Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Janusz001 #57023 üzenetére

    megpróbálok én is pár szót segíteni, szóval:

    1. eset: szemle, utószemle és kiajánlanak neked egy összeget, elfogadod kész pasz
    2. eset: beviszed egy javítóműhelybe, szemle/utószemle és 1:1ben NEM feltételen gyári alkatrészekkel és technológiával megjavítják az autót, pénzt stb. nem látsz, csak a kész autót és ezek után kérhetsz értékcsökkenés végett pénzt a biztosítótól
    3. eset: GYÁRI technológiával javítást kérsz, ami a mostani alkatrészárak+alkatrész beszerzések mellett eltarthat akár fél! igen fél évig is, mire minden megjön hozzá és megjavítják, de ez az eset már -nagyonszerintem- GTKra jönne ki (ilyenkor szokott ugye az előfordulni, hogy "kéred-kéred" a kárszakértőt, hogy ne vegye totálkárra, te megszeretnéd javítani, de ugye akkor mondják, hogy ez nem mise....) és a lényeg a lényeg, hogy akkor viszont ilyen korú autónál (ha olyan volt a bizti -akár a CASCOD is már bejátszhat- hogy pl. avulásmentes a térítés stb. stb. és itt most térjünk el attól, hogy vétlenek voltatok) akkor volt egy újkori érték (és most térjünk el persze attól is, hogy azon az újkori értéken jelenleg nem kapsz meg egy ilyen autót, még talán egy ilyen futással rendelkező ilyen időset sem) szóval, van egy újkori érték és azt 1:1ben megkapod a biztosítótól (vagy ha pl. CASCOdra jobban kijön, akkor biztosítódtól). Az, hogy a bizti már milyen saját roncsbörzére stb-re teszi fel a roncsot és kinek hogyan adja el, az már neked max. egy aláírásba kerül, hogy xy megvette, vagy elárverezheti vagy ilyesmi

    Sajnos jelenleg mindenképp "rosszabbul" fogsz kijönni, mert ilyen típus kvázi nem kapható és ugye "nyerészkedni" nem lehet egyik biztosításon sem, szóval a mostani azonos felszereltségű 0km-es autóra "persze" hogy rá kell fizess, de akkor ha úgy nézzük, lesz egy teljesen új autód, egy 7500at (tudom-tudom nem nagy szám ne érts félre) futott autóval szemben.

    kb. ezek a lehetőségek, mivel elég sok elem sérült (+elég drágák+amiket még nem is látni innen és csak bontás utáni utószemlén fog rájuk fény derülni) így kb. ezzel kalkulálj

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Új hozzászólás Aktív témák