Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz TexT-BoY #382 üzenetére

    Kedves Text-Boy! Évek óta egy Opel Astra-t (F) nyúzok (1,7td), előtte volt már sok másik autóm is. Lassan 400 ezer km van benne és alig van vele gond. Havi kb 10 ezer km-t beleteszek és ki merem jelenteni, hogy sokkal strapább autó, mint a Suzuki.
    A topicnyitó (ha jól emléxem) nem csak magának, hanem a kedves családjának is veszi az autót, amire a legajánlottabb (szvsz) vmi egyterű, esetleg egy kombi (gondolva a jövőre és utazásokra, nyaralásokra). Teljesen mindegy, hogy mennyire tuningolható, gondolom nem rallyzni akar vele, hátul a kisgyerekeivel. A Peugeot 307SW-vel szerintem semmi gond nincs, az árát leszámítva. Normálisan felszerelve az 5 millió küszöbénél van.
    Amennyiben mindenféleképen új autót akar, elég jó választás lehet az Ignis, abból is az 1,3-as. Felesleges az 1,6-os, bőven elég a 93 LE is. Ez már nem a Swift, jobb annál. Régen Apámnak Swift-je volt (szalonból vásárolt, 2 évig), most Ingis-e van. 1,3-as full felszereltséggel. Ami nekem nem tetszett benne: (szerintem) kényelmetlen ülések, (relatív) kis hely. A két ülés között nincs semmi ''válaszfal'', ahova rakodni lehet, nagyon kicsi csomagtartó, kemény rugózás, alapból gagyi hangrendszer (a legjobb gyári 6 hangszórós, bár ez kevésbé fontos). Ami tetszett benne: multifunkcionális kijelző (nem egy Audi A8-as, de a célnak megfelel), aktív fejtámla, 2 légzsák elől+oldallégzsák+oldal merevítés), relatív magasz kasztni, jól ki lehet látni minden irányba, relatív kevés fogyasztás (bár az én Astra-m 5-6 litert eszik), ''olcsó'' fentartási díjak, meglepően stabil útfekvés, relatív dinamikus (93LE, az én autóm 68LE-jével szemben). Én sokat autózom, és elég nekem a 68 LE, jobban kihasználom, mint más a 150LE-t (kivétel autópályán), de gondolom ott sem akar a T. topicnyitó 150-160-nál gyorsabban menni. Amennyiben új autó, akkor szerintem nagyon jó választás az Ignis, esetleg Astra (G) Classic 2 caravan, Opel Combo (az új)!!!
    Használt autó: ha fontos a jó felszereltség és a biztonság, (+elég nagy autók) akkor vmi ''északi'' autót: Volvo, Saab. (hátránya: drága és szegényes alkatrész utánpótlás)
    Esetleg vmi egyterűt: VW Sharan, VW Caddy, Ford Fusion etc.
    Persze lehet venni sok-sok másik autót, csak akkor gyúzd fizetni a súlyadót, üzemanyagot, alkatrész utánpótlást, szervízdíjat.
    Nekem is volt már 150 LE-s autóm, kétszer annyit fogyasztott, mint a mostani és kétszer annyit hordtam szervízbe és kétszer annyi volt az alkatrész stb... (Hyundai Sonata 2.4 i)

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák