Új hozzászólás Aktív témák

  • prono

    csendes tag

    válasz dani3l #532 üzenetére

    Köszi a válaszokat :R
    1. oke, akkor nézek inkább valami 5400-ast. esetleg tipp, ajánlás?
    2. a külső vinyó és egyéb megoldásokkal az a bajom, hogy valahol a NAS igényt is az indította el, hogy legyen backup az adataimról (tehát ha még pluszba veszek egy külső vinyót is akkor már szinte elég lenne, ha egy routerre dugnék egy vinyót. Persze tisztában vagyok vele, hogy túlzok, mert sok egyéb más szolgáltatást is kapok a NAS-al csak érzékeltetni szerettem volna a dolgot), plusz pár éve egyik napról a másikra elhasalt egy vinyóm és majdnem minden ment a levesbe. Sajnos betörés is volt már tavaly :(, ami ellen azért lesz jó a NAS, mert kirándulás előtt a hónom alá csapom a NAS-t és átviszem szülőkhöz :), kicsit könnyebb mint PC-t vagy abból kiszerelve a vinyót. Azt persze értem és elfogadom, hogy valszeg kicsit ágyúval verébre a RAID1, de inkább ez mint a családi fotók és adatok elvesztése.
    Azért gondolkodom 1 TB-os vinyóban, mivel a PC-mben is ekkora van és még nem telt be. Pontosabban előbb jön meg az igény, hogy pucoljak róla, mint hogy panaszkodna valami a tárhely hiányára.

    3. ahogy sejtettem :(. egy nagyon régi netgear routerem van és a pont az általad ajánlottban gondolkodom én is :).

Új hozzászólás Aktív témák