Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kunberci

    aktív tag

    válasz ncc1701 #42949 üzenetére

    Látom tudsz Te normális hangnemben fórumozni, ha akarsz!

    Idézet Tőled:
    "Volt olyan 4 évszakos gumim, ami elpicsázta a hideg, nedves úton a komplett teszt mezőnyt (prémium téli gumikat is)."
    Gondolom, hogy Te sem próbáltad az összes prémium téli gumit, és a tesztgyőztes négy-évszakost, hanem valamilyen újságban, interneten olvastad, esetleg a fotelból.
    Átlag autó tulajdonosok nem tudunk minden gumit letesztelni, figyelembe vesszük a nálunk tapasztaltabbak véleményét. Én a nálam tapasztaltabbaktól azt olvastam, hogy a külön nyári, és téli gumi a jobb, de drágább megoldás. A négy-évszakos gumi, mindenképpen kompromisszum. Írtam az előző hozzászólásaimban, hogy új autóra....
    Ebben az is benne van, hogy felesleges eladni az új nyári gumit, célszerű inkább venni hozzá télit. Abban egyetértek veled, hogy később, amikor ezek a gumik már nem jók, akkor előnyösebb lehet egy négy-évszakos gumi, ami pénztárca barát is egyben.

    Ui: Azt azért nem hiszem, hogy egy bármilyen négy-évszakos gumi elverjen prémium kategóriás téli gumikat, ezt azért Te sem gondoltad komolyan.
    Még annyit hozzátennék, hogy lehet a téli gumi pár méterrel rövidebb féktávja menthet meg egy balesettől a négy-évszakossal szemben, ez estben meg nem kérdés, hogy számomra melyik a jobb megoldás.
    Végül mind a ketten ugyanazt a megoldást választottuk, hogy az új autónál a meglévő nyári mellé vettük a télit, talán egyforma okok miatt is.

Új hozzászólás Aktív témák