Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    Egy napig töprengtem hogy leírjam-e ezt a történetet, mert nem lehetek 100%-ban biztos az állításommal kapcsolatban, ezt csak egy független szakértő vagy esetleg a műhely kamerája (ha van) tudná eldönteni. De majd megmondjátok ti hogy mit gondoltok. Nem lesz rövid az írás.
    Az autó átvétele után 4 nappal, a második hosszabb utunkon az M6-on Paksnál nekünk repült egy sas. Minimális horzsolást okozott a géptetőn amit polírozással szerintem egész jól ki lehet majd szedni, egy alig látható hosszanti néhány centis benyomódás is van, ezt szerintem nem lehet eltüntetni, de majd meglátom hogy kezdek-e vele valamit. Ezek a sérülések ott akkor felbaszott idegállapotban fel se tűntek, a bal tükör állapota volt a legfeltűnőbb. A burkoltat eltűnt róla. Nem letört, hanem látszólag lepattant. Visszagyalogoltam a tetthelyre, hátha tényleg csak leesett és megtalálom. Meg is volt, de darabokban, plusz pár autó szerintem át is ment rajta még. Magam se tudom miért, néhány nagyobb darabot a kezembe fogtam, dühösen bedobtam a csomagtartóba. Ellenőriztük, index, tükörlap, behajtó mechanika teljesen sértetlen, tényleg csak lepattant a burkolat róla, semmi törés. Utunkat folytattuk fel pestre, majd megérkezve egy darab zacskót húztunk rá hogy ha esni kezdene, ne ázzon a belseje. Hazaút éjjel volt, ködben. Zacskó nélkül természetesen. Hazaérkezve újra fel a zacsi. Másnap viszem az 1000 km-es szervizre abba a szalonba ahol vettem, és mondom kéne nekem tükör burkolat, meg egy csomagtér tálca is. Rendelnek. Addig zacsival letakarva jártunk vele :) 2 nap múlva szólnak hogy megvan a burkolat, odamentem, felrakták, 8000 volt a darab műanyag. Berakták a csomagtér tálcát is, és a pályán összegyűjtött maréknyi műanyagtörmeléket gondosan berakták vissza a csomagtartóba. De jött a meglepetés. A burkolat csak a tükör tetejét, oldalát takarja és nekem az alsó része is hiányzott, ami egy tenyérnyi műanyag. Az sem letört, lepattant a másikkal együtt. De! Ezt már nem lehet külön vásárolni, meg kell hozzá venni a teljes tükröt. 44 ezer. Nem rendeltem meg azonnal, próbáltam olcsóbban keresni, vagy legalább azt a műanyagot pótolni jóárasítva, bontókkal beszéltem, külföldi webshopokkal leveleztem, de nem tudtam szerezni. Nincs más lehetőség, rendeltettem. Már csak az alját kellett zacskóval betakarni addig, már használni is lehetett a tükröt a burkolat felrakása után, nőt a biztonságérzet. Szóval így jártunk vele péntekig, amikor szóltak hogy megjött és ha gyorsan odamegyek még belefér a felrakás is. Mentem, bevitték az autót a műhelybe és vártam. Közben beszélgettem a szalon értékesítőjével, aki nagyon közvetlen, jófej faszi. Itt tenném hozzá hogy egész nap majd szétrobban a a fejem a frontok miatt, rohadt éhes is voltam és csak arra tudtam koncentrálni hogy legyen már kész és mehessek haza. Jó félóra múlva kihozták, fizettem és elindultam. Hazaérve gondoltam kiveszem a régi tükröt, mert az jó lehet még, hiszem a burkolat hijján tökéletes állapotú. És itt a meglepetés, mert sehol se találtam. Utalnék arra hogy a csomagtértálca berakásakor a törött és semmire nem jó burkolat maradványokat visszarakták a csomagtérbe, de a tükör meg sehol. Gyorsan felhívom a jóembert aki a munkát felveszi, raktáros és ő viszi ki és be a műhelybe az autót, mondom hogy nem találom a régi tükröt.
    Ó, hát ők azt bedobták a kukába. Ekkor éreztem hogy felmegy bennem a pumpa. Kidobtátok? Egy sérülésmentes, hibátlanul működő elektronikával és mechanikával rendelkező tükröt?
    Persze, ők nem szokták megőrizni a régi alkatrészeket.
    Baszki, az nekem kell, mert annak semmi baja.
    Hát jó, akkor kiszedik a kukából és majd ha megyek arra, odaadja.
    Bedobtad a kukába és mondjuk eltört a tükörlap akkor kurva mérges leszek.
    Nem tört el, mert visszarakták abba a dobozba amiben az új érkezett és úgy dobták ki.
    Ekkor elkezdett bennem egy gondolat motoszkálni. Milyen gondos szerelő az, aki a régi/rossz alkatrészt berakja az újnak a dobozába és úgy dobja a kukába?
    Mindegy, szombat reggel bementem hozzájuk, jött a manus és nem túl nagy kedvvel ideadta a dobozt, benne a látszólag sértetlen tükörrel. Örülök. Hazaérve elkezdem jobban megvizsgálni és nem találok rajta semmi nyomot, ami arra utalna hogy ezt levették valahonnan, hogy ez a tükör kb 300 km-et burkolat nélkül tett meg, nincs benne egy darab legapróbb porszem sem, nem látom a madár okozta szennyeződést, a csavarok helye is teljesen épp, látszólag sose volt benne csavar. Olyan tiszta az egész, mint amit most vettek ki a dobozból, friss műanyag szaga van. Lementem és megnéztem a tükröt ami most fent van. Apró picit pöttyök látszanak azon a részen ahol az ajtóra fel van rögzítve, a műanyag elemek közötti pici árokban ott a szennyeződés. Megnéztem a dobozban hazahozott ezekben az illesztésekben is makulátlanul tiszta.
    Kifizettem a tükörért 44 ezret, a szerelésért 8 ezret, és nem rakták fel a tükröt, csak leszedték az újról az alsó takarót és felrakták a régire. Az új meg gondolom várta volna a következő vevőt. Kurva dühös vagyok és nem tudom mit csináljak. Bizonyítani csak úgy tudnám az egészet ha a műhelyben esetleg van kamera és azt a felvételt használhatnám fel. De mit érek el vele, mit tudok kihozni ebből? Ti mit gondoltok, mit tennétek a helyemben?

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák