Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    na, a sok fikázót olvasva hozzászólnék.

    5,5 éves Suzukink van. Swift, 1,3 GC, 68 LE.

    öt év alatt semmi baja sem volt. az olajcserén kívül semmit sem kellett csinálni vele.
    most decemberben egyszer csak nem indult. kijött a sárga angyal...
    a lényeg, hogy az akkumulátor adta meg magát. a szervizes csak nézett, hogy több, mint 5 éves, és még nem volt benne cserélve az akksi? :U

    Ja, olyan 5,5-6 litert eszik országúton, városban 6-7-et, attól függően, hogy mennyit állsz dugóban. Viszont, egyszer volt már olyan, hogy 4,2 litert evett országúton... - (amikor az egész tank benzint én vezettem le, és nem anyukám... pedig a tátrában voltunk + bejártuk az egész felvidéket, rengeteg szerpentin is volt benne... nem is értettem, hogyhogy csak ennyit evett. vezetési stílus kérdése.)

    -------------------

    ja, és még valami : a biztonságot illetően.

    egyszer, kb. 2000-ben volt szerencsém átélni egy balesetet. Az akkori 75-ös tronin utaztam, ami akkor még a Hungária körúton is járt. döngettünk vagy 60-70-nel, amikor egyszer csak kitolatott elénk keresztbe egy Suzukis Swift-es barom, aki nem vette észre, hogy jön a troli.
    szóval a 10 tonnás troli oldalba kapta a Swiftet úgy az anyósüléshez tartozó ajtó magasságában, majd tolta úgy 50 méteren át maga előtt. semmi baja nem lett a swift-ben ülőknek. az anyósülésen gyerekülés volt, benne egy 1-2 éves csecsemő, de nem lett baja. az ajtó kb. 5 centire benyomódott, de tartott.

    szóval azért nem olyan rossz az az oldalsó védelem. ha meg 150-nél mész, és karambolozol, akkor úgyis meghalsz, bármilyen kocsiban is ülsz... :U

    ---------------------------

    Ja, és hogy az Ignis és a Wagon R+ sokat eszik : egyrészt sokkal magasabbak, kevésbé áramvonalasak, másrészt az ignisben pl. 93 lóerős az 1,3-as motor.
    az ilyen motor pedig többet eszik, mint egy 68 lovas régi, igénytelen motor. ennyi.
    a gyári adatokból is látszik.

    de azért még mindig kevesebbet eszik, mint egy 15 éves, 2 literes bmw... :U


    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák