Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz bigdigit #63035 üzenetére

    Az jó kérdés, hogy nálad miért nincs hiba, logikus, hogy lennie kellene, hiszen nem kommunikál az autóval, legalábbis értékek nincsenek.

    Úgy látom nálad is ugyanaz lesz a megoldás, mint nálam. Suzuki márkaszeríz és 8000 Ft ellenében. Ajánlom a Suzuki Tafákot. Ott kb 20 perc alatt megvoltam és ott voltam a művelet során. Segítőkészek és kommunikatívak voltak. Még azt is mutatta a csávó szoftveren, hogy a szenzorok hőmérsékletet is mérnek, a szoftver kiolvasta az autóból, de ugye az autó kijelzőjén nincs ilyen opció, hogy megnézd hány fokosak a kerekek.

    Miután meghalt az egyik szelep és cserélni kellett, akkor már egy másik Suzuki márkaszervizbe vittem, mert a Tafák sokára tudott időpontot adni. Sajnos nem emlékszem már melyik, de ott más módszerrel csinálták, ami sokkal időigényesebb volt.

    A Tafákban szépen rátették a műszert, töröltek minden korábbi szenzor adatot és feltanították az újakat. Mondom, 15-20 perc volt a dolog.
    Erre a másikban a szisztéma ugyanez volt, hogy törölték mind a 4 szelep adatait (annak ellenére, hogy csak egy romlott el) és feltanították őket utána. DE! Itt nem a műszerrel törölték a szoftvert használva az adatokat, hanem leszedték az akkusarut és mondták, hogy 1 órán át így kell hagyni, akkorra elfelejti az adatokat és utána feltanítják.
    Nem értettem miért, mondtam, hogy máshol nem így csinálták, azt mondták, hogy ők így tudják törölni...
    Pedig néztem a szoftver kezelőfelületét feltanítás közben és ugyanazt használták, mint a Tafákban. Nem értem miért csinálták másképp. 1 órán át ott bóklásztam az udvarukon, meg ültem a váróban. Mondjuk úgy estem be hozzájuk és volt 3 autó is a csáposokon, mindegyiken dolgoztak, szóval lehet azért csinálták így, hogy addig haladnak azokkal, amíg ez "felejt", vagy nem tudom. Miután visszatette az akkusarut 3 perc volt a feltanítás.

    Mindezek előtt azonban én lehet tennék a helyedben egy próbát a Suzuminn-es srácnál. Nálam ugye nem segített, de neked nincs hibaüzenet, hátha... Ő ráadásul kb 3 perc alatt végez és tőlem nem kért pénzt érte.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák