Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz Memmaao #54912 üzenetére

    "és ne vedd magadra, általánosságban írom" (#54904)
    Baj ha 2,6 körülre fújom? Igen, annyira, de ez nem egy Swift hanem egy Vitara 215mm széles 17"-os felnin, 2,2-vel még úgy lapítana hogy öröm nézni... Próbáltam, olyan 2,5 bar körül van szép tapadási képe...
    Nem azt írtam hogy ne fújj bele, éppen az ellenkezőjét, hogy mindenki mind a négyet beállítja újra, anélkül hogy megnézné mennyi az abroncsnyomás... Pedig a kézikönyvben is az van írva hogy előszörr ellenőrizzük az abroncsnyomást. (nem fújni kell bele ész nélkül, hanem ellenőrizni) Ha mindegyikben jó, akkor kell tovább agyalni. Ez megtörtént? Kétlem...
    A p-T görbe esetében a térfogatot állandónak tekintjük. (és mindegyik görbe esetén a harmadik változó állandónak tekintendő hogy igaz maradjon az arányosság) Egy abroncs térfogata állandónak tekinthető, attól hogy egy rugalmas anyag. Az 1,8 és 2,2 bar között olyan komoly mértékű térfogat változás nem történik, bár értem amire célzol.

    Lehűlt a levegő, fáznak a levegő részecskék, összebújtak hogy melegítsék egymást. :P (ha így jobban tetszik :DDD )

    Majdnem 1 tized van a két abroncs között, azért azt már illik egy digitális mérővel felszerelt automata pumpával eltalálni... ;] [link]

    [ Szerkesztve ]

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák