kellene kezdenünk.
    Majd alakulnak a dolgok.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap egyedül műveltem ezt a szép szakmát egészen délután 3ig.Nagyon fini volt fel-le ugrálni.Még az a szerencse hogy nem nagyméretű fákkal dolgoztam hanem inkább tökölés volt.Mondjuk ettől függetlenül jó napom volt.Magammal nem vesztem össze és a dolgok is jol alakultak.Valamennyire kezdem ujraépiteni azt amit lebontottam.Lassan de biztosan haladok a kész felé.Ha sikerül akkor ma befejezem a vápapallózást és azt a részét a szerkezetnek ami szükséges ahhoz hogy holnap el tudjak kezdeni lécezni.Be kellene fejeznem annyira a tetőt hogy a bádogos be tudja tenni a vápalemezt és a kéményszegélyt pénteken mert nekünk el kell kezdenünk egy 3. munkát...Azt fogjuk csinálni péntek-szombat-vasárnap és ide csak hétfőn tudok visszatérni.
    Bár ha nagyon el leszek maradva akkor én maradok pénteken is és majdcsak szombaton csatlakozom a többiekhez.
    Kész káosz kezd lenni ez a sok munka.
    Szép napot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap nem haladtam tul látványosan.Betettem a vápapallókat és léceztem egy keveset.Mivel ez a tetőtoldás kettő manzardtető nem egy szinten való találkozása ezért a vápában van 2 törés, szóval volt mit egerészni..Ma mindenképpen ezeket a síkokat be kell léceznem mert holnap jön a bádogos betenni a vápalemezt és a kéményszegélyt.Az is elég fini volt hogy a kémény is benne van a vápában.A bádogos vakarozhat rendesen hogyan tegye vizhatlanná.
    Ha ma nem is fejezem be teljesen a lécezést szerintem holnap is inkább itt maradok mert az a munka amit el kell kezdeni ugyis azzal indul hogy anyagot kell válogatni és átméregetni mident.Ehhez pedig elegen lesznek ketten.
    Majd meglátjuk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap nagynehezen sikerült befejezni annyira a lécezést hogy ma nyugodtan tud a bádogos dolgozni.Még egy kisebb mennyiségű lécezést kell ma befejezni ésa szerkezeten némi erősitést végrehajtani.Reggel a Zoliék is segiteni fognak nekem igy gyorsabban fogunk haladni.Max ha benyomjuk azt a kis maradék lécezést korán akkor átmegyek én is segiteni nekik a garázskészitésben.
    Imrusék tegnap az Indyana Jones uj részét nézték itthon.Persze nyomban készitett belőle egy-két járművet hogy azonnal tudjanak is játszani.Persze Maci és Laci méretűek a járgányok.1
    Több képet nem teszek most be.
    Annyira örülök hogy ez a vénasszonyok nyara kicsit elhuzódik hogy el sem tudom mondani.Zoliék is nagyon jol haladnak a körivvel.Ennek külön örülök mert kb. 2 hét mulva el kellene kezdeni egy nagy tetőt itt fehérváron amiről nem csuszhatunk le.
    Szép napot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap egyedül kellett befejeznem a lécezést és csak délután 2 körül tudtam átmenni én is a garázsépitésben segitkezni.Ez egy kétállásos garázs lesz 7méter hosszu és 6 méter széles.Az egész könnyüszerkezetes lesz.Ma folytatjuk a készitését.Holnap estére annyira el kell jutnunk hogy legalább be legyen fóliázva és be legyen lécezve.
    Tegnap hazafelé be kellett ugranunk tárgyalni tetőügyben oda ahol még nyáron a talpgerenda rendszert zsaluztuk.Meg is egyeztünk de a tulaj keményen alkudozott.Mivel amugy lenne másik munkánk volt egy pont amikor már majdnem azt mondtam hogy önnek nem ránk van szüksége hanem egy olcsóbb csapatra, de azért csak megegyeztünk.Reméljük a fizetéssel sem lesz gond.
    Szép napot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma reggel elég fáradtan ébredtem.Azért már kezd betenni a munka.Persze ma is megyünk és legközelebb megállás csak jövő hét végén lesz.Ez a garázs sokkal nagyobb mint amire gondoltunk.Ma be sem fogjuk annyira fejezni hogy nyugodt szívvel itt lehessen hagyni de mindenképpen vissza kell térnünk hétfőtöl a másik munkákhoz mert azokat is folytatni kell.Remélem azért valamennyire befejezzük hogy a tulaj ne morgolodjon.Majd alakulnak a dolgok..
    A fáradtság ellenére nagyon jó napom volt tegnap.Ez a napsütés is jól esett.Igaz jövő hét közepétől esősebb időt mondanak de reméljük nem lesz belőle semmi.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap rövidebb napot tartottunk.De ez kényszerből sikerült igy mivel a tulajdonos számolta ki az anyagot (egy épitész) és a tető kb.kétharmadánál elfogyott az anyagunk.Persze ő váltig állitotta hogy elég lesz.ha nem lett volna folyamatosan ott mellettünk még taln meg is gyanusitott volna bennünket hogy elloptuk az anyagot.Nagyot égett miután kiderült hogy valoban kevés az anyag....Amugy is egy arogáns pali.
    Ma én már visszatérek a javitásomhoz.Nincs is idegzetem ahhoz az emberhez.Itt nyugiba javitgatok.
