Új hozzászólás Aktív témák

  • Kornel

    veterán

    Fogyasztáshoz hozzászólva. 2003-as 1.0 swift legjobb fogyasztása nálam 4,38 l / 100 km volt, teli tankra mérve. Országúton 90-el, motorfékkel, minden apró trükköt bevetve. Nagy átlag 5,3 liter volt benzinből. Gázból egyszer elment 6 liter alatt is, a nagy átlag 6,5 liter, igaz hajtom, általában kétállású kapcsolónak használom a gázpedált :) Szerintem 6-os átlagot LPG-ből is ki lehetne hozni, ha figyelnék rá... majd ha 300 lesz a gáz, akkor muszáj lesz.

    Más: érdekes dolgot vettem észre a kocsinál. Alaphelyzet az, hogy mindig pöccre indult, sose kellett 1 mp-nél többet indítózni. Hidegen most is ez a helyet, viszont ha nem hidegen indítom, hanem 1-2 órán belül újraindítom, akkor 3-4 mp indítózás is kell, és elég nehezen röffen be a motor. Mitől lehet? Ja és alaphelyzetben benzinen indul a kocsi, most már tankoltam bele 100-as benyát, mert arra gondoltam, hogy leülepedett a benzin, meg nem is volt benne sok, mert minek... de ezek után se javult meg. Annyi ötletem van még, hogy a gyújtókábel, ami az elosztóhoz megy, az még a gyári, mert az LPG-s gyújtókábelszettből az a rész túl rövid volt... ennek lehet köze hozzá?

Új hozzászólás Aktív témák