    Ma még 3 velux ablakot is be kell tennem.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap semmi érdekes nem történt.Zoliék megprobálták hétvégi munkát befejezni annyira hogy ott lehessen hagyni én pedig folytattam a küzdelmemet a javitással.Elérkeztem a dobozoláshoz ahol ujabb hibák merültek fel.A vizszintet az elődeim gondosan kerülték igy most nekem kellett valamit kihozni belőle hogy mégse álljon annyira szarul a lambéria.Ez teljesen elvitte a napomat.Ma a változatosság kedvéért tetőablakot fogok betenni párat eg 4. munkahelyen.Nyami.Szinte azt sem tudjuk hová rohanjunk annyi a munka.Bezzeg télen itthon fogunk vakarozni.
    Ugy né ki hogy a sok munka miatt ennek a hétvégémnek is lőttek.Szerettem volna kicsit pihenni de szerintem ez most nem fog menni max talán vasárnap...
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma picit érdekesen ébredtem.Hajnali 3.18-kor megébredtem és ránéztem az órára.Majd 4-kor csörgött és lenyomtam.Nem aludtam a 2 időpont között de olyan volt mintha egy pillanat telt vlna el.Majd ujabb pillanat és már 4.28 volt.Akkor keltem fel.Hmm.Érdekes.
    Nem vagyok igazán fáradt mert korán feküdtem de valahogy kezdek kiégni.A súlyomat nagy nehézségek árán tudom csak 77 kiló felett tartani. 78-at a mérlegen talán másfél hete láttam amikor annyira bezabáltam.79-et meg nem is tudom...
    Tegnap be kellett tennem 4 tetőablakot.abbol 2nagyobb össze volt sorolva ,volt egy kisebb és volt egy sima tetőablak ami bevilágitásra szolgál csak.Elég korán végeztünk vele igy szinte az egész délutánom szabad volt.A gépet rendezgettem.Kicsit szét van szoródva.
    Ma visszatérek a javitásomhoz.Már egész jol alakulgatok vele.Igy egyedül egy segédmunkással kicsit lassabban haladok de jelen pillanatban ez most nem izgat.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap csinálgattam a ragalja dobozolást.Egészen jól haladtam vele.Szerintem ma nagyjábol végzek is körbe a házon ezzel a munkafolyamattal.Még holnapra egy kis szerkezeterősités marad és hétfőtöl mehet a cserepezés.A hétvégén sajnos azt a garázst kell folytatni amit mult héten elkezdtünk ugyhogy pihi nagyon nem lesz.Most kell sokat dolgozni amig van munka mert lesz egy határvonal amikor egyszercsak hirtelen elfogy minden és semmi nem lesz.
    Picit kellene sporolgatni a télre is de rettenetesen nehéz feladat ez igy hogy alig jönnek a pénzek be.Mindenki csak épitkezik és kevesen fizetnek.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Vagy lehet hogy inkább jobb reggelt mint ez a mai.Szakad az eső..Ez nagyon nem jött most jókor.Soha nem jön jókor de most pláne nem.Tegnap este kiverte a balhét nekem az a tulaj akinél a hétvégén csináltuk a garázst.Ez a munka a Zoli vállalása igy nem is tudom hogyan jutott el hozzám.Vagyis annyi biztos hogy Zolit nem érte el és valakin ki kellett adnia a dühét.Jelen esetben én voltam ez a villámháritó.Igazábol nem értettem mit akar mert én ugy gondoltam hogy mnden rendben zajlik miközben mégsem..Egyszerűen nem szabadott volna azt a munkát már elvállalni.Már nem fért bele.Én ugy tudtam hogy megegyeztek hogy nem ez lesz a fő munkánk amit folyamatosan tudunk csinálni hanem csak ugy tudjuk elvállalni hogy hétvégente készitjük.Ezek szerint mégsem volt letárgyalva.Nem kicsi fenyegetőzések voltak a telefonba amin egy picit meglepődtem...Ettől nem is volt tul édes az álmom.Ma délre fogunk hozzá menni és befejezzük amit még kért.(erről sem tudok semmit) És utána elvállnak utjaink.Elszámolunk ki kinek mennyivel tartozik és kész.
    Én a lambériázást csináltam és mivel esik az eső ott még meg lehet csinálni a belső szerkezeterősitést.Azzal délelőtt meg is lehetünk.Majd reméljük eláll az eső.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nem is tudom hol kezdjem a tegnapi napot. Délelőtt megcsinltam a tetőerősitést és délre pedig odamentünk a garázshoz.A figura halkszóval elmondta mit kér még tőlünk hogy fejezzük be és azt meg is csináltuk.Sőőt.Azzal végeztünk már 2 körül és csináltunk egy teljes munkaidőt.Negyed 6-ig ami belefért azt megcsináltuk.Mivel elöző este a fenyegetőzések után azt mondta hogy itt elege volt az egészből és fel is ut le is ut ezért megprobáltuk olyan állapotba hozni az egészet hogy az utánunk jövő embereknek semmi dolga ne legyen.Ne keljen semmit kitalálni csak lécezni.Ezt látva a faszi már megbánta hogy kiadta az utunkat de nem volt mit tennie.Ha megkér hogy folytassuk akkor sem tettük volna meg.Olyan fagyos volt a légkör hogy az eszméletlen.És az én gyomrom sem veszi be hoogy mindenféle perrel fenyegetőznek holott nem is én vállaltam a munkát és mi a megbeszéltekhez tartottuk magunkat.A lényeg az hogy a munkát ugy hagyuk ott hogy 80%-ban kész és bárki tudja folytatni mert nem kell gondolkoznia mit is csinááljon.A pénznek a felét megkaptuk de lesz@rom.Örülök hogy tulléptünk rajta.Ez a "kellemes" munka segitett lefogyni 76 kilo alá.Pontosan 75,7 a sulyom.LAasan fékeznem kellene.De nem fog menni mivel ma hová kell mennem?!?! Sóskút(!) Na a másik munkahely ami égeti rajtam a zsírt....
    Szép napot mindenkinek.

Aktív témák